Skocz do zawartości

Automatyczne sprzęgło


Rekomendowane odpowiedzi

Taki Reklus w usa kosztuje 500usd

REKLUS

 

Dominik - Ty masz takiego Reklusa ?

 

I jak to się zachowuje jeśli:

1. Stoisz, luz, wciskasz sprzegło, jedynka, gaz prawie opór, puszczasz sprzęgło. Czy wtedy motor wystartuje tak samo mocno jak przy zwykłym sprzęgle czy coś inaczej działa ?

2. Lecisz dość szybko, zamykasz gaz i wciskasz tylni hebel na maksa, tak że się koło blokuje - zgaśnie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

 

1. Stoisz, luz, wciskasz sprzegło, jedynka, gaz prawie opór, puszczasz sprzęgło. Czy wtedy motor wystartuje tak samo mocno jak przy zwykłym sprzęgle czy coś inaczej działa ?

2. Lecisz dość szybko, zamykasz gaz i wciskasz tylni hebel na maksa, tak że się koło blokuje - zgaśnie czy nie?

 

Co tam w środku mam, to nie wiem, bo nie dostałem jeszcze dokumentów od tego urządzenia.

co do pytań:

1. gazu nie dodasz do oporu na biegu z wciśniętym sprzęgłem bo moto odjedzie. Owszem, po wciśnięciu klamki nieco się wysprzęgla, ale motocykl i tak pojedzie.

2. nie zdławi się, zejdzie z obrotów i będzie zachowywał się, jakby był na luzie, albo jakbyś miał wciśniętą klamkę sprzęgła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z fotek można wywnioskować ze to zwykle sprzęgło odśrodkowe. Nie wiem co ma mały luz miedzy tarczami do jego działania? Zasada działania jak wariatora w skuterze, tylko tu rolki ściskają tarcze i nic więcej.

 

Gdzie ta sensacja? Można chyba polecić początkującym. Samo pochodzenie tego sprzęgła sugeruje rynek na jakim ono schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że wypowiadał sie o tym Tadek Błażusiak, że jest na takie rozwiązania za stary i nie wyobraża sobie umieszczenia dźwigni hamulca innego poza klasycznym, że to jest dla młodszych :wink: .

 

dodatkowo wg mnie przy trialu potrzebny jest czasem taki strzał ze sprzęgła z maksymalnych obrotów, a jak pisze Dominik na tym sprzęgle coś takiego nie wyjdzie...

 

1. gazu nie dodasz do oporu na biegu z wciśniętym sprzęgłem bo moto odjedzie. Owszem, po wciśnięciu klamki nieco się wysprzęgla, ale motocykl i tak pojedzie.

Edytowane przez bart3q
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale automatyczne sprzęgła tego typu pojawiły się na chwile w latach 50 w małych samochodach i szybko znikły z życia, był to substytut automatycznej skrzyni biegów. Tak jak sugeruje taki wynalazek może się przyjąć w USA ale oni nie ogarniają tylu wajch i lewarków na raz. Toteż doi prowadzenia autobusu wystarczy murzynka, może i tym husabergiem jeździła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w dodatku jak chcesz to korzystasz z automatycznego sprzęgła a jak nie to z manulnego (jeśli dobrze rozumiem zasadę działania).

 

Poczytaj dokładnie wątek i nie wypisuj bzdur - to sprzęgło załącza się automatycznie przy odkręceniu manety czy chcesz tego czy nie (czyt. bez względu na to czy masz wcisniete sprzegło czy nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj dokładnie wątek i nie wypisuj bzdur - to sprzęgło załącza się automatycznie przy odkręceniu manety czy chcesz tego czy nie (czyt. bez względu na to czy masz wcisniete sprzegło czy nie)

 

Nie do końca tak jest. Może to kwestia regulacji. Z teorii, tej mi znanej, klamka powinna działaś normalnie.

Fajną sprawą jest to, że przy glebie moto nie gaśnie. Przydaje się ja niema rozrusznika.

Edytowane przez lepi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupilem takowe dla zony ,przyszlo wczoraj ,postaram sie zamontowac w tym tygodniu [Honda CRF 250X],z normalna jazda nie ma problemu ale zaczela sie bawic w http://www.nationalhareandhound.com/ podejrzewam ze ulatwi jej takie odcinki http://www.sledridersmc.com/PhotoG.aspx ,to byla meta na jednych zawodach i niestety w takim terenie nie daje rady silowo

pozdrawiam

Edytowane przez Guzzi V11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...