Skocz do zawartości

Wymiana uszczelniaczy zaworowych vz 800


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy czy zaniesiesz mu głowice czy odstawisz całe moto. Bo jak całe moto to sporo skasuje. Pracując w oficjalnym serwisie japoni i włochów, za demontaż/kontrolę głowicy, wymianę 2 zaworów, ponowny montaż i regulacje kasowaliśmy coś koło 1k PLN. Silnik 2 cylindrowy, 2 zawory/cyl. jedna głowica.

 

Zadzwoń do serwisu i zapytaj ile skasują za to.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy zaniesiesz mu głowice czy odstawisz całe moto. Bo jak całe moto to sporo skasuje. Pracując w oficjalnym serwisie japoni i włochów, za demontaż/kontrolę głowicy, wymianę 2 zaworów, ponowny montaż i regulacje kasowaliśmy coś koło 1k PLN. Silnik 2 cylindrowy, 2 zawory/cyl. jedna głowica.

 

Zadzwoń do serwisu i zapytaj ile skasują za to.

 

Jessu Qurim nie strasz tfu tfu =], chodzilo mi o gumy uszczelniajace zawory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, ze motong troche wsuwa oleju pomyslalem, ze pewnie uszczelniacze zaworowe do roboty. Silnik 2 cylindrovy w ukladzie V, poj 800, 4 zawory na cylinder - pytanie ile moze wziac mechanik za wymiane ?

Pozdro

 

Zrob test olejowy to sie dowiesz czy pierscionki czy uszczelniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Nie ma się co tu mądrościami wymieniać. Prawda jest taka, że ten motor ma taki urok. Mamy 3 szt. w składzie i każdy bierze. Trzeba sprawdzać stan i dolewać. Sprawdzałem ciśnienie i jest z....te. Wymieniałem w sierpniu przed Krotoszynem i do tej pory dolałem już 2 litry. Zrobiłem jakieś 5 tyś.

No chyba, że masz branie wielkie to na nic moja mowa. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jako, ze motong troche wsuwa oleju pomyslalem, ze pewnie uszczelniacze zaworowe do roboty. Silnik 2 cylindrovy w ukladzie V, poj 800, 4 zawory na cylinder - pytanie ile moze wziac mechanik za wymiane ?

Pozdro

 

Jak mu smakuje ten olej to czego mu żałować?

Nie napisałeś ile ten motocykl ma lat, jaki ma przebieg i na jakim oleju pracuje ?

Nie napisałeś czy motocykl ma oryginalny wydech ?

Silniki w tych motocyklach mogą brać do 0.5 litra na 1000 km i to jeszcze nie jest tragedia.

Następnie wypada sprawdzić gdzie bierze ten olej. Pierścienie czy uszczelniacze.

Dopiero po diagnozie zapadnie decyzja co robić dalej.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mu smakuje ten olej to czego mu żałować?

Nie napisałeś ile ten motocykl ma lat, jaki ma przebieg i na jakim oleju pracuje ?

Nie napisałeś czy motocykl ma oryginalny wydech ?

Silniki w tych motocyklach mogą brać do 0.5 litra na 1000 km i to jeszcze nie jest tragedia.

Następnie wypada sprawdzić gdzie bierze ten olej. Pierścienie czy uszczelniacze.

Dopiero po diagnozie zapadnie decyzja co robić dalej.

 

 

Harbuz hopie tos mnie uspokoil =] u mnie podobnie jak u ciebie tak do litra potrafi wziac - wyszlo na autostradach podczas wyjazdu do wloch - 5 - 8 godzn non toper 120 =] i wtedy tak, po polsce to tak z pol litra na 1k wezmie jak Piotr pisal.

 

Piotrze to co na teraz moge ci powiedziec to tak:

 

1. Rok 97

2. na liczniku 27 tys ale zmienialem juz rozrzad to pewnie blizej 40 - 50 tys ma

3. Zalewam mu Castrol 10 w 40 polsyntetyk - co bylo wczesniej lane nie wiem, u mnie moto 3 sezon, zamierzam sie przerzucic na motula polsyntetyk niedlugo

4. wydech jest oryginalny ale nie do konca jest "odblukany" - tak to sie chyba nazywa, tzn. wkladka wygluszajaca z niego wyciagnieta ( z koncowki) i cos a'la pusty ale zdecydowanie cichszy

 

Czyli rozumiem ze proby olejowe jak ktos wczesniej zalecal ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbuz hopie tos mnie uspokoil =] u mnie podobnie jak u ciebie tak do litra potrafi wziac - wyszlo na autostradach podczas wyjazdu do wloch - 5 - 8 godzn non toper 120 =] i wtedy tak, po polsce to tak z pol litra na 1k wezmie jak Piotr pisal.

 

Piotrze to co na teraz moge ci powiedziec to tak:

 

1. Rok 97

2. na liczniku 27 tys ale zmienialem juz rozrzad to pewnie blizej 40 - 50 tys ma

3. Zalewam mu Castrol 10 w 40 polsyntetyk - co bylo wczesniej lane nie wiem, u mnie moto 3 sezon, zamierzam sie przerzucic na motula polsyntetyk niedlugo

4. wydech jest oryginalny ale nie do konca jest "odblukany" - tak to sie chyba nazywa, tzn. wkladka wygluszajaca z niego wyciagnieta ( z koncowki) i cos a'la pusty ale zdecydowanie cichszy

 

Czyli rozumiem ze proby olejowe jak ktos wczesniej zalecal ?

 

Pozdro

 

 

 

Zalej tego Motula 5100 zużycie oleju wyraźnie spadnie.... tak było u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...