Skocz do zawartości

Yamaha xt 600 rocznik 90 i powyzej z rozrusznikiem


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja miałem w swojej jak kupiłem fabryczne zębatki, i z tyłu zmieniłem na taką o 2 ząbki mniejszą. W teren było to już wystarczające, choć jezdziłem tez po drogach asfaltowych duzo, wiec zalezało mi żeby prędkosc max. tez nie była zbyt niska.

Ale j ak chcesz upalac tylko w samym terenie, to zmiensz sobie o 3 ząbki z tyłu. Tak mi sie wydaje że było by to optymalne ustawienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w swojej jak kupiłem fabryczne zębatki, i z tyłu zmieniłem na taką o 2 ząbki mniejszą. W teren było to już wystarczające, choć jezdziłem tez po drogach asfaltowych duzo, wiec zalezało mi żeby prędkosc max. tez nie była zbyt niska.

Ale j ak chcesz upalac tylko w samym terenie, to zmiensz sobie o 3 ząbki z tyłu. Tak mi sie wydaje że było by to optymalne ustawienie.

 

Tylko problem w tym, że jak moto ma być dobre w teren tzn mniejsza prędkość max okupiona lepszym przyspieszeniem, „krótszymi biegami”

TO zeby z tyłu trzeba dołożyć o nie odjąć. :bigrazz:

W przybliżeniu jeden ząb mniej z przodu to 2-3 zęby więcej z tyłu…

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: witam koledzy chciałem zmienic olej w xt 600 ale nie umiałem znalezc zadnej srubki spustowej nie wiem jak w niej sie olej zmienia olej jest wtłaczany do silnika z zbiornika oleju pod siedzeniem koło aku.moze ma ktos zdjecia niechce niczego rozkrecac bo moze sie to zle skonczyc.z góry dzieki za info. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kur*osci ! Ale błąd zrobiłem ! Miało być DODAĆ o 3 ząbki, nie odjąć :P Sorry za dezinformacje !!

 

Co do oleju - pod silinikiem znajduje się śruba spustowa oleju. Chyba trzeba odkręcić płyte żeby sie do niej dostać. Druga śruba znajduje się w przednim podciągu ramy, na wysokości kolektorów wylotowych przy cylindrze.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W XT tak jak w DRce olej też jest w ramie, ma tam swój obieg. Tam niema zadużo srób od spodu silnika :biggrin: Pewnie bedzie to sróba na klucz 19 albo zbliżona. Pamiętaj aby rozgrzać silnik przed spuszczeniem oleju, robi się wtedy zadszy i wiecej spłynie. Pozdrawiam Ireczku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz po wymianie czy jest ciśnienie oleju. Rozgrzej troche silnik i wyłącz. Odkręć śrubę na wieku filtra oleju (ta od góry pionowo), zabezpiecz okolice tego otworu kawałkiem szmatki i załącz silnik. Z otworu powinien siknąć olej w ciągu kilkunastu sekund. Jeśli nie to znaczy że są problemy z obiegiem oleju.

Ta operacja pomaga także odpowietrzyć dokładnie układ smarowania silnika.

A jaki olej lejesz do swojej yamahy, semi- czy full-syntetyk? i jaka lepkość i marka?

Na ten temat krążą legendy co lać, a czego nie lać do XTka,,,

 

 

:wink: witam koledzy chciałem zmienic olej w xt 600 ale nie umiałem znalezc zadnej srubki spustowej nie wiem jak w niej sie olej zmienia olej jest wtłaczany do silnika z zbiornika oleju pod siedzeniem koło aku.moze ma ktos zdjecia niechce niczego rozkrecac bo moze sie to zle skonczyc.z góry dzieki za info. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten temat krążą legendy co lać, a czego nie lać do XTka,,,

Mój XT latał na 10w40 ,półsyntetyk Castrol GPS i żadnych problemów nie miał.Trzeba jedynie pamiętać o jego regularnych wymianach, bo wałek rozrządu niebardzo lubi jak jakis syf zaczyna dopływac do niego wraz z olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...