Skocz do zawartości

Brak wysokich obrotów


capon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zwracam się o pomoc do znawców tematu.

 

 

 

Opiszę może całą sytuację:

 

W motocyklu nowy akumulator (maj 2009), wycieczka ok. 60 km, prędkość ok 100. Zatrzymuje się żeby zadzwonić i już nie mogę go uruchomić - brak prądu. Zapalam "na pych" i jadę dalej. Nagle po 20 km strzał w tłumik (x2) i motocykl gaśnie całkowicie. Załamuje się. Po dwóch godzinach udaje mi się odpalić "na pych" jadę ok. 10 km i znów gaśnie. Wracam do domu samochodem z moto na pace. Następnego dnia odpalam na pych i sprawdzam ładowanie:

 

- bez obciążenia 15 V

 

- ze światłami 13,8 V - 14,5 V zależnie od obrotów

 

czyli zgodnie z serwisówką (czyli regulator działa)

 

sprawdzam alternator (miernikiem). Nie ma oporu na żadnym uzwojeniu. Wygląda, że jest ok.

 

Oddaje akumulator do reklamacji. Na szczęście zostaje ona uwzględniona i dostaję nowe aku. Zalewam w piątek po południu, rano wkładam do motocykla i ..... miód. DZIAŁA !!!

 

 

 

Jadę na trasę. Rozpędzam się powoli bo silnik zimny. osiągam 8-9 tys obrotów na 2 biegu i koniec. BRAK WYSOKICH OBROTÓW. Na każdym biegu i na luzie. Chociaż na luzie czasem osiąga maksymalne obroty (13 - 14 tys) zaraz spada i zaczyna kasłać.

 

 

 

Normalnie rozpacz. Na wolnych obrotach nie ma żadnego problemu, chodzi pięknie i równiutko jak zawsze. Ale cały czas brak wysokich obrotów.

 

 

 

Jeszcze wyczyściłem wszystkie świece bo myślałem że może nagar od tej wcześniejszej sytuacji jakiś albo coś, ale to nic nie pomogło.

 

 

 

Proszę o rady co tu może być nie halo.

 

I z góry dzięki za Waszą pomoc.

 

 

 

pozdrawiam Maciek

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

Hornet jest z 2000 roku (już nowszy 17" przednie koło).

Kranik działa w każdej pozycji bez zarzutu. Sprawdzone przy kontroli świec jak zdejmowałem bak.

Mogę oczywiście spróbować rozkręcać gażniki ale czy jeżeli było by z nimi coś nie tak to na wolnych obrotach nie powinno być widocznych zmian w pracy silnika?

Moje podejrzenia kierowały się w stronę elektryki (cewka może), ale oczywiście zdaję się na Waszą wiedzę w zakresie napraw.

Jutro zabieram się do kontroli. No i czekam na opinie.

 

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemoznosc wejscia na wysokie obroty moze byc spowodowana zarowno uszkodzeniem modulu jak uszkodzeniem membran gaznikow.

Oba uszkodzenia sa malo prawdopodobne w moto 8 letnim, ale trzeba szukac.

Sprawdzenie membran nie polega na rozbieraniu gaznikow, tylko na zdjeciu ich gornych pokrywek i dokladnym obejrzeniu membran ( nawet pod lupa ).

Uszkodzenie membran nie spowoduje zlej pracy gaznika w niskim zakresie obrotow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hornety mają taki sam system doładowania powietrznego jak w cebrach to sprawdź czy wężyk zasysający powietrze nie obsunął się jakoś bo jeśli nie pobiera tego powietrza to też nie będzie się wkręcał na wysokie obroty.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc z braku czasu na osobiste zajęcie się sprawami mechanicznymi, zawiozłem moto do warsztatu. Zobaczymy co wyjdzie.

 

Wielkie dzięki za wszystkie porady. Wiem przynajmniej gdzie szukać przyczyn.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez capon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTO DZIAŁA!!!

Jednak to zajebisty sprzęt :-)

 

Brawo dla Lime82. Za bogata mieszanka była bo się wężyk zatykał i powietrza odpowiednio dużo nie pobierała. Przy najbliższej okazji stawiam piwko. Zresztą Wszystkim dziękuję za zainteresowanie problemem i porady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...