Skocz do zawartości

klx 650


wojtas600
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!Mianowicie chodzi o to ze jak jest zimna nie chce zapalic.A jak juz jakims dziwnym cudem ja odpale to pozniej jak jest rozgrzana to gada bez problemu.Moze zle wyregulowany gaznik lub cos z zaworami?Nie mam pojecia.POMOCY :banghead: :buttrock:

Edytowane przez wojtas600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!Mianowicie chodzi o to ze jak jest zimna nie chce zapalic.A jak juz jakims dziwnym cudem ja odpale to pozniej jak jest rozgrzana to gada bez problemu.Moze zle wyregulowany gaznik lub cos z zaworami?Nie mam pojecia.POMOCY :banghead: :buttrock:

Pomierz luzy zaworowe. Może być to oznaka zanikającej kompresji.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najprostszych rzeczy. Wykrec swiece i sprawdz jakiego koloru jest. Jesli jest w porzadku to wtedy bierz sie za sprawdzanie luzow zaworowych.

zatem od najprostszych rzeczy zaczynajac sprawdz czy ssanie dziala

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z popychu odpala.Chociaz nie jest latwo przepchac ta kompresje z 4 trzeba sie dobrze rozpedzic oczywiscie na asfalcie bo na polnej drodze nie ma szans zeby sie kolo obrocilo!Jak juz skocze to jest jeden moment i maszyna cyka :icon_eek: A na rozruszniku jak go krece to tak jakby chcial zagadac ale nie moze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 954 mielismy identyczny objaw, i winne były luzy zaworowe.Jeżeli po zapaleniu na pych chodzi dalej normalnie, to woim moto sprawdznie luzów to kwestia góra godziny roboty. Niemniej, jak juz dłubiesz w moto, to akumulator i jego ładowanie sprawdz sobie przy okazji.

Edytowane przez Arni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekompresator odpręża silnik przy starcie, wiec cisnienie na pewno nie bedzie wieksze niż powinno :) Jak już to mogłby sie zawiesić ewentualnie i przepuszczać kompresje ale to takie gdybanie teraz jest. Po kolei sprawdzać trzeba, nic wiecej sie nie zrobi. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdyby to byla wina dekompresatora to czy na ciplo palil by normalnie tak jak ma to miejsce?Po niedzieli wioze go do mechanika bo cos tam jeszcze stuka delikatnie,zawory albo luzny lancuszek rozrzadu to sie okaze!Dzieki za pomoc!Jak juz bedzie lux to napisze co suce dolegalo.POZDRAWIAM :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tego pijaka olejowego i wiem że u mnie tak było ,że silnik kręcil a nie palił na zaciąg odrazu łapał.Ciśnienie na cylindrze było zbyt duże ,rozciągneła się właśnie ta sprężynka .Skruć ją i wtedy spróbuj zapalić .Ja miałem wersje C a Tyjako masz?

 

Dekompresator odpręża silnik przy starcie, wiec cisnienie na pewno nie bedzie wieksze niż powinno

chyba kolego się mylisz bo poto jest dekompresator aby mógł moto łatwiej zapalić i obniża ciśnienie w cylindrze JEST TO JEDNOCYLINDRÓWKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc napisałem, ze go odpręża, przeczytaj dobrze moj post. Obniża cisnienie na czas startu :)

Pisałeś wczesniej o cisnieniu w cylindrze ze nie może być wieksze....po zadziałaniu dekompresatora nie bedzie wieksze, tylko spadnie, wiec rozumiemy sie dobrze. Jak dekompresator przestanie działać, stopień sprężania wraca do nominalnego, takiego jaki powinien być podczas pracy silnika. Pozdr.!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...