Skocz do zawartości

Ku przestrodze


major000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(BTW spawów NIGDY się nie obrabia)

No niezupełnie. Sa wyjątki.

Powiedzmy spawamy barierkę z rury ze stali nierdzewnej to dla efektów estetycznych zapolerujemy spawy.

 

 

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z mechaników, osób mających styk z mechaniką, bądź też klientów serwisów, miał osobistą i potwierdzoną styczność z pękniętą płytką zaworową w skutek jej wcześniejszego przeszlifowania na wymiar na profesjonalnej magnesówce przez wykwalifikowanego szlifierza?

 

NIE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi od SUZUKI MOTOR POLAND

 

,,Szanowni państwo

 

W odpowiedzi na państwa pytanie informujemy iż płytki zaworowe są elementem który jest poddawany obróbce powierzchniowej,

w wyniku której powierzchnia robocza ma większą twardość niż rdzeń płytki, z tego też względu producent nie przewiduje procesu szlifowania

ponieważ w trakcie takiej obróbki zbierana jest warstwa utwardzona."

 

czyli można by je szlifować do pewnego momentu,mam tylko pytanie skąd wiecie(czy wie szlifierz) gdzie kończy się warstwa utwardzona a zaczyna nie utwardzona ? Czy po prostu można zebrać nie więcej niż xx mm?

 

idę na mechanika więc czytam i pytam..

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakiej odpowiedzi się spodziewałeś z Suzuki, które chce sprzedawać płytki? :). Wszystko co piszesz (piszą) jest prawdą, co nie zmienia faktu, że nawet obrabiana płytka, odpowiednio zainstalowana w motocyklu nie ma w zwyczaju ot tak sobie pękać.

Sam material oryginalnych płytek jest bardzo twardy, mówił mi to szlifierz, który się tym zajmował (facet siedzący w obróbce metali od lat, wykonywał między innymi formy do produkcji tworzyw i inne skomplikowane urządzenia). Nie ma opcji, by po zdjęciu wierzchniej warstwy płytka rozsypała się jak babka z piasku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niezupełnie. Sa wyjątki.

Powiedzmy spawamy barierkę z rury ze stali nierdzewnej to dla efektów estetycznych zapolerujemy spawy.

 

No tu muszę przyznać rację. Ale nie do końca. :biggrin: Polerka spawu oczywiście że jest dozwolona ale to jest zabieg czysto kosmetyczny. Bez wpływu na trwałość połączenia. Każda inna operacja "inwazyjna" na spawie jest niedozwolona. Tak byłem uczony w szkole, a na praktykach zajmowałem się ręcznym piłowaniem spawów na ramach rowerów które produkowaliśmy. Polska mentalność. :banghead:

 

 

Jeśli ktoś musi obrabiać swoje spawy żeby się ich nie wstydzić to znaczy że nie potrafi spawać. :icon_mrgreen:

 

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój majster na spawalni mawiał

"albo sie kładzie spawy które wygladają ładnie, albo takie które trzymają. Jak sa ładne i trzymają to sie za to bierze ciężkie pieniądze"

http://ducatisti.pl/ PORTAL POŚWIĘCONY MARCE DUCATI
http://motomaniax.pl/ jedyny 100% serwis ducati w warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój majster na spawalni mawiał

"albo sie kładzie spawy które wygladają ładnie, albo takie które trzymają. Jak sa ładne i trzymają to sie za to bierze ciężkie pieniądze"

 

 

Święte słowa. :notworthy:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...