Skocz do zawartości

Po co przepłacać


Janekps
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Draga 650, chciałem coś do niego dokupić - np. osłonę wału - jak zobaczyłem jakie są to koszty za kawałek blaszki to się przeraziłem.

Mam dostęp do firmy posiadającej laser do cięcia blach, podejrzewam, że każdy z was ma taką firmę blisko siebie - jedyne w czym problem to techniczne rysunki w AutoCad rozszerzenie dxf lub dwg.

Nie wiem czy jest to dobry temat, ale w ten sposób można zrobić super elementy z trwałej blachy kwasówki za 20-30 % ceny elementów chromowanych.

 

Ja sam mam dużo czaszek w tym formacie.

co myślicie o takiej oszczędności ?

 

Jeśli macie coś do draga - plissssssss prześlijcie :)

 

Pozdrawiam !!!

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbij do działu "custom, trajki, wydumki" na tym forum. Tam jest ziomal zwany Alonzoo. On ma sprzęt do cięcia wodą i zajmuje się dorabianiem gadżetów do moto. Na pewno Ci pomoże. DragStar`a już przerabiał kiedyś więc wie o co cho.

Pzdr. :buttrock:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem posiadaczem Draga 650, chciałem coś do niego dokupić - np. osłonę wału - jak zobaczyłem jakie są to koszty za kawałek blaszki to się przeraziłem.

Mam dostęp do firmy posiadającej laser do cięcia blach, podejrzewam, że każdy z was ma taką firmę blisko siebie - jedyne w czym problem to techniczne rysunki w AutoCad rozszerzenie dxf lub dwg.

Nie wiem czy jest to dobry temat, ale w ten sposób można zrobić super elementy z trwałej blachy kwasówki za 20-30 % ceny elementów chromowanych.

 

Ja sam mam dużo czaszek w tym formacie.

co myślicie o takiej oszczędności ?

 

Jeśli macie coś do draga - plissssssss prześlijcie :)

 

Pozdrawiam !!!

[email protected]

 

 

Janek, ja się piszę na taką blachę jeśli coś wykombinujesz. Mogę nawet kilka sztuk wziąć, bo znam paru co mają Drag Stary.

Czy myślisz o takiej blasze jak na tej aukcji - http://www.allegro.pl/item791174381_oslona...tar_clas_c.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janek, ja się piszę na taką blachę jeśli coś wykombinujesz. Mogę nawet kilka sztuk wziąć, bo znam paru co mają Drag Stary.

Czy myślisz o takiej blasze jak na tej aukcji - http://www.allegro.pl/item791174381_oslona...tar_clas_c.html

 

To kosztuje 130 zl..... Myslicie, ze wyjdzie Wam duzo taniej??? Ja nie handluje w branzy motocyklowej ale jesli nie damy nikomu zarobic, to caly czas bedziemy szukac po garazach gadzetow albo sciagac je ze stanow.

Kazdy z nas wie, ze choroba motocyklowa odchudza portfel a konkurencja reguluje ceny. Do mojego bylego DS kupowalem ta oslone za 180 zl. Ile moze to kosztowac bez zysku kuzni? Strzelam: Blacha 50 zl, ciecie 40 zl chrom 30 zl... Oszczedzisz 10 - 20 zl a ile stracisz czasu? Co innego gdybys wyprodukowal 100 szt. Ale jesli bedziesz chcial to pozniej sprzedac, to zrobisz to charytatywnie??? Jesli sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu..

green_roder_2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kosztuje 130 zl..... Myslicie, ze wyjdzie Wam duzo taniej??? Ja nie handluje w branzy motocyklowej ale jesli nie damy nikomu zarobic, to caly czas bedziemy szukac po garazach gadzetow albo sciagac je ze stanow.

Kazdy z nas wie, ze choroba motocyklowa odchudza portfel a konkurencja reguluje ceny. Do mojego bylego DS kupowalem ta oslone za 180 zl. Ile moze to kosztowac bez zysku kuzni? Strzelam: Blacha 50 zl, ciecie 40 zl chrom 30 zl... Oszczedzisz 10 - 20 zl a ile stracisz czasu? Co innego gdybys wyprodukowal 100 szt. Ale jesli bedziesz chcial to pozniej sprzedac, to zrobisz to charytatywnie??? Jesli sie myle to wyprowadzcie mnie z bledu..

 

Źle kalkulujesz.

Blachę kupuje się z kwasówki, odpada chromowanie. Zamiast tego jest jednostronne polerownie. Sama blacha nie wyjdzie więcej niż 20zł, z polerowaniem 50zł to max. Ile kosztuje cięcie, nie wiem, ale podejrzewam, ze z zyskiem 20zł uda się takie cudo zrobić w cenie 100zł. Oczywiście przy ilości min. 10-20 sztuk. I zaleta taka, że z kwasówki a nie blacha chromowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zaleta taka, że z kwasówki a nie blacha chromowana.

 

No. Kwasówka zżółknie po czasie i trzeba będzie przepolerować. Poza tym nawet najlepiej spolerowana nierdzewka nie będzie miała tej głębi co dobrze położony chrom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Kwasówka zżółknie po czasie i trzeba będzie przepolerować. Poza tym nawet najlepiej spolerowana nierdzewka nie będzie miała tej głębi co dobrze położony chrom.

 

Nie wiem co to za kwasówka była skoro zżółkła :icon_rolleyes:

 

Widocznie nie widziałeś dobrze wypolerowanej kwasówki.

 

Polecam ci dwie fotki z mojej starej Virażki:

 

http://img27.imageshack.us/img27/1281/oparcie.jpg

 

http://img183.imageshack.us/img183/2230/kufer1.jpg

 

Lusterko się chowa :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcecie cokolwiek wykonywać z kwasówki lub nierdzewki to szukajcie gatunku 304 inne oznaczenie to 1.4301 (nie powinno być problemu bo to bardzo popularny gatunek). Blachę można bez problemu dostać już wypolerowaną (jednostronnie) i pokrytą folią zabezpieczającą. Na laserze tnie się razem z folią, którą zrywa się dopiero z gotowego elementu.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EDDIE jak poczytasz dobrze wczesniej zacytowane forum to zobaczysz ze koszerny robi tam wszystko do draga i podobno po kosztach, co nie znaczy ze te rzeczy sa tanie

 

Znam koszernego ( z forum drag stara) ale znalazłem tańsze podobne rzeczy z kwasówki jak on robi.

Blachę, osłonę wału motokuźnia robi za 130zł i nawet koszt wysyłki ma mniejszy :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...