Skocz do zawartości

Indeksy Prędkości opon?


Rekomendowane odpowiedzi

Yo!

 

Smiejscie sie, ale nie wszyscy maja potrzebe zapie**alac codziennie ponad dwie paki.

Indeks predkosci nijak ma sie do parametrow innego typu, wplywajacych na bezpieczenstwo. Predzej rozjebalbym sie na jakims twardym drewniaku Heidenau z wlasciwym indeksem predkosci, niz na dobrej nowej gumie o nizszym niz zalecany indeksie.

Sami najlepiej powinniscie wiedziec, ze mieszanka gumy jest najwazniejsza. Na oponie szosowo-turystycznej chu*a na torze zrobicie, bo po prostu w stosunku do opon sportowych bedzie miala beznadziejna przyczepnosc. To przyczepnosc ma najwieksza role w calej tej zabawie.

 

Indeks predkosci oznacza, ze opona do danej predkosci nim opisanej zachowuje wszystkie swoje parametry i ksztalt. Wiec poki tej predkosci nie przekraczasz, opona nie jest w niczym gorsza od tej o wyzszym indeksie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raio, nie lękaj się.

Tu wszyscy jesteśmy na Ty, na Pana to trzeba mieć wygląd i pieniądze.

O innych aspektach nie wypada mi pisać.

W regulaminie tak jest napisane? Szkoda że nie wszyscy mogą zobaczyć jak to się nazywa. No nic. Zostaje mi podziękować za info i następnym razem jak będę wymieniać opony zastanowię się jeszcze nad tym indeksem. Zobaczymy może ktoś jeszcze coś do powie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Hunter

 

No właśnie ciekawi mnie skąd wniosek że przy normalnej jeździe bez przekraczania dopuszczalnej w indeksie, na oponie o prawidłowym indeksie wagi ma nastąpić jej przyspieszone (ze względu na nieprawidłowe odkształcanie) zużycie.

Idąc tym tokiem dalej jeżeli założymy, że opona nie odkształca się nieprawidłowo jak chcesz utrzymać prawidłowość twierdzenia o szybszym zużywaniu się opony o niższym indeksie prędkości?

Co więcej zakładając, że masz racje w tym, że opony o wyższych indeksach mają lepsze właściwości jezdne to z moich obserwacji wynika, że im opona lepiej trzyma się drogi, to (upraszczając) tym szybciej się zużywa (miększa mieszanka itp). To jak z tym jest?

 

Co do czyszczenia to zwykle udawało Ci się bez argumentów "a który to twój motocykl, jaki był pierwszy i dlaczego Romet Pony"

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Bardzo mnie cieszy Hunter, ze tak dbasz o moje zycie i zdrowie.

Pedze zatem Cie uspokoic, iz moje slabe i beznadziejne opony z za niskim indeksem predkosci maja taka sama nosnosc jak doskonale i jedyne sluszne, z prawidlowym indeksem W :].

 

Pzdr

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja tak z czystego przypierdalania się zapytam. Po co ci te wszystkie informacje??

Nie wierzę? naprawdę to napisałeś czy mi się zdaje?

Jestem ciekaw, jest zima i mi się nudzi, piszę książkę, bo od tego jest forum. Więcej nie chce mi się pisać.

Nie musisz przecież tego czytać i odpowiadać jak Cię to nie interesuje. Mnie natomiast bardzo. Może jak poczytam sobie o tych i innych rzeczach na temat opon w następnym sezonie kupię takie jakie będę uważał za odpowiednie.

 

Liczba dwucyfrowa przed indeksem predkosci - to nosnosc.

Interpretacja:

http://www.autosezam.pl/news18.html

Dzięki.

 

Hm na logikę w takim razie: 54 H i 54 W ? na pierwszy rzut oka różnią się tylko indeksem prędkości.

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie opon samochodowych, przytoczę opinię ekspertów specjalnie dla Ciebie Raio nasz wielbicielu :* :

 

http://www.opony.com.pl/opinie_ekspertow/o...=19&show=opinie

 

Smaruj narty, w góry z prezesem jadziem :icon_mrgreen:

 

I zbyha przy okazji odwiedzimy, sprawdzic ile jego gumy wytrzymaja :D

 

Białe szaleństwo? http://img13.imageshack.us/img13/7922/24cc...50324489603.gif :icon_biggrin:

Edytowane przez HunterM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie opon samochodowych, przytoczę opinię ekspertów specjalnie dla Ciebie Raio nasz wielbicielu :* :

 

http://www.opony.com.pl/opinie_ekspertow/o...=19&show=opinie

 

Nie można było tak od razu ? bardzo ciekawy artykuł, ale jednak większość specjalistów mówi o prędkości maksymalnej. Zastanawia mnie jak to jest z ta nośnością jedna ma 54 i druga.. ale inne indeksy prędkości. O tym nie wspomnieli. Mówili tylko że nośność na być zachowana no i w tcyh oponach jest.

 

PS: miło mi że mój temat wzbudził takie zainteresowanie... szkoda że trochę zbacza z wątku. -,-

Edytowane przez niwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Jesli nosnosc jest zachowana, to nie masz sie czym martwic ;).

Pozostaje pytanie czy chcesz ryzykowac z opona o nizszym indeksie predkosci i jezdzic wolniej niz mozesz (z racji mozliwosci moto).

Ja zwolna mam tego dosc i nastepne opony juz kupie chyba z indeksem W :P.

 

Pzdr

 

PS

I tak jestesmy lamy - srodek zjechany a boki zdrowe ;).

Edytowane przez zbyhu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...