Skocz do zawartości

Złamany kluczyk


samson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety dzisiaj zdażyła mi się nie miła historia, złamał mi się kluczyk w blokadzie kierownicy...

Może jest jakiś magiczny sposób na wydobycie pozostałości??

Niestety klucz nie wystaje tyle, żeby można było go czymkolwiek złapać. Całe szczęście, że zdażyło się to na odblokowanej kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurcze to rzeczywiscie pech, ale szczeście w nieszczęćiu że na odblokowanej kierownicy. Mi czasami ta blokada sama wylaruje podczas jej zakluczania, ale u Ciebie chyba tak sie nie stanie.

 

Jeśli nie ma jakiegoś sposobu to chyba będzie trzeba rozwiercać, a potem w miejsce starej kupić nową i gitara :))

 

P O W O D Z E N I A ! ! !

sygnatura_barthazz.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tez sie kiedys zlamal kluczyk w MBXie...sam Samson wiesz ze tam jest jeden kluczyk do stacyjki i do blokady bo to jedno i to samo...nie wiem czy w Twoim GSie to sa 2 rozne rzeczy ale jesli nie to nie ciekawie...a udalo mis ie wyciagnac ten kluczyk bardzo silnym magnesem...moze dlatego ze nie wlozylem go w tedy do konca i byl w zamku troche luzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

1. Czy widać kluczyk w bębenku?? Na jakiej jest głąbokości??

2. Nie znam budowy blokady w twoim moto, ale chodzi ogólnie o to czy jest ryzyko, że fragment klucza wpadnie dużo głębiej w zamek??

3. Jakiej szerokości jest klucz w najszerszym miejscu??

 

Bo może nie warto niszczyć blokady.

 

PS.Jakby co to mam kolka dość silnych magnesów . Mogiem porzyczyć - tyle, że nie wszytkie klucze są przyciągane przez magnes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanka:

1. Czy widać kluczyk w bębenku?? Na jakiej jest głąbokości??

 

Widać' date=' klucz bardzo minimalnie wystaje, ale nie na tyle,żeby go złapać.

 

2. Nie znam budowy blokady w twoim moto, ale chodzi ogólnie o to czy jest ryzyko, że fragment klucza

wpadnie dużo głębiej w zamek??

 

Raczej nie.

 

PS.Jakby co to mam kolka dość silnych magnesów . Mogiem porzyczyć - tyle' date=' że nie wszytkie klucze są przyciągane przez magnes.[/quote']

 

Dobry pomysł z tymi magnesami. Mam kilka takich malutkich magnesów neodymowych. Jeżeli moje nie pomogą spróbójemy Twoimi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna sprobowac cienkimi pensetami i zakrzywionymi iglami (lub stalowymi drucikami) sie pobawic.

Ja tak wyciagalem z klodki kiedys.

Czy da sie wyjac teraz wkladke czy nie ?

Kwestia speca ktory to ma robic to kwestia kasy - masz zapasowe kluczyki do blokady ?

Nieraz koszt wkladki z kluczykami bedzie tanszy niz jakies dorabianie klucza na podstawie wkladki tak miale w Jawie. Gdzie aby odblokowac kierownice wystarczylo mocno niaszarpnac lub kopnac aby blokada puscila :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból . :mrgreen: Zrób tak: kluczyk prawdopodobnie jest z jakiegos stopu mosiadzu i tylko niklowany po wierzchu. Jesli ta częśc złamana ma kolor jak mosiądz (lekko żóly) znaczy że da sie LUTOWAĆ :!: jesli do tego kluczyk wystaje chociaz 1mm lub jest ułamany na równo to po prostu weź lutownicę transformatorową,

włącz żeby grot sie rozgrzał i przyłapał kluczyk,potem wyłącz żeby ostygło i ułamany kluczyk wyciagniesz razem z grotem.Działa.

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...