Skocz do zawartości

zepsuty gwint w misce olejowej srada


kosmos1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam pytanie czy ktos naprawial korek spustowy w misce olejowej a konkretnie chodzi o to ze wykrecilem gwint z miski :banghead: i teraz nie bardzo da sie ja wkrecic do konca spowrotem(srubka kreci sie dookola) i olej lekko saczy, wymiana miski czy mozna cos jeszcze z tym zrobic????? dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nową uszczelkę, może kogoś obrażę, ale na silikon to tylko patroki składają. Zobacz w larssonie, albo zamów w serwisie.

g... prawda jesli uzyjesz sanitarnego to jestes "patrok", jesli uzyjez silikonu - uszczelniacza to nie widze najmniejszych przeciwwskazan do jego uzycia...

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i g***o prawda, ale ch*j mnie strzela jak widze silikon zamiast uszczelki. Tyle w temacie.

 

nie unoś się bo sporo nowych konstrukcji rezygnuje z klasycznych uszczelek.

Np. CBR600F4 pod sprzęgłem nie ma fabrycznie oraz wiele innych.

Używanie silikonu to też jest sztuka :biggrin: ale faktycznie jak widzę czerwony to mnie szlag trafia.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

A zdajesz sobie sprawę, że są motocykle, w których są np tylko dwie uszczelki w obrębie silnika, a reszta składane jest fabrycznie na odpowiedniej jakości silikony (np. Cagiva River i pochodne)? Wiesz ile kosztuje 100 mililitrów dobrego silikonu z najwyższej półki? Sporo. Nie chodzi o chlastanie silikonem na lewo i prawo tylko o posługiwanie się tym środkiem jak narzędziem warsztatowym.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Domiś , wiem. Nawet u mnie spod dekla wystaje odrobinka silikonu :wink: Oczywiście fabryczna.

 

W każdym bądź razie miałem na myśli tylko tyle, że jeśli tam jest uszczelka to ja bym tam założył uszczelkę. A jeśli by był silikon to silikon. Wsio, żadej filozofi, po prostu lubię mieć wszystko dopięte na ostatni guzik :wink:

 

A estetą jestem, więc trochę o estetyce też musiało być :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ze standardowymi uszczelkami w sumie w ogóle nie ma problemu. Jeśli nie ma w ofercie, kupuje się specjalną tekturę uszczelkową, wycina wzór i po problemie. Arkusz co prawda kosztuje parę złotych, niemniej pozwala na uzyskanie takiej samej uszczelki jak fabryczna. Potrzebne są także przebijaki do uzyskania równych otworów pod śruby.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...