Skocz do zawartości

Jawa 350 ts cylinder nie działa


krisman12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam użytkowników forum :icon_biggrin:

W mojej jawie nie wiem dlaczego, ale ostatnio (jak nią jechałem 80km/h) w trakcie jazdy zgasł mi, poczekałem chwile aż ostygnie. Jak ostygła trochę to ją odpaliłem to nie miała mocy i nie kopciła z prawego wydechu ale jakoś dotrabaniłem się do domu. Na następny dzień postawiłem ją, wyciągnęłem wnętrze cylindra w nadziei, że to wydech się zapchał, ale jak go odpaliłem bez wnętrzności tłumika to nic praktycznie nie leciało z niego i pracował stosunkowo do lewego bardzo cicho. Przystawiłem rękę do końcówki wydechu i poczułem, że delikatnie coś z niego leci, ale dym czy cokolwiek innego to jest był niewidoczny. Może sprawdzić czy kolanko, reszta wydechu jest czysta? Co to może być innego ( jakiś problem z cylindrem) czy świeca mogła się popsuć raczej? Pewnie trzeba sprawdzić świecę czy kopie prądem? :crossy:

 

A tak nie do tematu to żeby wymienić simmering( od strony gdzie jest zębatka napędowa) pewnie ten po lewej stronie też wymienie, ale czy potrzeba do tego zdejmować silnik z ramy? trzeba go rozkładać na częsci pierwsze? czy można to zrobić bez rozbrajania całego silnika? :rolleyes:

 

Z góry dziękuje za odpowiedzi :notworthy: :notworthy: :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co kolega napisal wyzej.a jak nic nie da...to w jawie zmora mialem kiedys tez tak pokupywalem wszystkie nowe czesci Cewki,kondesatory przerywacze i gowno.okazalo sie ze walela usczelka na polowce silnika jakos tak dziwnie ze jeden gar niechodzil bo uciekalo mu cisnienie ze skrzyni korbowej.Najlepiej jak niedojdziesz zmienic zaplon na alektroniczny.dobrze chodzi na zaplonie od trabanta.na necie znajdziesz jak go zaplikowac...swiety spokoj ze stykami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może i się przestawił zapłon, ale w to wątpię jeśli pali na jeden gar. Wykręć świece, zobacz jak one wyglądają, przeczyść. A najlepiej jak nowe włóż oby dwie. Ale szczerze mówiąc może to również być coś innego. :cool: :cool:

 

 

 

Pzdr

 

----------------------------------------------------

 

cztery kółka poruszają ciało, dwa kółka poruszają duszę :bigrazz: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem o co mu chodzi bo teraz zato lewy przestał działać, a świece były całe zasyfione. Przeczyściłem i palił na oba a następnym razem jak go odpaliłem to własnie lewy gar nie działał i jak popatrzyłem na świece to całe zasyfione znów obydiwe;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem kiedyś z moją jawą podobne problemy. Problemem były świece i zła mieszanka.

Gdy założyłem świece NGK B7HS i zmieniłem dozowanie oleju (setka nie na 4 litry a na 5) problem znikl

No i po tym wszystkim regulowałem nieszczęsny zapłon =)

Sprawdz też czy dobrze wkręcone masz przewody do cewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...