Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

No więc po kolei- witamy nowego kolegę w szacownym gronie użytkowników Krokieta i życzymy wielu miłych chwil przy zapier....aniu tym motocyklem :)

 

1) Dodatkowe przepustnice również odpowiadają za speed limiter- ja bez problemu zamykam całkowicie licznik przy około 6000 obrotach na V biegu.

2) Do Roadstera na pewno występują akcesoryjne wydechy i inny łącznik. Apropo wydechu Roadstera jest fajny filmik na youtubie, ale muszę go poszukać. I tak w przypadku Roadstera nie ma jakiegoś dramatu, bo jego fabryczny układ wydechowy brzmi nieporównywalnie lepiej niż zwykłego Rocketa.

3) Serwisówka do Rocketa zajmuje się tylko najistotniejszymi rzeczami, a wiele bardziej fundamentalnych spraw pomija. Dzisiaj wybiorę się do Auto farmy i dokładnie przyjrzę się pompie wody- na razie na pocieszenie wrzucam Ci Ksylo zdjęcie wnętrzności.

http://www.sendspace.com/file/gebfbl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO dzieki Tapir, twoje wiadomosci są nieocenione zaraz dam ci kolejnego +sika ;) . Wyglada mi na to, że uszczelnione jest zwyklym oringiem w tym kanale wkolo obudowy. Musze odkrecic dekielek i wymienic, spoko luz. Dziex jeszcze raz :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Tapir za przywitanie. Ja już troszkę posmmigałem w zeszłym sezonie. zrobiłem jakies 6Kkm. Wyciągnołem wnioski i mam juz siodło po tuningu... :) Niewiem ja was ale mnie dupsko zaczynało odpadac po 2 godzinach smigania a po 10 była juz istna tragedia... MarioMoto własnie zrobił mi zele i teraz powinno być OK...

 

Właśnie zaczołem rozmowy z producentem tlumików motocyklowych zeby mi zrobił trójnik do R3 Rodstara. jak coś wymłodze dam napewno znac.

 

I jeszcze jedno pytanie bo tego faktycznie brakuje w trakcie jazdy. Mianowicie "Blinka" inne maja osobny przycisk do mrugania długimi a Rodster niema..:O moze wiecie od jakiego triumpha pasuje manetka z blinkiem.?

 

Chcialem jeszcze poruszyć chyba najbardziej zabawna kwestie w naszych Krokietach.... Podjezdza moto wielkości i pojemności niezlego ciagnika roliczego staje... driver naciska klakson i rozlega się skrzeczenie zażynanego kurczaka (jakby kurde komarek podjechał) zamias twrogi w około rozlega sie gromki smiech..... Mieliście cos takiego.??????????? zastanawiam się co wstawić. trąbki z tira to jak dla mnie puki co zbyt radykalne rozwiązanie jakieś pośrednie moze.????????

Edytowane przez Esperak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z klaksonem miałem dokładnie tak samo ale zamontowałem 3 trąby z kompresorem i teraz jest "klękajcie narody" :cool: Co do dupy to trzeba cwiczyc, cwiczyc i jeszcze raz cwiczyc..........popatrz na jakich twardych zydelka kolarze zasuwaja całymi dniami, mozna??? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehehe jakieś 35 kilogramów temu tez smigalem rowerem kilka tysiecy kilometrów rocznie ale i faktycznie tam wystarczylo sie 2 pierwsze dni kazdego sezonu przemeczyc i potem bylo juz spoko jakos na R3 nie udalo mi sie połdupków zmusić do pokory. dlatego zmusilem tapicera do tuningu.........

Wspólnik ma XJ6 Yamahy tam to dopiero było siodełko fabryczne...... przejechanie 200km w ciągu dnia groziło kastracją... I to były odczucia moje jak i innych jezdzców w rożnych wagach.... po tuningu siodła bez problemu robi 800 w dniuwkę i nic. Tak że warto zainwestowac tym bardziej że to kosztuje pare groszy a zmiana potezna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dokopałem sie do zaworów no i mam jeden 0,05 tylko luzu na ssaniu i jeden wydechowy ma tylko 0,15. Reszta na wydechu 0,20 a pozostałe ssące 0,10. Czyli trzeba robic regulacje niestety. Przypomnę, że ssanie w Rockecie 0,10 - 0,15 wydech 0,15 - 0,20. Na szczeście nic mi się nie podparło a mało brakuje.

 

PS: Zdjąłem pokrywe bez odkrecania chłodnicy. Nie wiem po co Tapir odkręcałeś chłodnice? Chociaż zeby wyjąc płytki trzeba wyjac wałki a to może wymagać już zdjęcia chłodnicy. Znalazłem mechanika co ma taki przyrzad, ze wyjmuje płytki bez ruszania wałków. Dam chyba motor do niego chociaż bardzo nie lubie jak mi obcy w moto grzebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

No więc Ksylo odpowiadając na Twe pytanie- chłodnicę ściągnąłem z dwóch powodów:

primo- wrzucam nowy komplet tarcz sprzęgłowych EBC + sprężyny "heavy duty 10% stronger than stock" hahahaha

secundo- kiedyś Rocketem pojechałem do lasu na taką miejscówę (oczywiście polną drogą jechałem bardzo, bardzo powoli- z resztą tam i tak jest płasko) zobaczyć jak kumple zasuwają na full crossach. No i jeden z kumpli zakopując swoją Yamahę YZ w piasku nie spojrzał z tyłu na "zaparkowanego" (wkopałem go w piasek po ośkę, aż się oparł tłumikami) Krokieta i posłał w niego metry sześcienne piachu. Od tego momentu oczywiście myłem motocykl wiele razy, ale teraz dopiero mam okazję dokładnie wyczyścić z piachu chłodnicę, bo trochę tam jeszcze zostało :).

Dobrze, że sprawdziłeś te luzy zaworowe, bo mogłaby być lipa.

 

Foty Rocketa bez chłodnicy:

http://www.sendspace.com/file/6baivx

 

http://www.sendspace.com/file/gwobfa

 

http://www.sendspace.com/file/bmoxuk - to jest dobre- dysza spryskująca olej na tarcze sprzęgła. (Rocket jak wiadomo nie ma miski olejowej w pełnym tego słowa znaczeniu i kąpel płytek w oleju odpada :) ). Na dole widać pompę oleju zbierającą olej z dołu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie no rewelacja dzisiaj podpoiłem się do rocketa wszystko smiga wyśmienicie, wgrywanie, zgrywanie po prostu bajka. teraz to sobie idzie tuningować sprzęt....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłeś się? jak? czym? Z tego co wiem chyba potrzebny jest odpowiedni interface i oprogramowanie żeby to wgrać? Ja to wstawiłem bo można sobie wrzucić na penrdive i dac kolesiowi od komputerów samochodowych żeby wam wgrał. Nie musicie szukac fachowca od motocykli, wystarczy taki co grzebie w samochodowym oprogramowaniu. Sprawe ułatwia to, że macie już zgrana mape i nie musi jej szukać?

 

Skoro sie jednak podpiąłeś i wgrałeś sam to podziel się tymi bezcennymi doświaczeniami z nami. Jak? Czym? W co? Z kim? ....... :dry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no akurat ja należę do ludzi którzy lubią umieć sobie sami pogrzebać w samochodzie. Akurat tak się złożyło że miałem w swoim życiu Audi i mam też interface OBD KKL do Audi na USB służył mi dzielnie do obsługi samochodu przez VAGCOMa. Okazuje się że teraz działa wyśmienicie też z TuneECU i trumphem. Podpinasz się i już działa. :) Na stronie z programami jest też soft to ich edycji i wrzucania. Ściągasz instalujesz wkładasz OBD i działa.

 

Co do softu to jest po prostu świetny pełna obsługa kompa łącznie z diagnozą błędów i testowaniem poszczególnych elementów silnika można zrobić wszystko z każdym triumphem, KTM i Aprilą... :) jak bym wiedział wcześniej o sofcie to bym nie musiał fizycznie klapek wykręcać wystarczy programowo ustawić je na całkiem otwarte nonstop.

 

PAMIĘTAJCIE!!! TYM TEŻ MOŻNA POPSUĆ KOMPUTER W MOTO LUB SILNIK!!!!!

TAKŻE Z GŁOWĄ I NA WŁASNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ NIEUDANE PROGRAMOWANIE

MOŻE SKOŃCZYĆ SIĘ WYMIANĄ KOMPA LUB ROZWALENIEM SILNIKA!!!!!

 

 

Co do Kabla to polecam Wiaken mają full wybór interface nas interesuje zwykły OBD KKL nie CAN.

 

Abstrahując jeszcze w temacie klapek.. to rocket nie tylko dławi silnik na 1-3 biegu ale rownież na 4 - 5.... tabela sterowania klapkami poniżej. Oczywiście to dotyczy Roadstera.

 

Klapki.jpg

 

Mapa sterowania dla Rocket III poprzednie modele:

 

Klapki%20zwykly%20rokiet_zmie%C5%84%20rozmiar.jpg

Edytowane przez Esperak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege Esperak, ciesze się podwójnie bo widzę że kolega z Katowic :rolleyes: a ja z Chorzowa, a po drugie że jak już to stwierdzili poprzednicy z kolegi Esperak niezły spryciarz i może mi też zmieni mapę zapłonu jak bardzo poproszę ???? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...