Skocz do zawartości

Odpalanie zimnego silnika klx 250


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko,na koniec sezonu zaprowadziłem motorek do serwisu (nie można było zapalić go po dłuższej jeździe ,odpalanie było w ogóle coraz gorsze)okazało się że to zawory które były podparte.Wyregulowali, wyczyścili gaźnik bardzo ładnie palił na zimno na ciepło troszeczkę gorzej ale ogólnie było ok.Niewiele tym motorkiem już jeździłem prawie w ogóle i czasami zachodzę do garażu go przepalić ale mam problem odpalić go na zimno ,muszę dużo razy kopać aż zaskoczy czy to możliwe żeby się już rozregulował ,nie znam się na mechanice,serwis zasugerował mi że może być sytuacja że coś jest wyrobione i może nie trzymać regulacji zaworów . Napiszcie coś bliżej na ten temat co to może być ,zaznaczę że jak na razie jak już go odpalę to na ciepło pali dobrze . Dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiele tym motorkiem już jeździłem prawie w ogóle i czasami zachodzę do garażu go przepalić ale mam problem odpalić go na zimno ,muszę dużo razy kopać aż zaskoczy czy to możliwe żeby się już rozregulował

Przepraszam ale po co to robisz? Jak nie chcesz się przejechać to nie odpalasz. Moto jest należycie dogrzane po ~20 min jazdy i w garażu takie odpalanie tylko niszczy Twój silnik. Nie odpalaj jak nie masz ochoty się przejechać a będzie ok.

 

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może kopie Ci się coraz lżej? Możliwe że zawory juz siadają całkiem i traci kompresjie. Ja bynajmniej tak miałem.

 

Faktycznie mogę uznać że kopię mi się coraz lżej czasami jałowo.Mógłbyś napisać coś bliżej na ten temat jak sobie poradziłeś z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mogę uznać że kopię mi się coraz lżej czasami jałowo.Mógłbyś napisać coś bliżej na ten temat jak sobie poradziłeś z tym problemem.

Sprawdź luzy zaworowe, jak bedą za małe to wyreguluj płytkami. Jeśli po jakimś czasie (powiedzmy miesiąc zalezy ile jeździsz) znów ci się będzie lżej kopać i luzy będą mniejsze to głowica do roboty. Zawory ssące 216zł sztuka, wydechowe 118zł sztuka. Pozdro!

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź luzy zaworowe, jak bedą za małe to wyreguluj płytkami. Jeśli po jakimś czasie (powiedzmy miesiąc zalezy ile jeździsz) znów ci się będzie lżej kopać i luzy będą mniejsze to głowica do roboty. Zawory ssące 216zł sztuka, wydechowe 118zł sztuka. Pozdro!

 

Po ostatniej regulacji w serwisie naprawdę niewiele jeździłem nie wiem czy pełny bak wypaliłem ,był zrobiony i palił dobrze ,odstawiłem go na miesiąc minimum i teraz w zimę nie mogę go odpalić ,coś mówili że zawory mogą nie trzymać coś w tym rodzaju nie znam się i dlatego podejrzewam różne rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostatniej regulacji w serwisie naprawdę niewiele jeździłem nie wiem czy pełny bak wypaliłem ,był zrobiony i palił dobrze ,odstawiłem go na miesiąc minimum i teraz w zimę nie mogę go odpalić ,coś mówili że zawory mogą nie trzymać coś w tym rodzaju nie znam się i dlatego podejrzewam różne rzeczy

Sprawdź luzy a jak bedą dobre to sprawdź kompresjie lub oddaj do mechanika żeby ci to sprawdził.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj próbowałem i na początku znowu klapa,chciałem odkręcić świece ale nie miałem odpowiedniego klucza.Zastosowałem jeszcze metodę zakręcenia przepustnicy pokrętłem na gaźniku (czytałem na forum )i po chwili odpalił pokrętło z powrotem odkręciłem do właściwych obrotów i chodził no i jazda w końcu uff.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...