Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle, to na wiosnę się olej zmienia. Oleje się nie tylko zużywają w pracy ale tez starzeją. Dlatego wymiana jest np. co 10tys km lub raz na rok. Wynika z tego, że nawet jak zrobisz dużo mniej to po roku powinno się wymienić. W tym wszystkim właśnie regularna wymiana jest ważniejsza dużo, od tego czy kupisz Motula, Repsola czy inne gó*wno. Dlatego tez wymienia się przed samym rozpoczęciem sezonu, żeby mieć olej świeży a nie wymrożony zimą i zleżały. Powinno się na wiosnę odpalić na starym oleju, przejechać z 50km żeby się sprzęt zagrzał i syf z dna wymieszał dobrze z olejem. Po tym wjechać do warsztatu i szybko zlać syfa, póki osad nie osiądzie znowu na dnie miski. Na tak przygotowany silnik wlać nowy olejek i cieszyć się wiosną dając w palnik.

 

PS: Praca skrzyni po wymianie oleju to jest tylko wskaźnik tego czy olej jest dobry dla skrzyni ale.....W motocyklach olej jest równocześnie do skrzyni i silnika, więc jest to pewien kompromis. Zapominacie, że jak będzie zbyt dobry do skrzyni i sprzęgła, to stanie się gorszy dla silnika. Musi być równowaga.

 

Nie zajmować się panowie pierdołami, zmieniać olej na wiosnę i śmigać. Zamiast wywalać furmankę kasy na Motula lepiej kupić też syntetyka ale Repsola i zaoszczędzone wydać na dobre irydowe świeczki. Zmieniłem rok temu i jest wyraźna poprawa w pracy silnika. Tyle z mojej strony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 300V 10w40

 

Miedzy lagami 20cm, a odległość między półkami 20,7 cm (przynajmniej u mnie).

Pozdrawiam

Wspinaker

Dzięki serdeczne :flesje: :flesje: :flesje:

 

Dziękuję za informację. Z Motulem miałem złe doświadczenia i Castrol bardziej do mnie przemawia.

Choć mam mean streaka to tez mam niemiłe wspomnienia z motulem (uślizgi sprzęgła na ciepło) co zupełnie zniknęło gdy zacząłem lać midland.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Jestem nowym i jak na razie szczęśliwym posiadaczem TR III Touring . Motocykl sprowadziłem z USA. To jest chyba jedyne forum w Polsce na którym można dowiedzieć się czegoś o tym motocyklu i dlatego mam małe pytanko. Kierownica do górnej półki jest przykręcona za pośrednictwem tuleji metalowo-gumowych i u mnie jest tam mały luz. po rozkręceniu nie widać żeby te tuleje były wyrobione i nie wiem czy to normalne ?

 

Przydała by mi się instrukcja ( manual) jeśli ktoś ma to proszę o podesłanie na e-mail.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by mi się instrukcja ( manual) jeśli ktoś ma to proszę o podesłanie na e-mail.iło powitać nowego kolegę. Podaj emaila, to podeślę instrukcję i serwisówkę.

 

Wiatam nowego kolegę. Podeślij email to wyślę instrukcję i serwisówkę.

Pozdrawiam

Wspinaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

no więc.... proszę szanowne grono, sytuacja przedstawia się następująco

rocket roadster

rocznik 2015

czarny połysk z czerwonymi pasami.

w grudniu zrobiłem pierwsze 200kmów,

 

a potem zima przyszła i trzeba było "smoka" zagarażować i teraz z utęsknieniem wiosny wypatrywać.

 

 

pare lat chodził mi po głowie, łamałem się,, czy rocket czy może t-birt, commander na przykład.

cmokałem, knułem, brwi marszczyłem

aż w końcu wiziąłem się i kupiłem

ot i koniec pieśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc.... proszę szanowne grono, sytuacja przedstawia się następująco

rocket roadster

rocznik 2015

czarny połysk z czerwonymi pasami.

w grudniu zrobiłem pierwsze 200kmów,

 

a potem zima przyszła i trzeba było "smoka" zagarażować i teraz z utęsknieniem wiosny wypatrywać.

 

 

pare lat chodził mi po głowie, łamałem się,, czy rocket czy może t-birt, commander na przykład.

cmokałem, knułem, brwi marszczyłem

aż w końcu wiziąłem się i kupiłem

ot i koniec pieśni.

to świeży nabytek , kupiłeś w kraju czy poza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...