Skocz do zawartości

Jawa 350ts remont silnika


krisman12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zabieram się za remont silnika z jawy 350ts i mam takie pytania:

1 Jak poznać czy cylinder jest po jakimś szlifie?

2 Czy jak już robie remont to warto zainwestować w nowe kable i całą instalację elektryczną?

:notworthy:

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 Zmierzyć średnicę suwmiarką a najlepiej średnicówką.

Ad.2 Skoro na starej chodzi ok nie ma sensu, lecz przegląd i ewentualna naprawa połączeń lutowanych wskazana. Lecz jeżeli masz silne parcie na nową instalację to kup, trochę zabawy jest z wymianą na nową :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli potraficie zmierzyć średnice tulei suwmiarką to musicie mieć nadludzkie zdolności. Średnice mierzy się średnicówką mikrometryczną.

 

Bez przesady , w jawie szlify co 0,25mm , jak zmierzy na górze cylindra (na "progu") to powinien mieć w miarę dokładny odczyt. Przed zakupem tłoków nad wymiarowych warto zawieść tłoki do zakładu do dokładnego pomiaru czy aby na następny nad wymiar na pewno się załapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomierzyłem dzisiaj i wyszło mi 5,9 a na garach jest napisane L3 i P3

 

5,9? Masz na myśli centymetry? :eek: Tu jest dział mechanika, nie Krawiectwo, więc operujemy największymi jednostkami używanymi w mechanice czyli milimetrami [mm]. :icon_mrgreen:

 

Wynika 59mm, skoro szlif co 0.25 to masz IV szlif czyli cylindry idą w kosmos i szukasz nowych/lepszych.

 

Jeśli na tłokach masz bite L3/P3 to oznacza III szlif. Jeśli nie ma ogromnego luzu tłok-cylinder, nie ma głębokich rys/wżer to powinno wydać na IV szlif. Przez internet trudno zdiagnozować czy szlif się nadaje czy nie. A bez mierzenia dokładnego też będzie losowanie czy się nadaje czy nie.

 

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No najlepiej to idź z cylindrami do sklepu, może będzie tam gość który się zna. U mnie do sklepu ludzie przynoszą cylindry i mają na miejscu wymierzone i dobrany tłok. :biggrin: Pro. :biggrin:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee...musi gdzieś być. W internecie nie zawsze znajdziesz takie sklepy bo często są prowadzone przez ludzi starej daty którzy nie są obyci z nowoczesną techniką. Np. sklep w którym ja pracuję istnieje od 30 lat. :biggrin: No ale www mamy już obcykane. :icon_mrgreen:

 

No chyba że Kołobrzeg to taka lipa pod względem części do starych moto. Byłem tam minionego lata, niezbyt wielka mieścina, i hamburgery na dworcu kiepskie. :icon_mrgreen:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, w temacie napisałeś remont a z tego co piszesz to wcale nie chcesz zrobić remontu...

Cylindry z tłokami i wał do dobrego szlifierza, nowe wszystkie łożyska i wtedy możesz mówić o remoncie.

 

Pozdro all :flesje:

Chcesz porozmawiać z fachowcami, zamiast mitomanami..?

www.kolyaska.fora.pl

Obecnie: K-750, Ural M-67, ZX-9R C2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...