Skocz do zawartości

Poradżcie jaki kupić motocykl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam - jestem starym motocyklistą...WSK , MZ, JAWA..... Mam 40 latek i dosyć duże gabaryty i własnie teraz po kilkunastu latach odezwało się "coś" nad czym nie umiem zapanować....Chcę kupić używany sprzęt i potrzebuje pomocy. Chcę kupić motocykl, którym mógłbym od czasu do czasu pojechać z żoną gdzieś na dłuższą przejażdżkę. Chodzi o to aby motorek był do spokojnej jazdy i co najważniejsze miał wygodne siedzenia. Oglądałem ostatnio dwa Viragio i musze przyznać ,że miejsce pasażera nie zabardzo odpowiadało....Może jakiś w wersji "turystyk". Mam na to 5000 i zastanawiam się czy coś można za to kupić....? Dziękuję za odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takimi wymaganiami to szukałbym coś powyżej 600ccm, moto musi mieć moc i moment aby sobie dawało radę na trasie z 2 osobami na pokładzie..

 

Może coś z tego:

http://www.allegro.pl/item742990419_honda_...r_promocja.html

http://www.allegro.pl/item750649259_honda_..._f_rc36_v4.html

http://www.allegro.pl/item743731562_kawasaki_zzr_1100.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, po prostu trzeba zachować generalną zasadę: w nowym miejscu najpierw czytać, potem pisać - większość typowych tematów jest już wielokrotnie poruszanych

 

co do motocykla: za 5tys już coś kupisz, co do spokojnej jazdy wystarczy, ale gdzie reszta - kaski, ubrania dla Ciebie i żony? zastanów się nad zakupami, bo od czasu jawek zmieniły się motocykle i skala ruchu drogowego (bezpieczeństwo...), a komfortowa jazda to nie tylko siodło ale i nieprzemarznięte kolana ;)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wybrałem - będzie to YAMAHA XJ900 . Dzisiaj rano przejechałem się na tym motorku....jest super wygodny no i oczywiście to niebo a ziemia do MZ. Pozdrawiam i mam nadzieję, że to dobry wybór -dorzucić muszę tylko 2 tyś. . Przy zakupie (PO OPARCIU SPRAWY O BUFET) będzie ze mną właściciel takowej YAMAHY XJ900 by fachowym okiem rzucic na motorek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór. Oczywiście pod warunkiem że nie potrzebujesz osiągać podróżnych prędkości typu 160 (znaczy kopnięcia jakieś tam ma, ale jest to motocykl do turystyki a nie szaleństw)..... Co ani potrzebne ani mądre nie jest, ale są różne gusta...

No i ma kardan.

Ale jeszua ma rację - jak nie chcesz żeby ci małżonka z kanapy po pierwszej jeździe uciekła, to ją dobrze wyposaż (ubierz). Polecam (ponieważ masz stosunkowo niedaleko) wizytę w Louisie w Berlinie. Bo u nas nie ma rozmiarówki.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...