Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moze buty zmieniłes? Wyreguluj sobie położenie dzwigienki od biegów tak żeby po wejsciu biegu opierała się o but.

 

I nie wylewaj żali bo nikt nie jest zobligowany żeby ci odpisywać. Jak nie mają pomysłu to nie piszą - proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, również czytałem ten post i brak koncepcji, jesteś chyba pierwszym przypadkiem z wypadającą czwórką nie licząc przypadków stomatologicznych. Na poważnie to pomysł z butem też wydaje mi się słaby i nawet gdyby działał to jest to rozwiązanie doraźne, skrzynia ma pracować sama bez buta. Myślę, że bez rozbiórki się nie obejdzie, zwłaszcza że masz motocykl z rocznika, gdzie skrzynia jest poprawiona (wolna od wypadania dwójki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cobra888.

Witam.

Nie odpisywalem na twoj post bo nie wiem co poradzic ale...

Mialem podobny problem jak jeszcze jezdzilem yamaha r1. Tam poregulowalem troche linke sprzegla i pomoglo. Nie wiem czy to byl przypadek czy to sprzeglo wplynelo na wypadanie biegu.

Moze tutaj poprubój. ja gdy regulowalem w rokecie linke sprzegla to jedne biegi wpadaly gladziej a inne twardo. musialem wyposirodkowac i teraz wszystkie sa idealne. Nie wiem czy ta informacja ci sie przyda do twojego problemu. Czy ma to cos do wypadania biegu? Moja wiedza niestety juz tak duza nie jest.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopowiem jeszcze do mojego postu, ja kupiłem rocketa w zeszłym roku i ten sezon jest właściwie pierwszy, pisałem już dużo wcześniej że skrzynia w tym motorze wydaje się tragedią trzeba przejechać kilka tyś. km aby opanować zmianę bez trzasków co w japońskich wynalazkach wychodzi od pierwszego kilometra, podobno w nowych rocketach skrzynie chodzą jak japońskie, nie wiem nie miałem okazji sprawdzić. Niestety jazda rocketem bez tajemnej wiedzy o zmianie biegów typu stopa zaczyna stopa kończy lub szybkie minimalne muśnięcia sprzęgła z operacją gazem lub między gazem jest tutaj obowiązkowe bo inaczej skrzynia protestuje ordynarnym trzaskiem przy którym blednie wspaniała moc silnika. Ale się rozpisałem prawie poemat :)) Tak nawiasem z regulacją linki sprzęgła odnośnie wchodzenia różnych biegów to też następna tajemna wiedza :) na zakończenie przynudzania jeździłem ostatnio dwoma wynalazkami typu vrod i intruder i stwierdzam że kultura pracy skrzyń to lata świetlne przed rocketem, ale frajda z jazdy żadna :)

Edytowane przez wsaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie moge sie zgodzic w moim przypadku. Wczesniej miałem Yamahe FJR i tam to dopiero biegi bylo trzeba umiec wrzucac. W moim Rockecie chodza dobrze ale oczywiscie zasada "noga zaczyna noga kończy" jest podstawą, w każdym moto zreszta. Do tego minimum sprzegła a od 3 w góre wcale nie uzywam sprzegła. Sprzegło trzeba tez regulowac zeby lekko łapac luz na postoju a z drugiej strony zeby nie podciagac za duzo bo zacznie się ślizgac i moga wyskakiwac biegi. Regulacja i jeszcze raz regulacja. Ja ostatnio zmieniłem buty na SIDI i musialem poprawic lekko ustawienie dzwigni. Jesli ona bedzie wisiała nad butem to wystarczy dołek na drodze i moze bieg wyskoczyc. Dzwignia powinna opierac się na bucie chociazby tez dlatego, ze wtedy jej skok do wbicia kolejnego biegu jest na tyle mały, że noga wykonuje mały ruch. Nie trzeba nadmiernie unosic buta, i tak powinno byc. Ustaw sobie dobrze dzwignie i sprzęgło, jesli dalej bedzie źle to już wina skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a jednak "" wylanie żali " pomogło ;) Więc tak podobną sytuacje miał kolega w fazerze i co się okazało że pękła sprężynka agrafkowa na wałku zmiany biegów odpowiedzialna za prawidłowe neutralne ustawienie dzwigni. Nawet jechał moim krokietem i mówił że zachowanie identyczne jak wtedy u niego.Dodam że sa problemy z redukcją i zmiana biegu na postoju nawet z uruchomionym silnikiem.Sprężynka szła z UK 2 tyg i w poniedziałek działamy. Tak na marginesie może juz to wiecie a moze nie http://www.worldoftriumph.com/triumph_motorcycle_parts_catalogue.php?model_id=610500 wszystkie schematy naszych rakiet

Dzięki i pozdro COBRA888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwracam się do szanownych Kolegów z następującym problemem- Rocket rocznik 2006 , blokuje się światło hamowania tzn. po naciśnięciu klamki zapala się światło hamowania i nie gaśnie mimo zwolnionej klamki. Nie jest to wyłącznik pod klamką. Zastanawia mnie też sposób, w jaki jest wysterowane światło stopu z hamulca nożnego.

Pozdrawiam LwG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niedaleko i czasem bywam, co potrzeba ?

spodobał mi się jeden motocykl z tamtej okolicy ( http://allegro.pl/ducati-monster-796-abs-2012-i4623753961.html )

a że do Trzebnicy mam 310 km, i żeby nie okazało się po przyjeździe na miejsce że motocykl to złom potrzebuje kogoś w miarę zaufanego, i mającego chwilkę czasu żeby podjechał i obadał ten temat (oczywiście przewidziane wynagrodzenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spodobał mi się jeden motocykl z tamtej okolicy ( http://allegro.pl/ducati-monster-796-abs-2012-i4623753961.html )

a że do Trzebnicy mam 310 km, i żeby nie okazało się po przyjeździe na miejsce że motocykl to złom potrzebuje kogoś w miarę zaufanego, i mającego chwilkę czasu żeby podjechał i obadał ten temat (oczywiście przewidziane wynagrodzenie)

Kurcze wracałem dzis ze Szczecina moto i nawet na stacji paliw rozmawiałem z motocyklistą z Trzebnicy gdybym wcześniej tu zajrzał spytał bym ot tak moze zna chłopa.....

Co do ogladnięcia nie jestem znawcą i i nie chciałbym czegoś nie dopatrzeć czy coś-wiesz co jest.

Foty fajne ale wiadomo real to real. Może rzuć temat na ogólnym ....

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich posiadaczy Triumph Rocket 3 , jest to cadillac wsrod motocykli . Dolaczajac do Waszego grona niestety nie pomoge w mechanice ale czytajac Wasze posty moge sie tu wiele nauczyc.W sezonie co rok latamy z kobieta do Polski wiec Jakis weekendzik przy ognisku I pijanstwie jak najbardziej mile widziany. Odrazu polecam zlot w miasteczku o nazwie Toszek . no to by bylo na wstepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...