Skocz do zawartości

ER-5 problem z "gwizdami" z tłumika


Bob-ER5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, założyłem ten temat, bo nie mogłem nigdzie znaleźc pomocy. mam nadzieję że tu ją otrzymam ;] Co do tematu:Ostatnio moja Kawa( 98r. 40 tyś przejechane) zaczęła dziwnie "gwizdac"(świerszczec) z tłumika, wczesniej zdarzało się to okazjonalnie(podobno to normalne w tych modelach), jednak teraz stało się to nagminne i trochę mnie to zmartwiło. Czym może to byc spowodowane, czy należy coś z tym zrobic??...Nie wiem czy to ma związek, ale dzisiaj ściągnąłem układ wydechowy i w jednym kolektorze była osadzona sadza, a w drugim nie... Pomózcie proszę i dziękuje z góry :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, założyłem ten temat, bo nie mogłem nigdzie znaleźc pomocy. mam nadzieję że tu ją otrzymam ;] Co do tematu:Ostatnio moja Kawa( 98r. 40 tyś przejechane) zaczęła dziwnie "gwizdac"(świerszczec) z tłumika, wczesniej zdarzało się to okazjonalnie(podobno to normalne w tych modelach), jednak teraz stało się to nagminne i trochę mnie to zmartwiło. Czym może to byc spowodowane, czy należy coś z tym zrobic??...Nie wiem czy to ma związek, ale dzisiaj ściągnąłem układ wydechowy i w jednym kolektorze była osadzona sadza, a w drugim nie... Pomózcie proszę i dziękuje z góry :smile:

 

W er-5 to normalne, wiadomo im wiekszy przebieg tym tlumnik bardziej wypalony( w er-5 bardziej slychac gwizd). Mozliwe ze gdzies masz jakas nieszczelnosc w ukladzie wydechowym.

Edytowane przez suzukigt80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ER5 wydaje z siebie ten "niesamowity" dźwięk świadczy to tylko o tym, że silnik pracuje ;)

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pękaj. Ten typ tak ma. Najbardziej skurw***ły dźwięk moto jaki istnieje na tym świecie to dźwięk Kakosraki ER-5 i Romet Ogar. :biggrin: Musisz pogodzić się z losem po prostu. Lepszy gwizd niż głośny wydech w rzędowej dwójce, bo to dopiero jest lipa. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego jeden jest czysty a drugi brudny? To pewnie dlatego że na tym garze gdzie jest brudny kolektor jest za bogata mieszanka. Sprawdź świece, jeśli tam gdzie kolektor jest brudny świecą też jest czarną to szybciutko na regulacje gazników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ciężko je opisac, Coś jakby cykanie świerszcza lub gwizd niepotrafiącego gwizdac.

Dzięki za odpowiedzi, a może ktoś wie dlaczego jeden kolektor jest czarny w środku od sadzy, a drugi czyściutki??

 

jak kolega wyzej, widocznie jest za bogata mieszanka na tym zakopconym cylindrze, a i sprawdz swiece bo moze ona jest kiepska i nie przepala mieszanki jak trzeba.

 

a te "gwizdanie" to czyżby coś w tym stylu?

zaczyna sie na 2:00 :icon_mrgreen:

 

bo czesto widze jak er piątka tak gwizda ;) jesli Ci to przeszkadza to zmien wydech albo sprawdz czy gdzies nie jest zgnity albo pęknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten gwizd wydobywa się bezpośrednio z tej małej rurki w tłumiku. Wystarczy, że włożysz tam palec i nie będzie gwizdać. Spłaszczenie delikatne tej rurki też likwiduje gwizd, ale nie wiem czy nie ma to negatywnego wpływu na silnik przy dużych obrotach.

 

Kup akcesoryjny wydech albo zostaw to w spokoju, taki już urok ER-5, że sobie pogwizduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kolega wyzej, widocznie jest za bogata mieszanka na tym zakopconym cylindrze, a i sprawdz swiece bo moze ona jest kiepska i nie przepala mieszanki jak trzeba.

 

a te "gwizdanie" to czyżby coś w tym stylu?

zaczyna sie na 2:00 :icon_mrgreen:

 

bo czesto widze jak er piątka tak gwizda ;) jesli Ci to przeszkadza to zmien wydech albo sprawdz czy gdzies nie jest zgnity albo pęknięty

 

 

Właśnie tak, gwizda bardzo podobnie jak na tym filmiku :bigrazz: Sprawdzę co z tymi świecami.

Dzięki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...