Skocz do zawartości

A moze tak do LWOWA??


diamono/ducati
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem doskonale' date=' że tak jest. Sam podróżowałem po Ukrainie w poszukiwaniu swoich korzeni rodzinnych. Byłem także we Lwowie.

 

Przecież nie musi być Polką, żeby znać język polski. Pytam tylko skąd zna a Ty mnie tu posądzasz o niewiedze, brak domyślności czy coś w tym stylu...ehh. nerwowi ci ludzie niektórzy

 

Pozdrawiam

Rafał[/quote']

Sorki , może faktycznie to wyglądało jakbym się wkurzył. Nie o to mi chodziło! :D

Ludzie którzy mnie znają wiedzą że spokojny człowiek jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie Bracia i Siostrzyczki... A moze tak do Lwowa na 2-3 dni???? zapraszam !

 

Witam!

 

Kurcze, okolice Lwowa to rodzinne strony mojego dziadka. :)

Chętnie bym się tam wybrał i poszukał rodzinnych korzeni. :D :D :D

Dziadek już bardzo wiekowy jest, ale może ktoś z jego rodzinki jeszcze żyje...?

 

Pozdrawiam,

Draco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze' date=' okolice Lwowa to rodzinne strony mojego dziadka. :) [/quote']

 

No popatrz - ze mną jest tak samo :D Konkretnie moja rodzina pochodzi z miejscowości Mosty Wielkie. Kiedyś na 100% się tam wybiorę... nie wiem jeszcze kiedy, ale pojadę na pewno - póki co jednak planów żadnych konkretnych nie robię, najpierw muszę kupić nowy motocykl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to odpowiadam na wasze pytania.

nie jestem polka,polskiego nauczylam sie juz w Polsce,poniewaz tu studjuje i musialam nauczyc sie ;-)

 

co do tej podrozy do Lwowa...jezeli jest ktos chetny, to niech pisze kiedy moze pojechac i na ile dni, pozniej cos wykombinujemy aby razem tam sie wybrac.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze' date=' okolice Lwowa to rodzinne strony mojego dziadka. :) [/quote']

 

No popatrz - ze mną jest tak samo :D Konkretnie moja rodzina pochodzi z miejscowości Mosty Wielkie. Kiedyś na 100% się tam wybiorę...

 

Mój dziadek urodził się i wychował w m. Sambor.

Ja taki wyjazd planuję od jakiegoś już czasu...

Miło by było zobaczyć rodzinne strony dziadka :-)

A może i samego dziadka bym zabrał, bo choć swoje latka ma, to nieźle się trzyma :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę się zabrać na dwa trzy dni po świętach tj. od 12 do 18 kwietnia.

Mnie ta data odpowiada pod warunkiem by to nie był wekend, poniewaz nie mogę się urwac z uczelni (studia zaoczne) i z tego powodu nie jade do Bemowa :) . Predzej zalatwie urlop w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm 12-18 - to tydzien po swietach...no mamy juz malutka ekipke ;-) to dobrze..moze jeszcze ktos sie dolaczy w tym terminie ;-) tylko jeszcze powiedzcie mi ile was tam bedzie, caly komplet(tzn 2 osoby) czy nie ;-) i na ile chcecie jechac.... hmmm i ja nie wiem co tam z ta pogoda bedzie ;-) ale zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

ja niestety odpadlem bo zona miala wypadek i nigdzie na razie nie jade ale wlasnie w tej chwili moi rodzice jadą przez Lwow do Dubna na swieta do rodziny ktorej nie widzieli od 20 lat. Oto SMSy jakie sobie slemy od 2 godzin:

Ja : co tam u Was?

mama: zaplacilismy 1 mandat bylo 60 tato jechal 40 bo dziury a powiedzieli ze 80 :(

Ja: ile zaplaciliscie

Mama: 40 pln, ale taraz zatrzymali nas znowu nastepni ale jak uslyszeli ze juz zaplacilismy poprzednim to kazali jechac dalej - tato z radosci dał im dwa piwa

Drog poza dziurami nie ma.

 

Dodam ze rodzice jadą 12 letnim samochodem i mają po 60 lat i nie wyglądają podejrzanie ani na milionerów a ojciec na wszelki wypadek ZAWSZE jedzie 20 km wolniej niz znaki mowią :(

To sie bardziej nadaje do dzialu humor ;) Ja chyba jeszcze nie dojrzalem do Ukrainy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

Tak się składa że znam trochę realia jeżdzenia na Ukrainę, bo często mi się to zdaża jeśli chodzi o mandat 40 pln to trochę dużo, coś się słabo targowali myślę że 10 może 20 hrywni załatwiło by sprawę (jakieś 15 pln). Jeśli chodzi o wyjazd to nie ma się czego bać nie jest tak strasznie trzeba mieć zieloną katrę może być kupiona u nas, chociaż i tak nikt tego nie sprawdza, na pewno natomiast trzeba mieć moto zarejestrowane na siebie bo to sprawdzą i jak coś się nie będzie zgadzać to czeka nas bardzo długie tłumaczenie a nie jest to miłe, na granicy trzeba kupić ubezpieczenie zdrowotne najkrótsze na chyba 5 dni za jakieś 10 pln. Wizy nie są potrzebe. Aktualne ceny paliw z przed 2 tygodni to za benzynkę 95 jakieś 1,80 pln, za 98 jaieś 2,20 pln i czym dalej od granicy tym lepiej. Stacji paliw jest bardzo dużo i paliwo kupione w samym Lwowie wcale nie jest gorsze niż w Polsce. A tak przy okazji to będę we Lwowie koło 20 kwietnia ale niestety samochodem,a jeśli na moto to zdecydowanie polecam coś wysokiego bo na kostce w samym Lwowie niskie sprzęty mogą sobie nie poradzić.

Pozdrawiam i życzę udanej wycieczki myślę że naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...