Skocz do zawartości

Odszkodowanie z ubezpieczenia AC


oscar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedzialem gdzie wrzucic, a ze dotyczy to w jakis sposob wypadku padlo na ten dzial (a nie znalazlem postow na ten temat wczesniej).

 

Mianowicie - dostalem wycene rzeczoznawcy po drobnym szlifie z mojej winy (czyli leci z AC). Czy kwota ktora jest tam podana bedzie kwota ktora zostanie mi przelana na konto? Czy potem jeszcze te czloneczki z ubezpieczalni beda grzebali przy kosztorysie zeby dobic do szkody calkowitej lub znacznie zanizyc wycene?

Ma ktos takie doswiadczenia i wie jak to wyglada?

 

Nie chce zadeklarowac przelewu gdy sie potem okaze ze przeleja mi np. 1/10 wycenianej przez rzeczoznawce kwoty...

 

Z gory dzieki za pomoc.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to wyglada na dokumencie ktory dostalem:

Wydruk wyceny

 

Tam nie ma nigdzie "Do wyplaty", jest tylko "Koszty naprawy".

Bo to jest wycena nie ubezpieczyciela samego tylko pracujacego dla nich rzeczoznawcy. I chcialbym sie wlasnie upewnic ze to jest kwota ktora oni wlasnie by mi juz wyplacili.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tylko tyle dostałeś? no to - jeśli się nie mylę - czekaj na pisemną decyzję o przyznaniu odszkodowania z TU, gdzie będzie kwota do przelewu

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyszystko wiem:

wyplacana jest kwota netto podawana na wycenie (ktos wie czemu?) pomniejszana o udzial wlasny (w moim przypadku 10%) jesli nie przedstawie faktur z naprawy.

 

That's it.

 

W takim ukladzie pozostaje mi tylko odpalac szampana. :)

Nie sadzilem ze po tak maly szlifiku dostane az tak pozytywna wycene.

 

Pozdr i temat do zamkniecia chyba.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu? bo próbują Cię orżnąć. jeśli nie masz prawa do odliczenia vat (motocykla na firmę) to odszkodowanie zgodnie bodajże z wyrokiem nsa nie ma prawa być o ten podatek obniżone. poszukaj sygnatury i pisz odwołanie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Probuja orznac na kazdym kroku. Co prawda o kwocie dowiem sie dopiero jak mi ja juz przeleja, ale mimo wszystko jakby co bede szukal odpowiednich paragrafow (tylko gdzie???), bo rzeczywiscie troche dziwne wydaje mi sie ze przytna mi VAT.

 

Skladka pojdzie w gore o jakies 15% co i tak jest procentem kwoty ktora otrzymam, wiec wybor jest prosty.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz Jeszua. Płatność odszkodowań z vatem wynika z orzeczenia SN, które mówi wprost o odszkodowaniach z OC kom.

 

Odszkodowania z AC reguluje treść umowy ubezpieczenia.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdury piszesz Jeszua. Płatność odszkodowań z vatem wynika z orzeczenia SN, które mówi wprost o odszkodowaniach z OC kom.

 

Odszkodowania z AC reguluje treść umowy ubezpieczenia.

To powinienem z VATem dostac czy bez?

I jesli dostane bez to jak sie odwolywac?

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tak mówi spec, to znaczy że tylko OC; swoją drogą dla mnie to po prostu oszustwo, jeśli AC wypłacają bez vatu, bo z zasady ubezpieczenie ma służyć naprawieniu szkody - a co to za odszkodowanie na naprawę, jeśli 1/3 (vat i udział własny) muszę pokryć z własnej kieszeni? (że niby bez vatu ktoś Ci sprzeda części? w zakresie oc sąd wyprostował, a tu zostało. chory kraj)

w takim razie przeczytaj umowę - od niej wszystko zależy. może się okazać, że bardziej się będzie opłaciło naprawić oficjalnie w salonie i z fakturą

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem i (niestety) wycena jest przygotywana w oparciu o stawki netto czesci i robocizny (oczywiscie pozniej nigdzie nie wpominaja ze zostaje o VAT powiekszona). Ale przy kradziezy jest juz z VATem (jesli nie jest ubezp na firme).

 

Ale i tak naprawie go spokojnie i jeszcze mala gorka kaski zostanie (na splacenie innych dlugow), wiec zle na tym nie wyszedlem.

 

Dzieki wszystkim za pomoc i rady.

BMW F650GS - obecnie, na bezdroża; BMW K1200R Sport "Black Edition" - poległ w boju; BMW F800S - poszedł w dobre ręce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...