Skocz do zawartości

Yoshimura USA


Rekomendowane odpowiedzi

Miałem wielkie pudło z klamotami (boczki, wahacz)z wartością 80$ i nic. Żadnych giftów. Po prostu , czasami sie chce , czasami niechce , i jest jescze jedna zależnosć ale ją zachowam dla siebie :icon_mrgreen: .

A do wiekszych zakupów (np. komplet plastików ) polecam Polonez Parcel Service - maja zajebiście tanie przesylki.

 

Jak używane to pół biedy, próbowałeś z nowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używane to pół biedy, próbowałeś z nowymi?

Cześć klamotów była nowa (boczek do cebry,lampa , klamki , BTW jakie to były czasy , nowy boczek Hondy za 260zł + wysyłka ;] ) a cześć uzywana , karton z 15kg wazył i 25 x 35 x 50cm spokojnie miał .

Ilośc problemów zalezy również od miejsca do którego paczka zostaje wysyłana. W tej kwestii można powiedziec że sa równi i równiejsi ;] .

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik, czasy się zmieniły i juz nie ma takiej sielanki jak kiedyś :biggrin:

Heh , ale idzie ku dobremu , dolec powoli jedzie w dół.

 

Zresztą , z tymi paczkami to ja juz qrwa miałem milion przejść , nie tylko z USA .

Kiedys wygrałem na ebaju aparat cyfrowy z UK , paczka miala byc wysłana do Wrocławia. Zanim doszedł to musiałem zwijać sie na 3 miechy do domu , więc zażyczyłem sobie w UP aby wszystkie paczki na mój wrocławski adres przekierowywali na nowy adres .Czekam , aparatu cały czas nie ma , mysle sobie , koleś wali w ..uja . Spór na paypalu , kasa odzyskana . W miedzyczasie wpadłem na wrocławskie mieszkanie , patrze a tam 2 awiza , na polecony . Ide na poczte i słyszę tekst "bo Pan kazał tylko paczki" , no dobra , nikt nic nie wie . Nagle sprzedawca aparatu znajduje potwierdzenie nadania . Dzwonie na poczte , w centrali baba odnajduje polską wersję numeru nadania tej paczki. Dzwonie do inszej centrali , paczka jest w Urzędzie Celnym w Bytomiu :icon_eek: Co jest qrwa ? .Wielka brytania jest w UE . Dzwonie do celnego , a ci że paczka spoza unii :icon_eek: .WTF!? Oddzwaniają na drugi dzień że nadawca jest z wyspy Jersey , a to strefa bez VAT-u . W Unii ale bez VAT-u .... Deklaracja zawartości , procedura celna i mam aparat .

W sumie i tak zapłaciłem sprzedającemu (przepraszam, paypal "se wziął" , po prostu zdjął mi z karty nalezności w momencie otrzymania informacji o odnalezieniu paczki, fakt że do aparatu został doliczony VAT , a miał niebyć , został pominięty :bigrazz: ) + VAT naliczony w celnym.

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tmi, jak policzysz koszty zakupu tam + cło + vat + przesyłka + kilka sztuk na reklamacje + jakąś tam marżę, to wcale nie jest tak różowo.

 

Owszem, ceny są i tak z kosmosu. Ale za darmo to tam nie kupisz...

Z USA owszem, mogą oclić, ale np. z UK nie więc mase rzeczy można sobie kupić u anglików i polskich cwaniaków bo inaczej tego nie da się nazwać można ominąć olewając ciepłym moczem, a z USA nawet jak dowalą co nie jest jak widać 100% pewne to może nie wychodzi różowo, ale nie jest to też gównianie jak w polsce. Bo takiego zdzierstwa na dosłownie wszystkim jakie jest u nas nie ma nigdzie indziej na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też inaczej ktoś kto znajduje się/mieszka tymczasowo pod adresem APO (niekoniecznie w Hameryce) wiedzący będą wiedzieli o co kaman ściąga/kupuje daną rzecz i przywozi do Polski bez cła i podatku itp historii Sam tak kupowałem kilka rzeczy po bardzo dobrych cenach :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamietajcie ze na niektore produktu niema 50% czy wiecej narzutu, wiec wcale nawet taniej w usa sie nieda kupic od sugerowanej ceny detalicznej np elektornika zawieszenia itp , badziew co tluka masowo w chinach na usa mozna wytargac w dobrej cenie

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i bez cła i podatku, oby było wysłane jako ''gift'' i brak wartości paczki lub ostro ją obniżyć, by nie przekraczało 100$ :wink: Trzeba to ugadać ze sprzedawcą bo u nich to ''highly illegal'' i sie poprostu boją.

Pozdrawiam

 

czlowieku takie bajery to działały kilka lat temu. druga sprawa od czegos takiego w tej chwili kolo musial by wybulic podatek na miejscu tak wiec wiadomosci masz mocno nieaktualne.

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zaniżysz wartość a potem pokażesz rachunek z paypala i co wtedy - też kibel :bigrazz:

A tam , płacisz 2 razy , jeden raz 20USD , drugi raz reszte :icon_mrgreen:

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...