Skocz do zawartości

CB 1300 czy FJR 1300


Osiołkowi CB 1300 i FJR 1300 dano  

62 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co wybierasz?

    • CB 1300
      39
    • FJR 1300
      23


Rekomendowane odpowiedzi

podobno CB 1300 biorą Ci, którzy wiedzą czego chcą - więc jeśli się wahasz pomiędzy tymi dwoma motocyklami to CB nie jest dla Ciebie :icon_mrgreen:

imo Honda (tylko wersja naked) jest ładniejsza, Yamaha z kolei praktyczniejsza (kufry itp.).

 

p.s. w najnowszym ŚM jest ciekawy artykuł na temat CB 1300.

 

pzdr :)

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusyjne porównanie ale

 

Dla mnie CB 1300 jednak byłby tym No.1

 

- bo bardzo dobrze wspominam Honde CB 500 (chodź to inna kategoria wagowa i bajka)

- poza tym FJR kojarzy mi się z potężnym turystykiem raczej w typie Kawy 1400 GTR - a takie maszyny na razie do mnie nie przemawiają :wink: a CB'ka ma tą fajną poręczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiem czego chcę. FJR z marszu zaproponował mi mój mechanik i tak mi do głowy przyszła sonda.

 

W ŚM czytałem artykuł, wypowiedź Piotra Dudka mnie nie zdziwiła, ostatnia wygrana Hondy w Alpen Masters też tylko dopełnia dzieła. Ciekawi mnie wypowiedź zajca na temat zawieszenia... możesz rozwinąć?

 

Sadek

 

PS

 

Chyba nie doceniłem tematu, skoro się znalazł w tak zacnym dziale :icon_twisted:

Żeby się tylko batalia zwolenników ww. maszyn nie zaczęła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie wypowiedź zajca na temat zawieszenia... możesz rozwinąć?

Według mnie zawieszenie to kompletnie nie pasuje do silnika. Jest strasznie miękkie i w ogóle nie pozwala nawet na odrobinę szaleństwa. Tylny amortyzator praktycznie nie posiada regulacji(bo ciężko za takowe uznać dwa położenia,Hard i Soft).Przy byle mocniejszym złozeniu buja tyłem i trze wszystkim o asfalt. A jeździłem sam-strach pomyśleć jak ta zawiecha sprawuje się przy dwóch osobach i pełnych kufrach...Natomiast silnik, komfort, ochrona przed wiatrem to klasa sama w sobie. Fajny motocykl na autostrady, gdyby mu z tyłu porządny amorek wrzucić to może by dało radę pośmigać nawet po bardziej krętych drogach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nieszczęśliwe porównanie - porównujesz muscle bika do turystyka. Czyli de facto oddane głosy nie są na dany motocykl, tylko na dany styl i rodzaj motocykla.

Ja wolę golasy (i jeździłem Cbką :D) co nie zmienia że FJR to też zacne moto.

Chyba że chciałeś zbadac ilu jest na forum fanów golasów a ilu turystyków - pewnie będzie 50/50.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber:

 

Porównuje różne, odmienne motocykle, aczkolwiek sądzę, że CB z owiewką można uznać za turystyka. Ja zamierzam używać motocykla do miasta i do turystyki, przy czym jak turystyka to daleka (bliska też). Sonda na razie 50/50, najbardziej ciekawią mnie wypowiedzi takie jak zajca. Wiem, że sporo na forum info o obu (o CB na pewno mniej), ale miałem ochote skomasować to w jedno, szczególnie w porównaniu ze sobą. Mogłem oczywiście dać sondę CB XJR GSX, ale po co (poza tym, że nie biorę pozostałych pod uwagę)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buber:

 

Porównuje różne, odmienne motocykle, aczkolwiek sądzę, że CB z owiewką można uznać za turystyka. Ja zamierzam używać motocykla do miasta i do turystyki, przy czym jak turystyka to daleka (bliska też). Sonda na razie 50/50, najbardziej ciekawią mnie wypowiedzi takie jak zajca. Wiem, że sporo na forum info o obu (o CB na pewno mniej), ale miałem ochote skomasować to w jedno, szczególnie w porównaniu ze sobą. Mogłem oczywiście dać sondę CB XJR GSX, ale po co (poza tym, że nie biorę pozostałych pod uwagę)?

Hehe..

 

No to jak tak... zrobiłem cbką koło 2000km ale za to po moich dróżkach.. wiesz jakich :) No i jest to super motung. Ale żre. Ale jedzie! :lalag: ale żre... :lapad:

Zawiecha w pełni regulowana, ale pojedyńcza rura z boku co utrudnia trochę bagaż, z sakwami daje radę.

No i jedne plecak (krótko wieziony) sonie chwalił...

 

No i Hondowska jakośc w tym wypadku się potwierdza - zmieniasz olej, opony i łańcuchy i jeździsz i jeździsz....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...