Skocz do zawartości

Triumph Rocket III


Kapiszon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

 

Mam takie pytanie. Jak mam moto na pognośniku i go odpale,włączę np. 2 i puszczę sprzęgło to słychać jakieś grzechotanie z okolic wyjścia wału kardana ze skrzyni. podobno to wiele rocketów tak ma, jakieś wadliwe łożysko czy coś. Podczas normalnego urzytkowania nic niepokojącego nie słychać. Czy mógłby ktoś to sprawdzić czy w jego moto też tak jest, lub się wypowiedzieć z doświadczeń, był bym spokojniejszy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest łożysko, które ludzie czasem wymieniają. Pytanie tylko czy nie robia tego właśnie po takim odpalaniu jak ty? W tej pozycji nie powinno sie odpalac kardana bo wałek się wysuwa i można uszkodzic jego końcówkę z krzyżakiem oraz łożysko w efekcie. Jak chcesz to sobie rozwalic to jestes na dobrej drodze. Kardan jest przystosowany do pracy w motocyklu opartym na padłożu a nie w powietrzu. .................Ludzie to musza sobie komplikować życie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co napisalem nie z sensem ale niech Ci bedzie.

Moze wie ktos, kto ma rocketa na czesci po jakiejs kolizji czy cos?

Bo mam pare rzeczy ktore bym wybral a nie moge ich nigdzie znalesc.

Jesli chodzi o blok to wiem ze nie ma osobno ale moze ktos ma rozebrany silnik i sprzedaje czesci.

Z tego co sie orjetuje to blok sie sciaga od reszty wiec mozna go wziac osobno. No ale jestem tylko czlowiek wiec moge sie mylic.

Mam nadzieje ze to jest z sensem ;-))).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik czterosuwowy składa się z dwóch głównych elementów: blok silnika (kadłub) oraz głowicy. Mówiąc dół silnika mamy na myśli wszystko co z nim związane- cylindry, tłoki, wał korbowy etc. W zdecydowanej większości silników motocyklowych razem z blokiem silnika jest odlewana skrzynia biegów. Góra silnika to głowica, tu wyróżniamy wałki rozrządu, zawory. Tak ogólnie jest zbudowany silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Metzelery najlepiej się kleją do asfaltu ale tez sa najdroższe i najszybciej się zużywają. Ja jeźdzę juz drugi raz na Bridgestone 240/55/17 i jestem zadowolony. Mniej się zużywa wyraźnie i jest deko wyższa przez co rośnie komfort. Z przodu mam też Bridgestone. Sa jeszcze do wyboru na tył AVON-y ale ich nie znam to nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robisz nie więcej niż 2-3 tyś km rocznie to metzeler będzie ok wystarczy na 3-4 sezony spokojnej jazdy w najwyższej jakości.



nawiązując do opon to mam pytanie czy istnieją profesjonalne wyważarki tylko do motocykli, bo ja wymieniałem oponę z tyłu w zeszłym sezonie i była to droga przez mękę. Najpierw opona stara nie chciała zejść z felgi (maszyna nie chciała uciągnąć) a potem wyważarka samochodowa z przystawką do motocykli uznała że koło jest za ciężkie i wpadała w drgania (1 godzina na wyważenie poszła ) Do dzisiaj nie jestem przekonany o prawidłowym wyważeniu tego koła. Sumując warto poszukać profesjonalnego serwisu motocyklowego bo to tylne koło jest trudne do zrobienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osobiście jezdziłem na Metzelerach,teraz na Avonie, i w mojej ocenie Avon troszkę lepiej się klei. Na metzu zrobiłem około 12tys, a z tego co obserwuje Avon też tyle wytrzyma a kupiłem go na oponeo za 782 zł i to świeżutką bo miała jakieś 2 miesiące od daty prod. Spróbuje na nastepnej zmianie Bridgestone i bede miał pełen obraz :)

Co do zmiany hmm....musiałeś kolego trafić na niezbyt rozgarniety warsztat skoro takie problemy ze zmianą opony.W kwesti wyważenia myśle że pierwsze miejsce zajmuje wyważanie wyważarką statyczną, a z tego co pisałeś wnioskuje że wyważałeś dynamiczną. Ale moze ktoś ma inne zdanie na ten temat.Pozdrawiam całe forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...