Skocz do zawartości

Karta motorowerowa od 15 lat ??


rozek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem trzeba patrzec tez innego punktu widzenia, a nie tylko z takiego ze ja mam karte to juz mnie to wali. Ja tam jestem za tym zeby zostawic wiek minimalny do zdawania na karte taki jaki teraz jest. Bez sensu jest wprowadzanie wieku 15 lat, poniewaz nawet czym ktos starszy tym bardziej robi sie "przebojowy". Mowie o jakiejs czesci osob ktore widzac dziewczyny zaczynaja pajacowac, lub ogolnie nie stosuja sie do przepisow a przed kumplami z podworka zawsze pokazuja jacy to oni sa mocni, czesto nie majac podstaw jazdy motorkiem a i do tego rozumu.Tak to juz jest ze w tym wieku czesto nie mysli sie o konsekwencjach. Wedlug mnie wiek powinien zostac taki jak jest, ale powinne zajsc zmiany w egzaminie, zeby nie bylo tak jak teraz jest ze czesto wystarczy powiedziec co znaczy jeden znak, czasem nawet nie wsiadac na motor i dostac karte. To powinni zmienic a nie wiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde, ja nie mam karty motorowerowej, ale wiek mi w każdym razie nie przeszkadza. Co innego, to fakt, że pujdę do ośrodka który robi prawo jazdy i dostanę kartę od ręki a jeździć nie potrafię. Szkoda, że sa takie przepisy. Zero możliwości dla chętnych na zrobienie karty, by chociaż zorganizowali 30 min jazdy na kamarku; cokolwiek ale u nas jest tylko egzamin zapytają, "kto ma pierwszeństwo, co to za znak". Wg. mnie 13 lat powinno zostać, bo od 15 karta, a od 16 A1 ? To jakieś nieporozumienie... Tylko zrobić prawdziwy egzamin i może kilka minut kursu. Jak wygląda 15 latek na motorynce, to wydaje i się śmieszne...

Jak będę miał dzieciaka to pierwsze co zrobię (jak będzie umiał chodzić) to wsadzę go na motorynkę i nauczę jeździć (na parkingu of corse). Jeśli ktoś od dziecka jeździ na motorowerze tzn od wieku 6 lat to jak zdaje kartę to ma trochę doświadczenia. Tak samo można porównać osobę, która od wieku 13 lat jeździ na motorowerach, potem na 125' i robi prawko A z innym człekiem, który pierwszy raz wsiada na motor.

Wszystko zalerzy od danego przykładu.

Ja w każdym razie jestem za dawnymi przepisami...

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czesci sie z Wami zgodze...13 lat to zdecydowanie za malo, bo karta glownie jest dawana tak jak zdawalem na karte plywacka (A:umiesz plywac? Ja:umiem. A:skoczysz na glowke? Ja: skocze. A: To wez 15zl i przyjdz, wypisze Ci karte)...ale z perspektywy tych nielicznych 13-latkow ktorzy umieja jezdzic i znaja po czesci przepisy taka zmiana by mnie zalamala...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po czesci sie z Wami zgodze...13 lat to zdecydowanie za malo, bo karta glownie jest dawana tak jak zdawalem na karte plywacka (A:umiesz plywac? Ja:umiem. A:skoczysz na glowke? Ja: skocze. A: To wez 15zl i przyjdz, wypisze Ci karte)...ale z perspektywy tych nielicznych 13-latkow ktorzy umieja jezdzic i znaja po czesci przepisy taka zmiana by mnie zalamala...

 

Moim zdaniem dla tych "paru" nie warto wypuszczac calej reszty na jezdnie. Jeden zadowolony pojezdzi, drugi spowoduje wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZECIE MNIE TERAZ OBJECHAC I ZWYZYWAC : jezdze troche samochodem, znam opinie zarowno rowerzystow jak i samochodziarzy z duzym stazem - na ROWER i MOTOROWER powinien byc robiony kurs jak na samochod, tyle ze kosztujacy powiedzmy 150 zl na motorower i 100zl na rower. Niestety, rowerzysci i co poniektorzy motorowerzysci jezdza jak ostatnie matoly u mnie w miescie, jak widze rowerzyste to zwalniam ( serio) i mijam go w odleglosci 2-3 metrow, bo juz paru nagle chcialo zmieniac kierunek ruchu jak ich mijalem ( bez wyciagniecia reki itp). Sam jestem zapalonym motomaniakiem 8) i rowerzysta z naprawde duzym stazem w jezdzie w ruchu ulicznym - wiec wiem co mowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOZECIE MNIE TERAZ OBJECHAC I ZWYZYWAC : jezdze troche samochodem, znam opinie zarowno rowerzystow jak i samochodziarzy z duzym stazem - na ROWER i MOTOROWER powinien byc robiony kurs jak na samochod, tyle ze kosztujacy powiedzmy 150 zl na motorower i 100zl na rower. Niestety, rowerzysci i co poniektorzy motorowerzysci jezdza jak ostatnie matoly u mnie w miescie, jak widze rowerzyste to zwalniam ( serio) i mijam go w odleglosci 2-3 metrow, bo juz paru nagle chcialo zmieniac kierunek ruchu jak ich mijalem ( bez wyciagniecia reki itp). Sam jestem zapalonym motomaniakiem  8) i rowerzysta z naprawde duzym stazem w jezdzie w ruchu ulicznym - wiec wiem co mowie.

 

Wiesz co ci powiem cypherius ... JESTEM ZA!

Moze nie 150zł, (chyba ze doliczyc do tego obszerny kurs jak na A1) a powiedzmy 80zł za karte + wymagajacy egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość joserodo

Sama mieszanka 13 lat + 50 ccm + dajmy na to 9 KM jest wybuchowa. Ja osobiście nie pozwozliłbym takim osobnikom jeżdźić. Po pierwsze bo nie są dojrzali emocjnalnie ( z pewnymi wyjatkami), po drugie lubią poszpanować przed kumplami (równiez sa pewne wyjatki). A na koniec: polski ulice to nie plac zabaw tu się nie jeździ tu się walczy o przetrwanie. (miałem okazję kilka razy się o tym boleśnie przekonać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za glosy zrozumienia :)

Kurs obszerny teoretycznie - podstawa. Moja kobieta powiedziala mi dzisiaj po pierwszym wykladzie na kurscie ze WRESZCIE wie o paru rzeczach z ruchu drogowego o ktorych nie wiedziala - ma 22 lata, jezdzila za mna na rowerze po miescie i po prostu robila to, co ja. NIKT jej kiedys nie wytlumaczyl przepisow jak powinien, te pogadanki o znakach w podstawowce to smiechu sa warte.

Mala dygresja - co daje ten zakichany placyk kolo podstawowki i jakie jest to odniesienie do realnej sytuacji na drodze w duzym miescie ? wg mnie zadne. Paranoje ta powoduje brak rozwnietej sieci sciezek rowerowych w naszym kraju, w Holandii jest tego mnostwo - tam ten problem potrafili rozwiazac.

P.S. Moje dziecko jak bedzie chcialo to bedzie jezdzic - zda na karte motorowerowa i jak bedzie chcialo jezdzic po miescie to odwale mu sam dlugi i zmudny kurs - zobaczy wtedy realne zagrozenia.

pozdrawiam - wale w kime 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za problem jak sie ma kase kupic motorower ktory leci 110 ? A 13 latek nie znajacy przepisow (bo to w szkole to smieszne jest)+110 km/h + polskie drogi = :)

To chore jest - 15 lat to conajmniej, od 13 lat powinna byc karta rowerowa. Tak samo karta motorowerowa (rowerowa tez) powinny byc bez wzgledu na wiek :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt egazminy to parodia

powinien z kims jak na kat. a na miasto wyjechac

bo gowniarz ma bogatych rodzicow kupuje japonczyka i tnie 110 km/h

ja wiem ze przepisy musze znac

dla mojego bezpieczenstwa i innych

wiec je znam

i mam wkute

i po drogach uwazam ze umiem jezdzic

test na karte tej wiedzy nie sprawdza

ja ja mam do jezdzenia nie do testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne rzeczy mówicie.

Joserodo oczywiście masz na myśli w wyjątkach mnie no nie? :mrgreen:

Owszem, macie racje powinni robić na to normalny kurs, a najgorsze jest to, że w przepisach jest napisane że taki kurs ma organizowac kurs, z tym powinno być jak z A1. Tamte przepisy były przystosowane do ogarów, motorynek itp.

Co do znajomości znaków również się z wami zgadzam.

Ja akurat już jak miałęm z 10 lat to umiałem więksozść znaków, poprostu mnie to od zawsze interesowało.

Równie śmieszny jest przepis, że ludzie któzy ukończyli 18 lat moga śmigać bez żadnego dokumentu.

Co do rowerów, to wiek może być, tyle, że ta sama sytuacja nie powinni tego tak olewac.

Ach ten nasz kraj i przepisy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo popieram większość gówniaży jeździć nie umie i tak niestety jest! Ja motorem jeździłem dużo wcześniej zanim miałem karte i znałem przepisy, ale jak widziałęm jak co poniektóży zdają to ŻENADA, a potem się słyszy o małolatach na drogach...

OD 15 lat to jednak by mogło być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...