Skocz do zawartości

Pali na `Pych` a na rozrusznik nie


leoadko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z moim Moto. Pewnego dnia poprostu nie odpalił na rozrusznik.

 

-rozrusznik kręci pięknie

-nie ma iskry jak kręci rozrusznik jak pcham iskra jest

-jak chce go odpalić muszę pchać lub pulsacyjnie klikać klawisz rozrusznika (kręci i iskra `pyknie` co jakiś czas więc odpali)

-jak odpali to jeździ znakomicie bez najmniejszych problemów równo pracuje

 

Rozebrałem rozrusznik wygląda ok wycyśliłem go w środku. przewody są ok. przekaźnik również (zamieniłem z innego moto)

 

 

Jakieś pomysły? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak więc sprawdziłem miernikiem prąd na akumulatorze. ma 12 v a gdy kręci rozrusznik napięcie spada do powyżej 10v.

zauważyłem jeszcze jedną rzecz. dzisiaj zapchnąłem moto i pojeździłem dość długo ładnie się zagrzał i zaczął odpalać z rozrusznika normalnie naciskając klawisz startera. gdy ostygł już nie palił tylko pulsacyjnie lub na pych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc ostatecznie

akumulator jest ok. zamieniałem od drugiego takiego samego moto i działa.

przekaźnik i kable są ok

rozrusznik kręci szybko i długo a podczas kręcenia nie ma iskry na pych pali od razu.

jedyne co zostało do podmienienia do sprawdzenia to rozrusznik. czy od może powodować brak iskry? jeżeli kręci bez problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam czujnika ani nic co by rozłączało zapłon.

instalację tzn tą od rozrusznika i zresztą większość kabli przeglądnąłem i wszystko wydawało się być ok.

zobaczę jutro jeszcze jeden kabel od masy bo mnie niepokoi i podmienię rozrusznik.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z moim Moto. Pewnego dnia poprostu nie odpalił na rozrusznik.

 

-rozrusznik kręci pięknie

-nie ma iskry jak kręci rozrusznik jak pcham iskra jest

-jak chce go odpalić muszę pchać lub pulsacyjnie klikać klawisz rozrusznika (kręci i iskra `pyknie` co jakiś czas więc odpali)

-jak odpali to jeździ znakomicie bez najmniejszych problemów równo pracuje

 

Rozebrałem rozrusznik wygląda ok wycyśliłem go w środku. przewody są ok. przekaźnik również (zamieniłem z innego moto)

Jakieś pomysły? Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Witam

Opisana przez ciebie ysterka wskazuje jasno na kabel masy między silnikiem a akumulatorem, jeśli jest słaba masa będą takie objawy jak napisałeś. Sprawdź ten kabel masowy który cię niepokoi a najlepiej pociąg nowy z minusowej klemy do silnika jak najbliżej rozrusznika

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...