Skocz do zawartości

Opony do GSXR


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra Pany, odswiezam temat, bo przed nowym sezonem potrzeba nowego kompletu opon.

Ostatnio zalozylem Michelin power pure, spoko oponka, ale chce sprobowac czegos innego.

Chcialem supercorse, bo wiele pozytywnych opini slyszalem, ale ze wzgledu, ze srednio nadaje sie na mokra nawierzchnie to je odpuszczam.

Zastanawiam sie nad metzelerem M3 lub M5 oraz Pirelli Diablo Rosso Corsa.

Co Wy na to?

 

Pzdr

 

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Metzeler M5, wykonane sa z trzech mieszanek. Ciekawa sprawa poniewaz kazda mieszanka odpowiada za inne pochylenie motocykla. Dokładny opis na http://www.scigacz.pl/Metzeler,Sportec,M5,...ynek,11834.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na wyspach mieć lepiej bardziej wszechstronne gumy. Ja miałem Pilot Power 1 i 2 - na mokrym były na prawdę ok. W granicach zdrowego rozsądku oczywiście.

 

Bibor, chcesz gumy typowo sportowe ze znośnym zachowaniem na mokrym czy np. coś w rodzaju Pirelli Angel?

 

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcyc...t/angel_st.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, na wyspach mieć lepiej bardziej wszechstronne gumy. Ja miałem Pilot Power 1 i 2 - na mokrym były na prawdę ok. W granicach zdrowego rozsądku oczywiście.

 

Bibor, chcesz gumy typowo sportowe ze znośnym zachowaniem na mokrym czy np. coś w rodzaju Pirelli Angel?

 

http://www.pirelli.com/tyre/ww/en/motorcyc...t/angel_st.html

 

No wlasnie patrzylem tez na te angel'e, ale cos mi nie przypadly do gustu. Koles ma w XX'ie i chwiali, ale do sporta to raczej typowo sportowa oponka by sie zdala :)

 

 

A ja napiszę z doświadczenia, ponieważ używałem M3, M5, Rosso Corsa.

M3 są bardzo dobrą oponą, bardzo uniwersalną.

M5 są tak samo dobre w deszczu co M3, ale o niebo lepiej trzymają w winklach, szybciej się nagrzewają, no i są wieloskładnikowe. I ten model Tobie polecam, będziesz naprawdę zadowolony.

Rosso są idealne jak jest sucho i ciepło.

 

No to beda M5, nawet cena jest przystepna.

Dzieki Panowie.

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Szukam opon sportowych. Główne przeznaczenie to winklowanie. Od opony wymagam więc aby dosyć szybko się nagrzewała i dobrze trzymała w zakrętach. W deszczu nie jeżdżę. Możecie polecić jakiś model? W rankingu, który kilka miesięcy temu podał Ksrider zwyciężyły Dunlopy Sportsmart, co o nich sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Szukam opon sportowych. Główne przeznaczenie to winklowanie. Od opony wymagam więc aby dosyć szybko się nagrzewała i dobrze trzymała w zakrętach. W deszczu nie jeżdżę. Możecie polecić jakiś model? W rankingu, który kilka miesięcy temu podał Ksrider zwyciężyły Dunlopy Sportsmart, co o nich sądzicie?

supercorssa w kazdej odmianie moze byc uzywka po kwalifikacjach byle w miare "mloda" chodz mialem i 4 letnie i odziwo dawaly rade na ulicy

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich mam problem z wyborem opony dotychczas jeździłem na danlopie d 209 qualifer a teraz zastanawiam się nad d209 gp ta normalna starcza mi na około 5000km a na ile może starczyć d209 gp przy jeździe po miesicie w miarę ostrej zależy mi żeby lepiej trzymała czy d209gp się sprawdzi? A może macie inne propozycje opony ktura będzie trzymać wytrzyma wmiare długo i cena będzie podobna do d209 pozdrawiam

 

Edytowane przez luki010483
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam problem z wyborem opony dotychczas jeździłem na danlopie d 209 qualifer a teraz zastanawiam się nad d209 gp ta normalna starcza mi na około 5000km a na ile może starczyć d209 gp przy jeździe po miesicie w miarę ostrej zależy mi żeby lepiej trzymała czy d209gp się sprawdzi? A może macie inne propozycje opony ktura będzie trzymać wytrzyma wmiare długo i cena będzie podobna do d209 pozdrawiam

na miasto to Mich PP, Metz M3, a nawet Z6 spokojnie dadzą radę, a wystarczą na 8-10kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/tes...-i-190-55-zr-17

W dziale giełda dla zainteresowanych podaje ceny opon.

 

Ceny jakies z kosmosu. Za Metzeler M5 na tyl trzeba zaplacic 970 zl, a ja dzis zamowilem komplet z przesylka do chaty za 230 euro :biggrin:

 

Pzdr

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...