Skocz do zawartości

Czy rozmiary kasków SHOEI się zmieniły?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić w dobrej cenie starszy model kasku SHOEI (XR-900 lub Z-One) - czyszczenie magazynu, kaski kilkuletnie, ale fabrycznie nowe, choć już bez gwarancji. Niestety wysyłkowo. Mierzyłem nowsze SHOEIe (RAID2, XR-1000) i wychodziło że mój rozmiar to L (trochę cisnął, ale tak podobno w nowym ma być, nie mam doświadczenia, pierwszy kask :) ). Natomiast w sklepie, w którym mogę kupić te starsze, powiedziano mi, że mają zaniżoną numerację i że skoro pasował na mnie L, to tam powinienem brać XL. Może tak rzeczywiście być?

 

Inne pytanie - który z tych dwóch modeli (xr-900 czy Z-One) byłby lepszy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam okazję kupić w dobrej cenie starszy model kasku SHOEI (XR-900 lub Z-One) - czyszczenie magazynu, kaski kilkuletnie, ale fabrycznie nowe, choć już bez gwarancji. Niestety wysyłkowo. Mierzyłem nowsze SHOEIe (RAID2, XR-1000) i wychodziło że mój rozmiar to L (trochę cisnął, ale tak podobno w nowym ma być, nie mam doświadczenia, pierwszy kask :) ). Natomiast w sklepie, w którym mogę kupić te starsze, powiedziano mi, że mają zaniżoną numerację i że skoro pasował na mnie L, to tam powinienem brać XL. Może tak rzeczywiście być?

 

Inne pytanie - który z tych dwóch modeli (xr-900 czy Z-One) byłby lepszy ?

 

Jesli chodzi o rozmiar, spojrz:

http://www.trademe.co.nz/Trade-Me-Motors/M...n-264174864.htm

pisza, ze medium to 57-58 cm - z tego co pamietam - tak samo jak teraz. Ja kupilem xr1000 S (55-56cm).

Wychodzi na to, ze roznicy ni ma. Zmierz se bańke i sprawdz obecna rozmiarowke.

Jesli chodzi o wybor - nie pomoge.

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze przyznam, że nie kupowałbym na odległość kasku wcześniej nie przymierzonego w sklepie. Z mojego doświadczenia wychodzi, że zarówno faktyczne obwody głowy się różnią od tych które podaje producent, jak i nie zawsze kształt kasku odpowiada łepetynie. Także dobrze by było gdybyś miał możliwość zwrotu lub wymiany.

Edytowane przez Kamusial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze lepiej przymierzyć

niestety nawet u shoei'a rozmiarówka dla różnych modeli może być inna

np w zeszłym roku gdy mierzyłem kilka modeli to pasowały mi różne rozmiary xr-a 1000 i multiteca

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nabywajac towar poza lokalem danego przedsiebiorstwa zawsze masz 10 dni na odstapienie od umowy zakupu w razie co. Kwestia tylko wydluzonej w czasie procedury (zwrot do sprzedawcy i oczekiwanie na inny rozmiar) gdyby sie okazalo, ze rozmiar nie ten. No i koszty transportu...

Na pohybel wszystkim zdradliwym sukom!

 

dmnz.jpg <== kliknij i polub :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zwrotu nie powinno być problemu - kobitka sama powiedziała, że jakby nie pasował - wymienią na swój koszt. Ale wolałbym uniknąć straty czasu i zawracania głowy.

Po rozmowie wyszło, że info o tej zaniżonej numeracji wynikło z tego, że ludzie noszący jakiś rozmiar - tutaj potrzebowali większego. Ale okazało się, że oni noszą Nolany- a tu już może być spora różnica kształtu. Jako że na mnie pasuje L z późniejszych SHOEI - wziąłem xr-900 L, i zobaczy się, mam nadzieje że bez zwrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w starszych modelach, ale nowsze lekko urosły. Raida II i XR 1000 miałem M, w XR 1100 mam S. Może znajdziesz gdzieś rozmiarówkę w cm tych starszych modeli.

 

???????????? Ciekawe ciekawe używałem dość długo XR 1000 rozm. M posiadam również XR 1100 również rozm. M i jakoś nie widzę różnicy :icon_rolleyes: Ale możliwe to moje subiektywne odczucia :biggrin: Moim zdaniem nic się nie zmieniło w rozmiarach przynajmniej w XR 1000 i 1100 na ten temat mogę się wypowiedzieć.Pozdrawiam

Edytowane przez luckyluck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Żona ma XR-800, bodajże rozmiar S, wcześniej mierzyła Multiceca i M-ka była w sam raz. Niby 2 rożne typy kasków ale rozmawialismy ze sprzedawcą to nas przestrzegał, że starsze modele mają inną rozmiarówkę i najlepiej przymierzyć przed kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem XR-900 rozmiar L i już dotarł - pasuje. Dotarł z perturbacjami - najpierw przez pomyłkę przysłali Raida :). W Raidzie poduchy wpychały policzki na oczy. W XR jest OK. Swoja drogą gdy w sklepach mierzyłem XR-1000, to miałem wrażenie, że różne egzemplarze też inaczej leżały, mimo ze ten sam rozmiar. A w dodatku ostatnio mierząc wyszło - że lepsza z nich byłaby M-ka. Świat kasków pełen jest tajemnic. No ale nic - fajnie jest mieć nówkę SHOEIa za nieco ponad 400 PLN - mam nadzieje, że jak się "rozepcha", nie będzie za luźny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne pytanie - który z tych dwóch modeli (xr-900 czy Z-One) byłby lepszy ?

 

Zacznijmy od tego, ze rozmiasy Shoei'ego nigdy nie byly jednakowe !

 

lepszym wyborem jest Z-One

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...