Skocz do zawartości

n-com


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Kupiłem dziś sobie n-com'a do dwóch moich Nolanów.

 

Właściwie to dwa razy "Basic Kit2" oraz raz "Bluetooth Kit2"

 

Zamysłem było połączenie mnie i plecaczka (w późniejszym terminie poprzez dokupienie drugiego "Bluetooth Kit2" mnie i drugiego moto (podobno taki zestaw działa na odległości do około 70-80 metrów).

 

Mam dwa pytania:

Stosuje ktoś z Was taki zestaw jaki mam (2 razy Basic i raz Bluetooth)?

Wydawało mi się, że zapewni mi to komunikację między mną i plecaczkiem + opcjonalnie tel komórkowy.

Niestety jak popatrzyłem na rozrysowane działanie:

 

http://www.nolan.pl/images/NCOM/TOOTH.JPG

 

To wnioskuje z tego, że komunikacja może działać przy takim zestawie tylko w jedną stronę?

Będę mógł mówić do plecaczka a plecaczek do mnie już nie?

 

 

Drugie pytanie mam do osób które korzystały z łączności między dwoma motocyklami przy dwóch BluetoothKid'ach - zasięg jaki napisałem 70-80 metrów jest realny?

 

Jeszcze chciałbym się zapytać o wodoszczelność zestawu, rozumiem, że mogę jechać z zamontowanym Basic Kit'em oraz Bluetooth Kitem w dowolną pogodę, i przy słońcu i przy ulewie?

 

Mam nadzieje, że mój wątek trochę bardziej otworzy dyskusje odnośnie n-com'u, chyba jest to dość popularny system, a bardzo mało wiadomości jest o nim na forum.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje to potrzebujesz jeszcze jednego zestawu bluetooth kit

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Będę mógł mówić do plecaczka a plecaczek do mnie już nie?

 

 

Nie jeden by oddał ze dwie skrzynki piwa za taką mozliwość.

Jakis dziwny jesteś. :biggrin:

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jeden by oddał ze dwie skrzynki piwa za taką mozliwość.

Jakis dziwny jesteś. :biggrin:

 

dobrze, że nie odwrotnie :icon_mrgreen:

 

co do schematu i działania n-com'a to nie wierzę, że wypuściliby coś takiego na rynek jeśli możliwa byłaby tylko jednostronna komunikacja (jeśli można to w ogóle tak nazwać).

 

pzdr

KAPD Klub Anonimowych Piratów Drogowych
"Człowiek zbyt poważny jest strasznie śmieszny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie brakuje Ci czasami interkomu? http://www.nolan.pl/product_info.php?products_id=490

lub jeśli nie chcesz kabli to zmuszony będziesz dokupić jeszcze jeden "Bluetooth Kit2" - przynajmniej tak z tego wynika http://www.nolan.pl/product_info.php?products_id=489

P.S.

Najlepiej jednak będzie jak się wypowie ktoś kto ma taki zestaw bo fakt, że informacje podane na stronie producenta są mało konkretne.

Edytowane przez PrzemekB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt z Was nie używa N-com'a?

Przy BluetoothKit jest dołączony Interkom wiec dodatkowego Interkomu nie trzeba.

 

Ale reszta kwestii pozostaje mi nie znana.

Za jakiś tydzien - dwa tygodnie bede wsio instalował w kaskach, mam nadzieje ze jakieś rady usłyszę jeszcze przed montażem

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za jakiś tydzien - dwa tygodnie bede wsio instalował w kaskach, mam nadzieje ze jakieś rady usłyszę jeszcze przed montażem

 

Pozdrawiam

Piotrek

Jak zainstalujesz to daj znać co i jak. Sam jestem zainteresowany tym systemem - jak się sprawdza i ile to kosztuje (2 kaski plus wszystko do komunikacji z pasażerem). Będę wdzięczny.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na temat nolanowskiego n-com słyszałem już różne opinie

ja osobiście polecam inny system, mianowicie scala rider q2 firmy cardo

naprawdę jak na razie daje radę, nawet przy 130km/h i otwartym kasku słychać b.dobrze

dodatkowa zaleta to zasięg (pomiędzy motocyklami) - deklarowany przez producenta do 500m, ja sprawdzałem przy ok 200m i było ok

wbudowane radio (producent deklaruje, że wysokiej klasy ale jest średnie jeśli chodzi o odbiór), no i oczywiście kompatybilność z telefonami zaopatrzonymi w bluetooth (tej opcji jeszcze nie testowałem)

niestety troszkę to kosztuje

Edytowane przez konrad1f

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie (z powodu bardzo małej ilości wolnego czasu) przetestowałem, na sucho - bez motocykla, odbieranie telefonów przez bluetoothkit2

 

tzn, zaczne może od początku - montaż BasicKit2 do kasku:

sprawa jest dość ciężka, trochę trwało zanim sie połapałem co i jak.

Myślałem, że do montażu trzeba wyjąć główną skorupę kasku - naszczęście obyło się bez tego. Mimo wszystko trzeba wyjąć obie wyściółki i odkręcić (specjalnym śróbokrętem dołączonym do zestawu) i wyjąć tą listwę która jest na kasku z tyłu.

Problematyczne było zamocowanie mikrofonu, jest specjalny na niego uchwyt i ciężko było mi go przykręcić (na bank z czasem nabiorę wprawy.

Sam mikrofon mozna zdemontować zostawiając słuchawki i n-com używać do słuchania muzyki.

Sam mikrofon "fizycznie" sprawiał mi trochę dyskomfortu bo przy zamykaniu kasku trzeba uważać żeby mikrofon znalazł się po wewnetrznej stronie oraz podczas zamkniętego kasku dotyka ust. (kask N103)

Samo rozmawianie przez komórkę jest naprawdę dobrej jakości w weekend przetestuję wszystko już na motocyklu (jak nie będzie padało) i was poinformuje o odczuciach.

W najbliższym czasie przetestuje też interkom :).

 

Moje bardziej dalekosiężne plany przewidują podłączenie do systemu radiotelefonu i możliwość rozmawiania z innymi motocyklami jadącymi w grupie :) Sam Nolan udostępnia 2 kable oferujące możliwość podłączenia radiotelefonów więc nic nie będzie trzeba przerabiać (niestety obslugują te kable jedynie radiotelefony Alan/Midland). Będe o moich bitwach z n-com Was tutaj informował.

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także zastanawiałam się nad kupnem n-com. Chodziło mi głównie o rozmowę bluetooth przez telefon podczas jazdy, ale z tego co piszecie nie będzie z tym problemów. Jedyna wada tego przedsięwzięcia to jego cena.

Wiecie może gdzie w Poznaniu można dostać taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

3 lata temu nabyłem n-com Nolana do kasków n43air. Od początku miałem kłopoty ze stykami w centralce. Odsyłałem nawet na reklamację, ale problem ciągle się powtarzał. Wiecznie coś tam nie styka i trzeba dociskać palcem.

Inna rzecz to szum w słuchawce u pasażera spowodowany wiatrem. Powyżej 100km/h żona prosiła , abym wyłączył to gów.. , bo ogłuchnie od szumu w słuchawkach.

Doszło do tego , że w ubiegłym sezonie nie korzystałem z niego wcale.

Funkcji telefonu nie udało mi się skonfigurować, gdyż mój telefon [Nokia] okazał się niekompatybilny z z tym systemem.

Podsumowując, nie wydałbym drugi raz tyle kasy na to urządzenie.

Gdzieś był link do testów intercomów który przeprowadzało jakieś motoryzacyjne pismo .Warto poszukać i poczytać. Może są lepsze od tego Nolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie ten dział kolego :)

 

Ja mam bardzo pozytywne zdanie.

Wiele lat temu miałem parę kasków Nolan N102 z pełną opcją intercomu.

Zestaw ten odznaczał się bardzo dobrą jakością wykonania i rozmowy.

W tamtych czasach, zasięg urządzeń działających na bloethoot, nie był porażający ale i tak do jazdy z pasażerem wystarczał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...