Skocz do zawartości

Suzuki Savage ,Yam. Virago ,Honda Shadow,Kaw.EN- porownanie?


Gość Samotnik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wiecie co.ja długo nie wytrzymałem.w sylwestra wieczorem na swoim rancho pod Mszczonowem gdzie od kilku lat mieszkam,wyprowadziłem motocykl z garazu na podworko z mysla ze tylko go "przepale" ostatni raz w starym roku.Ale oczywiscie nie wytrzymalem. wsiadłem na moto tak jak stałem w jakis cholernych starych zimowych butach(chyba w Relaxach) 8) zimowj grubej kurtce i mysle "przejade sie chociaz po podwórku" bo podwórko mam duze.No i w ten piekny ostatni wieczor z powodu sliskiej nawierzchni (zmarznietej trawy) o mały włos nie zaliczyłem gleby.Podparłem sie ale but nie zapiety i spieprzył z nogi wiec w jednym bucie i w jednej skarpetce wpadłem w kupe drzewa przygotowanego do palenia w piecu.Motór ocalał ale noga bolała mnie przez dwa tygodnie.cały sezon nic a tu na własnym podworku....kurde ... nie wiedziałem ze jestem taki porąbany :lol: :lol: :lol:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Witam

Mam do dyspozycji max 6 tyś ( muszą sie w tym zmieścić opłaty)

Poszukuje motocykla typu Suzuki LS 650 , Honda VT 500 , VT 600 Yamaha Virago.

Zależy mi na bez awaryjności i walorach użytkowych kręcenie się w koło komina nawet dojazdy po 2 km

nastawiłem się LS 650 ale tak mnie martwi ten pasek i jeden gar , sa też VT 500 wał kardana ale znów bardzo stare roczniki okolice 84r i pewnie brak części.

dziękuje za opinie

pozdrawiam

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skupmy sie na tych dwóch moto Virago 535 i Suzuki LS 650 Savage

który jest bardziej zwrotny i przyjazny do jazdy mam 175 cm .

Jak sprawa z rozrzadem i skrzynią w obiegowej opinii Yamahy mają kiepskie skrzynie

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare 500-tki trzymają cenę bo... się nie psują. Ważne aby kupić z dobrych rąk. Virago też jest dobrym wyborem ale Shadowki tak szybko bym nie odrzucał. Shadowka jest zrywna i zwrotna. Silnik ma wysokoobrotowy (jak na choppera) i łarwo się wkręca w obroty. Spokojnie pojedzie 150 i więcej. To stara i dobra konstrukcja silnika, jeszcze przed tym całym parciem na ekologię. Ekonomiczny. Ponoć na 3 litrach i mniej można zrobić 100km, ale najczęściej podają że spala 3,5 /100. Moto niewielkie. Bez gmolów niezłe w mieście. Na Twój wzrost ok., ale się przymierz. Wada to jazda w dwie osoby. Raczej szczupłe i nie za wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale to ma 30 lat wszystkie uszczelki , gumowe uszczelniacze to może być próchnica na osiągach mi nie zależy wczoraj sprzedałem CBR 900.

chce cos to beztroskiego wozenia także po gorszych asfaltach. Nie wiem czemu ale to savage mi sie bardzo podoba ale się troche go boje czy bedzie dobrze działał

RG 80>>GPZ 500>>CBR 600 F3>>CBR 900RR


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Ja mam moto z 1988 i jeździ. Poważna usterka w ciągu 3 sezonów to alternator. Prosty silnik, wał kardana, lejesz benzynę i jedziesz. Ale jak coś sobie upatrzyłeś, to sobie kup. Jeżeli nawet będzie jakaś awaria, to będziesz miał do tego serce.

 

A zastanawiałeś się nad vt 600? Jest ich baardzo dużo, są piękne i niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątek połączony, może autora kolejnego pytania nauczy to, że forum nie urodziło się wczoraj i tego typu pytania mają swoje odpowiedzi; przeważnie od lat niezmienne

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz zaniedbanego bubla to nie będzie działał i nie będzie jeździł. Na spokojnie poszukaj dobrej sztuki. Ale nie jestem pewna czy zmieścisz się w budżecie. Ja kupiłam ciut większe VT 750, ale kosztował mnie dwa razy tyle co Twój budżet. Niezawodny, bezawaryjny, jedyne czego wymagał to bieżącej eksploatacji. I to pojechało max 150 km/h, ze spalaniem jakieś 6-7/100.

O Virago 535 same dobre rzeczy słyszałam, sama trochę tym pojeździłam. Wygodnie się jeździ, do wzrostu pasuje jeden i drugi moto (mam 176cm). Także kwestia co znajdziesz w dobrym stanie i interesującej Ciebie kasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...