Skocz do zawartości

Wstrzymany dowód stały.


Shinigami
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam decyzję.

 

Sprawę umożono, tablice mi odebrano jednocześnie zakazując sprzedaży i złomowania... :banghead:

 

Stwierdzili, że powinienem iść do Sądu i pociągnąć do odpowiedzialności handlarza który puścił mi ramę z wadą prawną. Także jestem w kropce.

 

Co mi grozi za pozbycie się motocykla z odebranymi papierami ?

Czy mogę go zarejestrować ponownie jako SAM ?

Czy da się pozbyć zgodnie z prawem tego sprzęta ?

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'jednocześnie zakazując sprzedaży i złomowania"

 

Czy w tym jest ujęty zakaz sprzedaży części od niego, czy sprzedaży jako całości ?

 

Wydaje mi się, że dotyczy to samej ramy poniważ w świetle prawa nawet przegląd przechodzi tylko rama. Obowiązkiem właściciela jest sprawienie aby ta rama hamowała, miała światła, kierunkowskazy i żeby silnik tej ramy spełniał normy emisji spalin itd.

 

Ale to i tak nie zmienia faktu, że ta durna rama będzie mi zalegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Perypetii ciąg dalszy...

 

Dzwoniłem do WK i Sądu. Dowiedziałem się, że mam złożyć pozew do sądu w Krakowie przez pocztę i tu mam kilka pytań.

 

Jak trzeba zatytułować sprawę o wyprostowanie właścicieli motocykla ?

Jakie rzędu kwoty do zapłacenia mogą czekać przegranego ?

Ile czasu zajmuje przyjęcie wniosku/pozwu ?

 

Czy ta strona dobrze prawi na temat ? http://prawoity.pl/pisma/

 

Jestem coraz bliższy puszczenia tego na allegro :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perypetii ciąg dalszy...

 

Dzwoniłem do WK i Sądu. Dowiedziałem się, że mam złożyć pozew do sądu w Krakowie przez pocztę i tu mam kilka pytań.

 

Jak trzeba zatytułować sprawę o wyprostowanie właścicieli motocykla ?

Jakie rzędu kwoty do zapłacenia mogą czekać przegranego ?

Ile czasu zajmuje przyjęcie wniosku/pozwu ?

 

Czy ta strona dobrze prawi na temat ? http://prawoity.pl/pisma/

 

Jestem coraz bliższy puszczenia tego na allegro :icon_rolleyes:

Teraz to ciebie będa gonić za ociganie sie z wyjaśnieniem sprawy. Heh , ale nie penkaj , skarbówka odezwie sie do Damiana K. i przypomni mu o zaległej opłacie skarbowej . Damianek przypuszczalnie w ogóle nie skojarzy całej akcji z Tobą.

 

Tak na przyszłość:

 

.Jezeli nie chcesz aby damian K w przyszłości zaprzeczył że podpisywał umowe z tobą to:

1. Przed upływem ( ;) ) urzedowego terminu uiszczenia opłaty skarbowej przez Damiana K spisujesz z Damianem K ( ;) ) umowę K-S (Damian ma skarbówke z głowy), w terażniejszości dzwonisz do swojej skarbówki i mówisz że mocno spózniłeś sie z opłatą skarbową i pytasz sie o konsekwencje. Prawdopodobnie będą to tylko odsetki (max 15% w sakli roku, to juz sobie oblicz ile dopłacisz) , jeżeli tak to lecisz do urzędu , płacisz opłate skarbowa z odsetkami i juz możesz rejestrować. W tym wypadku , dla pierdzistołków Ty byłbyś osoba która umoczyła z dotzrymaniem terminu , i nikt nie bedzie miał podstawy do nękania Damiana K o cokolwiek , zatem mozna przypuszczaz że Damian K nie nękany przez nikogo niczemu nie zaprzeczy (bo nie bedzie miał okazji ani powodu) .

Ale moze tez Damianek być zwykłym skurwielem i tylko czeka aż ktoś zarejestruje moto (zeby to wiedziec Damian musi miec znajomosci w swoim WK aby ktos poinformował go o wypłynieciu dokumentów do nowego właściciela) aby zgłosić sprawe na policje i narobic ci koło dupy. Tylko ze ludzie zazwyczaj nie mają aż tak bujnej wyobraźni aby ogarnąc całośc sytuacji.

 

No al w twoim przypadku to już zupełnie inna bajka , w pierwszej kolejności skontaktowałbym sie z Damianem celem wyjaścniena że skontaktujesz sie z urzedem skarbowym własciwym dla zameldowania Damiana K i uprzejmie doniesiesz że delikwent ma umowe i nie uiszcza opłaty skarbowej od dnia takiego i takiego.

 

 

Edytowane przez janosikkk

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No teraz to już po jabłkach żeby to prostować i wyjaśniać. Jeśli urząd miałby się odezwać do damiana to zrobiłby to tuż po tym jak zauważono niespójności.

 

Teraz interesuje mnie tylko rozwiązanie sądowe.

Ooo , stary przeceniasz nasz magistrat. Jezeli Damian K nie chciał rejestrowac moto , tzn. nie poszedł do US uregulowac opłaty , co znaczy że US nie wie o jego umowie i konieczności jej opłacenia. Jak znam życie to jezeli prokurator/policja kazał(a) Ci we własnym zakresie zadbac o rozwiązanie sprawy to tym bardziej nikomu z zangazowanych nie przyszło do głowy sprawdzić czy Damian opłacił nalezności w US.

Napisz mu wiadomość że za 3 dni wysyłasz do jego US polecony z umowa K-S pomiedzy Damianem K i Maciejem (wczesniejszym posiadaczem) i z oswiadczeniem iz Damian nie uiscił opłaty ani nikomu nie sprzedał moto przed upływem urzędowego terminu.

 

Pomijajac to ,to za jakis czas dobierze mu sie do dupy policja , ale to troche potrwa :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posta mi wcieło :/ Ogólnie to nikt mi niczego nie kazał, jedynie zabronili sprzedawać moto i zaproponowali drogę sądową. Dzisiaj albo jak się uda to jutro pójdę na Centralną po bezpłatną poradę prawną i może ktoś mi pomoże nadziergać pozew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...