Skocz do zawartości

Kamera z tyłu radiowozu


dżery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj oglądałem jeden z odcinków "Pirat drogowy", gdzie nieoznakowany radiowóz gonił Toyotę i rejestrował przekroczenie prędkości na kamerze. Nic w tym dziwnego gdyby nie BMW które ruszyło za policyjnym Oplem. Nieoznakowany radiowóz posiadał kamerę z tyłu jak i z przodu więc upiekł dwie pieczenie na jednym ruszcie. Jeżeli chodzi o Toyotę nie miałem wątpliwości co do mandatu ale BMW i jego kierowca miał takie same uwagi co ja, czyli jak radiowóz który jest nieoznakowany, nie wysyła sygnałów dźwiękowych i świetlnych może łamać prawo i jeszcze wręczyć mandat kierowcy, który jechał za nimi. Osobiście odbieram to za premedytacje i jestem ciekaw czy w sądzie grodzkim poszkodowany mógłby wygrać sprawę.

Żeby było ciekawiej policjant (wąsaty, starszy pan który w każdym odcinku ma dziwne poczucie humoru i lubi ośmieszać kierowców) na obiekcje zatrzymanego powiedział jedynie " Nie wiem do czego Pan dąży", nie będąc w stanie podać możliwości prawnych na takie zatrzymanie. Aby nikt nie napisał, że w tej sytuacji radiowóz miał pościg za Toyotą więc mógł zatrzymać kierowcę jadącego również za nim dodam, że właściciel BMW zapytał czy w innej sytuacji jeżeli jechałby za policją, która nikogo nie ścigałaby, również zostałby zatrzymany. Na to policjant odpowiedział twierdząco.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odbieram to za premedytacje i jestem ciekaw czy w sądzie grodzkim poszkodowany mógłby wygrać sprawę.

 

" Nie wiem do czego Pan dąży", nie będąc w stanie podać możliwości prawnych na takie zatrzymanie.

 

premedytację? rozumiesz słowa, których używasz? może chodziło Ci o prowokację?

nie, nie mógłby. bo niby na jakiej podstawie?

 

ja też nie wiem, o co Ci chodzi. podstawą jest złamanie przepisów kodeksu dot. ograniczenia prędkości. i koniec dyskusji

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej mógłbyś spowodować że policja dostanie mandat bo już była jedna taka sprawa. Ale tobie i tak by się nie upiekło.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co najwyżej mógłbyś spowodować że policja dostanie mandat bo już była jedna taka sprawa. Ale tobie i tak by się nie upiekło.

 

nawet nie. nawiązujesz zapewne do słynnego nagrania z wawki, ale tam sytuacja była odmienna: radiowóz za nikim nie jechał. w tym przypadku przekroczenie przepisów przez policję było stricte związane z udokumentowaniem wykroczenia toyoty, więc jak najbardziej mieści się w ich uprawnieniach

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

premedytację? rozumiesz słowa, których używasz? może chodziło Ci o prowokację?

spokojnie jeszua, przejęzyczyłem się, chodziło o prowokacje.

 

Jednak nadal nikt nie potrafi podać podstawy prawnej. Czy radiowóz nieoznakowany, nie wysyłający znaków świetlnych i dźwiękowych może łamać przepisy ruchu drogowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nadal nikt nie potrafi podać podstawy prawnej. Czy radiowóz nieoznakowany, nie wysyłający znaków świetlnych i dźwiękowych może łamać przepisy ruchu drogowego?

 

a Ty swoje. podstawy prawnej czego? poczytaj kodeks ruchu drogowego, a jeśli będzie mało - ustawę o policji, w oparciu o które działają te służby

 

za kodeksem ruchu drogowego:

"2. Policjant, w związku z wykonywaniem czynności określonych w ust. 1, jest uprawniony do:

(...)

9. używania przyrządów kontrolno-pomiarowych, (...)

12. używania urządzeń nagłaśniających, sygnalizacyjnych lub świetlnych, służących do wydawania wiążących poleceń uczestnikowi ruchu;"

 

uprawniony - to nie znaczy zobowiązany. czyli może używać do kontroli ruchu radaru, może również - ale nie musi! - zatrzymywać przy pomocy koguta i syreny. no prościej się już chyba nie da

 

na Twoje pytanie odpowiedź brzmi: tak, jeśli wykonuje przewidziane prawem i swoimi obowiązkami czynności: w tym przypadku kontrolę ruchu i udokumentowanie wykroczenia, do czego uprawniają go zapisy podanych wyżej ustaw

ale w sytuacji, gdyby droga była pusta, a nieoznakowany wóz przekraczał prędkość tylko dlatego "że panom się spieszy" - byłby tak samo winien wykroczenia, jak każdy inny kierowca na drodze

jsz

 

EDIT:

 

pokusiłem się o poszukanie odpowiedzi, i tak:

"(...) w myśl zasady obowiązującej w prawie karnym i prawie o wykroczeniach - kto działa prawnie, nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za wykroczenie nawet wtedy, gdy czyn jego wyczerpuje znamiona wykroczenia.

Policjant jadący radiowozem nieoznakowanym za kierowcą łamiącym przepisy drogowe, spełnia warunek konieczny do prawidłowego wykonania powierzonych mu zadań." za link

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosząc się do przedstawionej problematyki pragnę zauważyć, iż wyłączenie policjantów z odpowiedzialności za wykroczenie można pozostawić kontratypom pozaustawowym, uznawanym zarówno przez teorię jak i praktykę.

Brzmi jak podstawy do działań MO przeciwko swoim obywatelom.

 

Jednocześnie informuję, że do Komendy Głównej Policji została zgłoszona propozycja jednoznacznego unormowania prawnego zwalniającego odpowiednie "operacyjne" służby policyjne z odpowiedzialności za ich naruszenia podczas i w związku z wykonywaniem zadań służbowych.

List pochodzi z 2007 roku ciekawe czy do dzisiaj coś uległo zmianie. Jak widać policja sama nie potrafi wskazać konkretów ale przyznam, że Polskie prawo jest bardzo trudne i czasem paragrafy wykluczają siebie na wzajem. Myślę, że na tym przykładzie ciężko dojść do racji, bo potrzeba dobrego prawnika żeby zawojować.

Oczywiście nie wykluczam, że jadąc za łamiącym przepisy ruchu drogowego radiowozem my ich nie łamiemy, ale poruszyłem taki temat myśląc, że ktoś miał do czynienia lub napotkał w internecie ciekawy artykuł z odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brzmi jak podstawy do działań MO przeciwko swoim obywatelom.

List pochodzi z 2007 roku ciekawe czy do dzisiaj coś uległo zmianie. Jak widać policja sama nie potrafi wskazać konkretów ale przyznam, że Polskie prawo jest bardzo trudne i czasem paragrafy wykluczają siebie na wzajem. Myślę, że na tym przykładzie ciężko dojść do racji, bo potrzeba dobrego prawnika żeby zawojować.

Oczywiście nie wykluczam, że jadąc za łamiącym przepisy ruchu drogowego radiowozem my ich nie łamiemy, ale poruszyłem taki temat myśląc, że ktoś miał do czynienia lub napotkał w internecie ciekawy artykuł z odpowiedzią.

 

 

 

Znamienne przy Twoim wieku zaznaczonym w profilu są komentarze dotyczące MO....

 

...w takim razie niedowiarku odpowie Ci emerytowany PIES - TAK WOLNO IM JECHAĆ ....TAK NIE POPEŁNIAJĄ WYKROCZENIA, GDYŻ ICH DZIAŁANIA ZMIERZAJĄ DO UJĘCIA SPRAWCY WYKROCZENIA

 

A POZA TYTM PRZESTAŃ SIĘ OPIERAĆ NA "NAPOTKANYCH W INTERNECIE ARTYKUŁACH", gdyż jak na razie, to nie artykuły internetowe stanowią prawo w Polsce

Edytowane przez Roberto GL1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 37 lat i już żeruje na ZUS :bigrazz:

Czyli żeruje tak naprawdę na nas :icon_twisted: Bo on w życiu złotówki nawet nie wypracował, tylko dostawał kasę z naszych podatków...a teraz nobliwy emeryt, ku*wa jego mać :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamienne przy Twoim wieku zaznaczonym w profilu są komentarze dotyczące MO....

 

...w takim razie niedowiarku odpowie Ci emerytowany PIES - TAK WOLNO IM JECHAĆ ....TAK NIE POPEŁNIAJĄ WYKROCZENIA, GDYŻ ICH DZIAŁANIA ZMIERZAJĄ DO UJĘCIA SPRAWCY WYKROCZENIA

 

A POZA TYTM PRZESTAŃ SIĘ OPIERAĆ NA "NAPOTKANYCH W INTERNECIE ARTYKUŁACH", gdyż jak na razie, to nie artykuły internetowe stanowią prawo w Polsce

 

Oj wychylenie sie "Pana Policjanta" bylo słabym posunięciem :) Nie szkodzi za co i tak się oberwie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panów policjantów jest na FM więcej i w ogóle Was nie rozumiem. To nie policjanci ustalają czas przejścia na emeryturę tylko rząd - zastanówcie się kogo wyzywacie jełopy... Myślenie nie boli...

 

Wracając do tematu, samo to że młody człowiek jedzie BMW to już mandat powinien być wypisany dla zasady :icon_mrgreen:

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli żeruje tak naprawdę na nas :icon_twisted: Bo on w życiu złotówki nawet nie wypracował, tylko dostawał kasę z naszych podatków...a teraz nobliwy emeryt, ku*wa jego mać :icon_rolleyes:

Sorka zajc za pytanie ale nie mogę się oprzeć pytaniu - po ilu klasach podstawówki dochodzi się do takich teorii?

 

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka zajc za pytanie ale nie mogę się oprzeć pytaniu - po ilu klasach podstawówki dochodzi się do takich teorii?

Pozdro all :flesje:

nie wiem -na razie jestem w czeciej klasie :biggrin:

 

Panów policjantów jest na FM więcej i w ogóle Was nie rozumiem. To nie policjanci ustalają czas przejścia na emeryturę tylko rząd - zastanówcie się kogo wyzywacie jełopy... Myślenie nie boli...

A czy ja kogoś wyzwałem? :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...