Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mi wymienili płyn znowu na nowy metoda cisnieniową, za pomocą jakiegoś urządzenia do tego. Nic to nie zmieniło. Jutro jeszcze założe nowe klocki co pewnie tez nic nie zmieni bo niby dlaczego by miało? Obecne klocki jeszcze nie są zdarte a pompa powinna pracowac tak samo niezależnie od grubości klocków. Najgorsze jest jednak to, że producent prosiaka wymyślił zintegrowanie pompy z przełącznikami. Tym samym nie można zmienić pompy na żadna inną. Sytuacja patowa. Lubie ten motocykl ale bez dobrych hamulców jest niebezpieczny, zbyt niebezpieczny..... :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że musisz zlokalizować usterkę - zaciski czy pompa. Ja osobiście kupiłbym pompę hamulcową z innego motoru byleby dało się zakręcić przewód hamulcowy i wtedy spróbować. To takie moje przemyślenie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rocket ma pompe zintegrowana z przełącznikami i ni kuta sie innej nie założy. Po wymianie klocków hamulec zrobił się znacznie lepszy. To znaczy hamuje dobrze ale klamke i tak sie dociśnie do manetki bez problemu. Sam już nie wiem, może ten typ tak ma. Hamulec działa w zasadzie dobrze i reaguje juz przy delikatnym nacisnięciu. Dziwi mnie tylko, ze nie robi sie bardzo twarda klamka przy dojsciu do manetki. Nie mam pojęcia, może taka pompe wymyslili zeby miec duży zakres dozowalności hamulca, zeby nie działał zero-jedynkowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglądają przewody?Może warto pomyśleć o takich w oplocie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys tak zostawiłem i wtedy to nie pomogło, ale wtedy zostawilem otwarty dekiel pompy jednak bez wcisnietej klamki. Ostatnio ci co mi odpowietrzali układ jeszcze dodatkowo tym podcisnieniowym urzadzeniem stwierdzili, ze to nie ma sensu bo na pewno nie mam zapowietrzone a można pompę uszkodzić. Takze teraz tego nie robiłem. Sam juz nie wiem kogo słuchać bo dostaje sprzeczne informacje. Hamulec jest znacznie lepszy niz był jednak nadal nie daje twardej klamki przy mocnym docisnięciu. Wciaz mozna ja dociągnąc do manetki bez dużego problemu chociaż podczas jazdy wystarczy delikatnie nacisnac żeby juz ostro hamował. Musze sie rozpędzić i dac ostro w hamlulec do końca, ciekawe czy Rocket zrobi stoppie? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za powitanie :biggrin: . Maszyna rzeczywiście budzi respekt. I to zarówno mój jak i otoczenia :biggrin:

 

Chętnie bym się z Kolegami spotkał u JUNAKA w Międzychodzie, jednak w tym terminie śmigam na moto do Rzeszowa.

Jeszcze bedzie okazja żeby się spotkać...sezon przecież dopiero się zaczął :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli klamla jest miekka to na bank jest gdzies powietrze.

Sposob ktory ci podalem sluzy do samoczynnego odpowietrzenia ukladu i osobiscie stosowalem go

kilka razy w swoich motocyklach przy duzych klopotach z odpowietrzeniem.

Czy ten uklad jest jakos laczony tzn czy hamulce sa zintegrowane ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to czy układy przód-tył są jakoś połączone? Nie są i nie mam ABS-u. Zwyczajna pompka i dwa przewody w oplocie do zacisków dwutłoczkowych. Pisałem już ale jeszcze powtórzę. Wymieniłem dekiel pompy z uszczelką, zestaw naprawczy pompy, przewody w oplocie HEL, wszystkie uszczelki cylinderków, odpowietrzniki, gumeczki, srubki i podkładki, nowy jest płyn i klocki. Wszystko było wymyte płynem hamulcowym i od nowa złożone, nic nie cieknie. W tej sytuacji własciwie stara jest tylko obudowa pompy i zaciski z tłoczkami. Odpowietrzałem sam a później jeszcze dałem do serwisu na to ustrojstwo podciśnieniowe ale nic to nie zmieniło. Na koniec wymieniłem tez klocki dla świętego spokoju ale sytuacja jest jak pisałem. Motocykl hamuje ale klamka dochodzi do manetki nadal bez problemu. Nie ma też nic takiego co występuje przy zapowietrzeniu, że energiczne pompowanie klamki powoduje stwardnienie. U mnie jest cały czas tak samo miękka klamka.

 

Myslisz Adamie, zeby spróbowac tego sposobu z otwarciem dekla pompki na noc z wcisnieta klamką? Myslalem o tym tylko ci w serwisie zasiali niepokoj, ze moge pompe w ten sposob uszkodzić. Szału nie ma z hamulcami wiec wolalbym nie zepsuc tego co jest......

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a takie pytanie odnośnie tych hamulców, czy wcześniej miałeś twardy ten hamulec i nagle zrobił się miękki ? pytam bo sprawdziłem u siebie i też na postoju jak mocno nacisnę to klamkę dociągnę do końca ale hamulce podczas jazdy są bez zarzutu, powiedziałbym, że bardzo precyzyjnie reguluje się siłę hamowania właśnie przez to że jest miękki i nie ma naraz wyraźnego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam jak było na początku ale w pewnym momencie prawie straciłem hamulec całkowicie. Zabiegi wymieniajace prawie wszystko i rózne operacje ruszania tłoczkami troche poprawiały sytuacje ale nie na długo. Obecnie mam hamulec silny niestety nadal dochodzi do manetki bez problemu. Sam juz nie wiem czy tak ma byc, taki jego urok, czy jest zwyczajnie zapowietrzony nadal?

 

Piszcie jak to u was wygląda, może tak ma być? Czy w ogóle ktoś ma w Rockecie twarda klamkę?

Edytowane przez Ksylo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby w jaki sposob masz popsuc pompe zostawiajac ja ze scisnieta dzwignia ?

Ja prawde mowiac nie wiem.

Jeszcze jedno co mysle to ze twoja stara obudowa jest zuzyta i sa jakies przecieki plynu lub powietrza w srodku mimo nowych uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...