Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby się nie męczyć z podnośnikiem to najchętniej kupił bym podstawkę centralną.

W ramie są specjalne uszy do mocowania.

Motocykl nie jest podparty na silniku tylko na ramie.

 

Można to kupić na Ebayu,ale cena 1400 zł jest chora!!!

 

Kapiszon

Tu jest bardzo prosto.Podjezedzasz pod sprzet,pompujesz nozna dzwignia i moto w gorze.Kupilem w Sztokholmie nowke ze sklepu,za cos ponad 1000kr.(ok 450zl),wiec cena przystepna.Ile ja sie nameczylem zdjac tylne kolo poprzednio przy VTX-sie bez uzycia podnosnika :eek: Oczywiscie nie jest mozliwoscia wziac go ze soba w trase,niestety za duzy :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie podnośniki bywają w Makro w cenie ok 200pln.Ja swój kupiłem trzy lata temu za 180pln właśnie w Makro.W swoim HD mam centralna podstawkę,ale podnośnik jest lepszy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego takie podnośniki bywają w Makro w cenie ok 200pln.Ja swój kupiłem trzy lata temu za 180pln właśnie w Makro.W swoim HD mam centralna podstawkę,ale podnośnik jest lepszy.

Zapewne masz racje.Ja kupilem dla siebie,nie handluje niczym.Znajomi tu kupowali,ale one sa do 300kg.Ten jest do 680kg.Moze to tworzy roznice,a moze sa takie same.Niewazne,to drobiazg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się boję podnosić Rocketa podkładając podnośnik bezpośrednio pod silnik.

 

Silnik Rocketa waży 125 kg. Czyli na silniku w chwili podniesienia wisi jeszcze ponad 200 kg.

 

Do Hondy Valkyrie miałem dorobioną taką platformę którą wkładało się między silnik,a podnośnik.

Ta część opierała się na silniku,oraz na ramie w miejscu mocowania wachacza.

I ciężar był rozłożony na ramę i silnik.

 

Zobaczę czy da się coś takiego zrobić do Rocketa.

 

Kapiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DO KAPISZONA:

 

PRZECZYTAŁEM WCZORAJ, JEŚLI TO JESZCZE AKTUALNE, TO POSIADAM DOŚĆ DUŻĄ WIEDZĘ O ROCKECIE I INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PO POLSKU. CHĘTNIE UDOSTĘPNIĘ :cool:

 

POZDRAWIAM

NAVIGATOR

(MOTOCYKLE SĄ NIEZWYKŁE) A ROCKET MA WSZYSTKIE MOTOCYKLE POD SOBĄ :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KAPISZONA:

 

PRZECZYTAŁEM WCZORAJ, JEŚLI TO JESZCZE AKTUALNE, TO POSIADAM DOŚĆ DUŻĄ WIEDZĘ O ROCKECIE I INSTRUKCJĘ OBSŁUGI PO POLSKU. CHĘTNIE UDOSTĘPNIĘ :cool:

 

POZDRAWIAM

NAVIGATOR

(MOTOCYKLE SĄ NIEZWYKŁE) A ROCKET MA WSZYSTKIE MOTOCYKLE POD SOBĄ :cool:

Witam.Wiec co sadzisz o tym,ze ja swojego juz ok miesiaca trzymam na podnosniku besposrednio podlozonego pod silnik?wg mnie nic zlego sie mu nie dzieje,ozebrowanie silnika pod spodem wyglada solidnie i moto tak sobie czeka wiosny.Instrukcje kol.Kapiszon otrzymal odemnie i jeszcze chyba od kogos,ale w tej kwesti moze sam niech sie wypowie.A ja chetnie,blizej wiosny zaproponowal bym jakies spotkanko ,,Rocketow,,w celu oczywiscie wymiany pogladow :biggrin: Nie dyskryminujac oczywiscie innych marek,rocket jest wyjatkowy,to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy następnego właściciela Rocketa.

Witam Navigatora.

 

Szukając w necie informacji o naszych motocyklach trafiłem na kilka stron klubów zrzeszających właścicieli Rocketów.Może by tak założyć NASZ mały klubik?

 

Sam przez parę lat byłem członkiem klubu zrzeszającego właścicieli tylko jeden model motocykla - Honda Valkyrie

I ta forma działalności świetnie się sprawdza.

Możecie zobaczyć jak to działa www.valkyrieriders.pl

 

Myślę że nie trzeba nawet zakładać strony klubowej,tylko korzystać z gościnności Forum Motocyklistów.

A zajmować się wymianą doświadczeń,pomocą w zdobywaniu części,czy dodatków.

I oczywiście spotkania w realu mile widziane.

 

Kapiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mamy następnego właściciela Rocketa.

Witam Navigatora.

 

Szukając w necie informacji o naszych motocyklach trafiłem na kilka stron klubów zrzeszających właścicieli Rocketów.Może by tak założyć NASZ mały klubik?

 

Sam przez parę lat byłem członkiem klubu zrzeszającego właścicieli tylko jeden model motocykla - Honda Valkyrie

I ta forma działalności świetnie się sprawdza.

Możecie zobaczyć jak to działa www.valkyrieriders.pl

 

Myślę że nie trzeba nawet zakładać strony klubowej,tylko korzystać z gościnności Forum Motocyklistów.

A zajmować się wymianą doświadczeń,pomocą w zdobywaniu części,czy dodatków.

I oczywiście spotkania w realu mile widziane.

 

Kapiszon

 

A może kolega KAPISZON wstąpi do klubu doświadczonych mechaników motocyklowych? :biggrin:

Oczywiście żartuję ale zawsze się przyda na tym forum stały kącik miłośników i właścicieli konkretnego modelu motocykla. Jest jeszcze kilka miesięcy do naszego klubowego zlotu i miło byłoby gościć zwartą ekipę na tak wielkich i unikalnych motocyklach, z góry zapraszam. :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaproszenie na zlot.Na pewno postaram się odwiedzić.

 

Pytanie do Navigatora

Czy do wymiany oleju trzeba wykręcać wszystkie 3 korki spustowe z silnika?

 

Olej silnikowy pełny syntetyk.Do wymiany wchodzi prawie 6 litrów.

Co wlać?

Na czym jeździcie?

 

Wymiana płynu w chłodnicy.

Gdzie znajduje się korek spustowy?

Czy trzeba odkręcić obudowę pompy żeby wymienić płyn?

 

Instrukcję obsługi po polsku (xero)chętnie nabędę.

 

Kapiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KAPISZONA.

POZDRAWIAM Z DOLNEGO ŚLĄSKA.

JEŻELI CHODZI O INSTRUKCJĘ TO POTRZEBUJĘ ADRES E-MAIL, BO POSIADAM TYLKO WERSJĘ ELEKTRONICZNĄ. PO PROSTU JĄ WYŚLĘ.

A TERAZ DALEJ:

-KORKI TRZEBA WSZYSTKIE ODKRĘCAĆ, 2 OD MISKI, ŚRODKOWY OD ZBIORNIKA OLEJU.

 

-OLEJ PEŁNY SYNTETYK, JA STOSUJĘ CASTROL POWER RACING 4T 10W50 TRI ZONE.

SZCZERZE POLECAM ZROBIŁEM NA NIM 32 TYS. KM . WYMIANA CO 16 TYS. LUB RAZ W ROKU.

 

-KORKA DO PŁYNU NIE MA TRZEBA ZDJĄĆ WĄŻ Z POMPY. POMPY NIE ROZKRĘCAJ

 

-ZBIORNIK PŁYNU ZE STANEM MIN.- MAX. JEST POD CHROMOWANĄ BLACHĄ PO LEWEJ STRONIE ZBIORNIKA.

 

-SPOTKANIE W REALU JEST MOŻLIWE BO W KATOWICACH MAM SIOSTRĘ.

 

-WARSZTAT NA WASZYM TERENIE TO BOOSTER KATOWICE SERWIS TRIUMPHA. SĄ NA PRAWDĘ KOMPETENTNI.

 

MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁEM

NAVIGATOR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za odpowiedż.

 

Instrukcję wyślij na adres [email protected]

 

Serwis Booster w Katowicach znam,bo to właśnie u nich na jazdach testowych zaraziłem się Rocketem.

 

Staram się sam w miarę możliwości serwisować swoje motocykle.

Ale w czasach wtrysku,sond,czujników,katalizatorów i całej tej elektroniki używanej w motocyklach wizyty w serwisie są nieuniknione.

Nastały takie czasy że nawet wolne obroty ustawia się z klawiatury komputera,więc bez serwisu nie da rady!

Nawet silniki mają po 3 korki od oleju.Pierwszy raz mam taki silnik,nie licząc Harleya.

 

Czy może masz w motocyklu założony oryginalny alarm Triumpha?

Czy można na zimę wyjąć akumulator tak żeby po wyjęciu akumulatora alarm nie wył?

 

 

Oczywiście zapraszam do Pszczyny.

 

Kapiszon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO KAPISZONA:

 

INSTRUKCJĘ OCZYWIŚCIE WYŚLĘ, TROCHĘ CI ZEJDZIE NA CZYTANIU, ALE NAPRAWDĘ WARTO.

O ALARMIE SIĘ NIE WYPOWIADAM, GDYŻ TAKIEGO NIE POSIADAM :)

MOŻE DAMY RADĘ NA JASNEJ GÓRZE W CZĘSTOCHOWIE ;) 20 KWIETNIA! !

BYWAM TAM REGULARNIE :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.Tez bywam w Czestochowie,wiec do zobaczenia w kwietniu.Tak przy okazji,ciekawe czy w nastepnym roku miasto przygotuje sie lepiej na przyjecie tylu motocyklistow.W tym roku podobno bylo prawie 30tys.Naprawde bylo tloczno.No i najwazniejsze-SZEROKOSCI I POGODY NA NOWY 2010r. :buttrock: :buttrock: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

BOOM.

 

Musisz przyznać że Częstochowa to impreza niepowtarzalna , z roku na rok jest lepiej.

 

Pogoda jest niezbędna w tym roku nie pojeżdziłem, tylko 17 tyś.

 

może w przyszłym będzie lepiej.

 

pozdrawiam,najlepszego w NOWYM.

 

NAVIGATOR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...