Skocz do zawartości

pokrywka zaworów/ głowica Honda Rebel 86'


Jacob555
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Jakiś debil pomalował pokrywkę zaworów i głowicę w mojej rebelce (zanim ja ją kupiłem) szarą farbą olejną... :banghead:

 

Chcę zdjąć pokrywkę do przepolerowania, gdyż jest aluminiowa i nie powinno to nastręczać problemów.

 

Ale jak zdjąć pokrywkę bez wyciągania silnika z ramy i żeby nie poprzestawiać zaworów?

Myślałem nad zdjęciem baku, ale to może dużo nie pomóc.

A zresztą proszę bardzo - zdjęcia - http://bikepics.com/members/jacob555/86cmx450/

 

Więc może ktoś opracował jakąś metodę i mógłby się nią podzielić?

I jak usunąć farbę z głowicy szybko i skutecznie? Albo jakoś ładnie coś tam zrobić?

 

Najbardziej zależy mi na zdjęciu pokrywki, więc proszę o szybkie i dobre podpowiedzi :notworthy:

 

To mój pierwszy 4T, to i pytanie głupie :D

 

Z góry dzięki za odp i pzdr

Jacob555

Edytowane przez Jacob555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zdjęciu baku pokrywa musi zejść. A Scansol jest git opcją tylko że może reagował z materiałem uszczelki pod pokrywą.

 

Jak farba jest miękka to zejdzie dobrym rozpuszczalnikiem Nitro lub Acetonem. Na Aceton nie ma mocnych. :biggrin: Może dasz radę to usunąć bez zdejmowania z silnika.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy zdjąłem zbiornik i wieści są złe :/

Nie można zdjąć pokrywy, ponieważ kiedy dotyka już ramy nie przejdzie jeszcze przez nakrętki na zaworach... :/

A wyjmować silnik, żeby przepolerować puszkę, to chyba by mi odbiło...

 

Spróbuję tak jak mówicie zdjąć farbę na miejscy tym Scansolem (w zwykłym motoryzacyjnym??) i z głowicy też jak się uda i spróbuję wszystko paluszkiem przepolerować tak jak jest... :/

 

 

Widziałem u kolegi głowicę pomalowaną na czarno i przeszlifowane krawędzie (AC rzecz jasna). Do takiego zabiegu starczy zwykła farba wysokotemperaturowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz w sklepie lakierniczym, do pomalowania silnika wystarczy zwykły akryl (dla malkontentów - zapraszam obejrzeć pomalowanego mojego dziora). Ale pokrywa zaworów musi zejść - nie odkręca się z niej przypadkiem "góry"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no góra nie schodzi, a zbiornik już założyłem, ale mówię, że na ramie się zatrzymuje... Zdjąłem też to wszystko co było do ramy przymocowane pod zbiornikiem, żeby nie było...

 

A do malowania w AC nie lepsza farba wysokotemperaturowa??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno pokrywa zejdzie, tzn. na 80%. :biggrin: Trzeba nią dobrze manewrować tylko. W Nowszych Banditach 600 też niby pokrywa nie zejdzie bo belki ramy i takie tam a jednak da się ją wysunąć. Trzeba tylko kombinować i zacisnąć zęby jak przygnieciesz sobie palce przy manewrach. :biggrin:

 

Jak chcesz mieć ładniusi silnik bez demontażu i brudnej zabawy to poszukaj firmy/osoby która zajmuje się szkiełkowaniem w okolicy. Zasłoń ramę i pokątne elementy, zabezpiecz airbox i wszystkie wloty do gaźników. silnika itp. Gość chlapnie to strumieniem szkła na niższym ciśnieniu i będziesz miał jedwabistą fakturę i sexy wygląd. :biggrin:

 

Do lakierowania cylindrów też trzeba by je wypiaskować lub szkiełkować aby usunąć zanieczyszczenia wszystkie. Mycie nie zawsze da radę, jak pomalujesz to lakier będzie odchodził miejscami i będzie wyglądało jak pół dupy zza krzaka. Do silników lepszy jest matowy lakier, lepiej wygląda. A jak chcesz mieć jeszcze lepszy to kup spray z farbą strukturalną, to jest taki bajer jak w Harleyach na silniku, coś jakby chropowata powierzchnia a`la baranek czy skórka pomarańcza. Ale zabawa jest droga, puszka "szpraju" na Allegro ok.50PLN.

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem gdzie w Bydzi szkiełkują. Kiedyś robiłem to sam ale kompresor się rozsypał i koniec zabawy. :banghead:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...