Skocz do zawartości

GSXR 750 89r. Potrzebna pomoc


DAN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemacie chłopaki!

Powoli zaczynam kończyć odnowe GSXRy, pojutrze wroci z malowania i można będzie zacząć składać, a więc teraz czas zająć się troche sprawami mechanicznymi, i tu kilka pytań:

1.Moto miał taki feler że gasł na niskich obrotach, pozatym chodził raczej bez zarzutu.

Pytanie: Od czego zaczać sprawdzanie, napewno trzeba będzie rozebrać i przeczyścić gażniki, nigdy tego nie robiłem więc wszystkie uwagi mile widziane.Na co zwrócić szczególną uwagę przy rozbieraniu,czego nie ruszać a co koniecznie rozebrać?Po czyszczeniu domyślam się że konieczna będzie regulacja gażników?

2.Następną rzeczą która zamierzam zrobić będzie wymiana oleju. Dotychczas zmieniałem tylko w aucie więc jeśli macie jakieś uwagi to chętnie wysłucham. Pewnie na początek trzeba ladnie zagrzać olej przed wymianą tak jak w aucie,żeby dobrze się cały syf w silniku wymieszał, następnie spuszczamy,wymieniamy filtr oleju, zalewamy nowym do poziomu i gotowe??Jeszcze jedno pytanie w silniku jest szybka przez którą widać poziom, teraz pytanie czy poziom pokazywany jest przy motorze stojącym na tej śmiesznej bocznej stopce, czy trzeba go ustawić do pionu żeby dobrze pokazywał??

3.Jeden z uszczelniaczy na lagach już lekko puszcza chcę go też wymienić.

Jak się do tego zabrać???

 

Ale sie rozpisałem :)

 

Pozdrówka

DAN

 

PS.Może ma ktoś serwisówkę do tego wynalazku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do uszczelniaczy to teamt był pare dni temu poruszany zajzyj nizej a napewno znajdziesz, pozatym masz dokładny opis w kwietniowym świecie motocykli, który napisał użytkownik tego forum Paweł :)

pamiętaj ze nawet jesli cieknie ci tylko z jednej lagi to i tak musisz wymienic w obydwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm olej wymienia sie tak jak napisałeś wcześniej, a jak chcesz sprawdzic pozim oleju to moto musi stac "prosto" nie na nużce bocznej przynajmniej tak mnie uczono :)

poczysć sobie filtry, gażniki, naładuj na maxa ako bo to podstawa, przeczyść świece (albo je wymień), gaźnik napewno bedzie potrzebował regulacji, przy okazji mozna tesh ustawic zawory należycie hmm to by było na tyle jak narazie :D chyba że to nic nie pomoże to bedziemy kombinowali dalej a moze ktoś z większym doświadczeniem sie wypowie np. mój imiennik, który ma sporo wiedzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nic z tego co planujesz zrobic nigdy w zyciu nie robiles, to proponuje zebys wiekszosc tych dzialan powierzyl fachowcom.

Masz kolo siebie bo chyba w Katowicach bardzo dobry serwis prowadzony przez mojego kolege z precli `Damiano`pod nazwa Dyno Tech.

Sprawe czyszczenia a potem regulacji gaznikow najlepiej zostaw im - nie sadze ze dasz sobie z tym rade, tym bardziej ze nie masz wolnych obrotow, a wiec sa przypchane.

To samo z wymiana uszczelniaczy - jest tam problem z odkreceniem centralnej sruby trzymajacej cartridge, z ktorym mechanik poradzi sobie w 5 min. ( bo ma wlasciwe narzedzie) - ty mozesz siedziec nad tym kilka dni i jeszcze przy okazji cos uszkodzic.

Mozesz lagi wymontowac z polek i zdjac gazniki z silnika i zaniesc do nich - tak bedzie najbezpieczniej.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz lagi wymontowac z polek i zdjac gazniki z silnika i zaniesc do nich - tak bedzie najbezpieczniej.

 

Najlepsze rozwiązanie - zaoszczędzisz trochę kasy, a nie ma ryzyka że coś Ci się pomiesza. Niew spominając już o lagach, które trzeba jakoś rozkecić (tak samo jak w XJ-jocie ze SM).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz lagi wymontowac z polek i zdjac gazniki z silnika i zaniesc do nich - tak bedzie najbezpieczniej.

 

Najlepsze rozwiązanie - zaoszczędzisz trochę kasy' date=' a nie ma ryzyka że coś Ci się pomiesza. Niew spominając już o lagach, które trzeba jakoś rozkecić (tak samo jak w XJ-jocie ze SM).[/quote']

Jak myslicie ile taka zabawa bedzie kosztowała???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od warasztatu. Pytaj się w konkretnych serwisach w swojej okolicy. Czasami nie warto iść tam gdzie jest najtaniej (u Pana Janka-pijaczka zza rogu :) :mrgreen: ), czasami też nie ma co przepłacać tylko dletego że ktoś ma napisane "serwis autoryzowany".

 

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...