Skocz do zawartości

Honda cbr 600F1 PC 23 89r...Przednie koło tarcza


andre
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma problem z moto Honda CBR 600F1 PC 23 89r .. Mianowicie chodzi o to że moto ( na początku ) ciężko chodziło ( mam na myśli zawieszenie nie silnik )...Gdy zrobiło sie już troche zimniej to postala sobie z 2 tyg w garazu teraz próbowalem ją wyciągnąć i ni hu*a przednie koło mi zblokowało...Już czesciej mi sie to zdarzało ale zawsze puszczało...co może być przyczyną ?? Tarcze, klocki...zapowietrzone hamulce .. ??

Gdy odpaliłem podjechalem koło powoli zaczeło puszczac...Napewno heble sie nie zakleszczyły...bo w lato była jezdzona codziennie i zawsze gdy wbilem przedni ( tylko przód tył jest ok ) yo potem chodzby --nie odbijał hebel tylko trzymał dalej .. albo nie odbijał do końca..Wiadomo niekiedy chce sie przepchać moto kilka metrów a tu sie trzeba mordowac ja z garbusem :)..no i wiadomo jazda jest niebezpieczna..Co to moze być ..

Ogólnie rzecz mówiać blokuje koło po nacisnieciu przedniego hebla..

Edytowane przez andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten motocykl jest Twoim rówieśnikiem i powinien mieć już kilka razy zrobiony porządny przegląd całego układu hamulcowego. Ciepły garaż i dużo cierpliwości aby w pośpiechu nie narobić za dużo szkody podczas czyszczenia. Na wiosnę będzie jak nowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba ( nie jestem pewny )...Mam wyrąbane klocki..Jest taka możliwosć ??

Zauważyłem że zaczyna zbierać mi tarcze... i na dodatek nie rónomiernie lewa strona bardziej...nie wiem jak to jest możliwe przecież równo klocki się zdzierają..Jest taka możliwość że to klocki ??

 

PS

 

p Piotrze nie mam ogrzewanego garażu :) i nie usmiecha mi się odpowietrzać hamulców w mrozie...chociaż miałem zamiar jeżdzić w zime... :)

 

 

 

Edytowane przez andre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziles w jakim stanie sa tloczki ?

Bo ja w swojej CeBuli na nowy sezon juz musze wymienic.

Zrob maly test, postaw motocykl na nozce centralnej (pienku) aby przednie kolo bylo w gorze i je obroc.

Jesli ciezko chodzi- nalezy wyemienic tloczki.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury wypisujesz kolego ???

Ciezko obracajace sie kolo moze swiadczyc o brudnych zaciskach - na tloczkach robi sie kolnierz z brudu nie pozwalajacy im na cofniecie sie i stad ocieranie o tarcze. To jest problem kolegi ktory zaczal watek

Stan tloczkow mozna sprawdzic dopiero po ich wyjeciu z zacisku i zwykle jest on idealny jako ze znaczna ich czesc schowana jest stale w cylindrach zacisku i nie narazona na wplyw warunkow zewnetrznych.

Tloczki ulegaja zniszczeniu jezeli nie pilnuje sie stanu oslon przeciwkurzowych i woda z piachem zaczyna gromadzic sie pod nimi.

Jezeli oslony sa dobre, to zwykle i tloczki pod nimi beda dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to chyba ( nie jestem pewny )...Mam wyrąbane klocki..Jest taka możliwosć ??

Zauważyłem że zaczyna zbierać mi tarcze... i na dodatek nie rónomiernie lewa strona bardziej...nie wiem jak to jest możliwe przecież równo klocki się zdzierają..Jest taka możliwość że to klocki ??

 

PS

 

p Piotrze nie mam ogrzewanego garażu :) i nie usmiecha mi się odpowietrzać hamulców w mrozie...chociaż miałem zamiar jeżdzić w zime... :)

 

Akurat koszty takiego zabiegu w warsztacie nie doprowadzą Twojego budżetu do poziomu budżetu skarbu państwa Polskiego i nie będziesz musiał zaciągać długoterminowych kredytów a od sprawności układu hamulcowego zależy Twoje zdrowie lub życie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...