Skocz do zawartości

A moze tak do LWOWA??


diamono/ducati
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogie Bracia i Siostrzyczki... A moze tak do Lwowa na 2-3 dni???? zapraszam serdecznie - warto zobaczyc to miasto i zabytki...a takze zamki co stoja sobie kolo Lwowa...moze tak na piatek-niedziele?..dobry klimat i Lwowskie piwo??? mieszkanie da sie zalatwic, garaz tez.. a wiec...czemu nie?

 

ZAPRASZAM!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łaj not? - ale może by tak więcej szczegółów :flesje: jak : kiedy - ja bym jeszcze na przełomie IV/V gdzieś smignął, znasz jakieś miejsce noclegowe- orientacyjne koszty, benzyna koszty. Inne rzeczy o jakich powinnismy wiedzieć :)

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak:

Nocleg - zalezy od ilosci motocykli i osob - mozna u mnie w mieszkaniu(mama juz przyzwyczajona do takich

najazdow) albo u mego kumpla albo hotel(ceny nie wiem jakie ale dowiem sie napewno nie sa duze)

Paliwo - na dzien dzisiejszy gdzies kolo 2,5 zl za litr'95

Garaz - okupacja garazu kumpla lub platny parking (radze garaz kumpla)

Jedzienie - puby lub domowe potrawy (jezeli spanie w mieskaniu moim)

Rozrywka - hehhhhh na kazdym kroku....

 

jezeli cos wiecej chcecie wiedziec - pytajcie sie....

 

PS IV/V - jazne - czemu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem swego czasu na Ukrainie, również we Lwowie.

Bardzo malowniczo położone miasto, pełno zabytków na każdym kroku, niestety w różnym stanie technicznym.

Co ciekawe, kiedys w bramie jednej z kamienic, spostrzegłem coś w rodzaju drzwiczek skrzynki technicznej, które były wykonane techniką odlewniczą. drzwiczki te przezierały przez grubą warstwę farby i był na nich tekst: "Zakład gazowniczy miasta Lwów", czy coś tam takiego. Niby nic dziwnego, ale to było napisane po Polsku :!: :flesje:

Czyli pamiętało czasy dwudziestoleia międzywojennego.

Na prawdę warto zwiadzić te strony. Cała Ukraina ma swój niesamowity urok, mimo ogólnego zaniedbania.

:? Wrażenia psują niestety wszędobylscy "łowcy" łapówek, w słuzbowych czapkach z daszkiem :)

No i napewno ryzyko "dzikiego wschodu", ale ogólnie ludziska, są życzliwi i czesto bezinteresowni, tak jak niegdyś w wieliu miejscach polski bywało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak się składa że do Lwowa mam jakieś 100km i nigdy tam nie dotarłem a na Ukrainie bywałem wiele razy.... :oops:

Jak ktoś będzie się tam wybierał to niech zahaczy o Tomaszów Lubeslki, to jest po drodze do przejścia w Hrebennem.

Oczywiście zapraszam też do mnie na :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, kiedys w bramie jednej z kamienic, spostrzegłem coś w rodzaju drzwiczek skrzynki technicznej, które były wykonane techniką odlewniczą. drzwiczki te przezierały przez grubą warstwę farby i był na nich tekst: "Zakład gazowniczy miasta Lwów", czy coś tam takiego. Niby nic dziwnego, ale to było napisane po Polsku  

powiem szczerze ze jeszcze znajdziesz wiele takich nadpisow w polskim jezyku...i bedziesz jeszcze bardziej zdziwiony jaka tresc one maja.

 

To teraz tylko uzgodnić termin, ekipę i jedziemy. Swoją drogą Diamono/Ducati będziemy mieli co najmniej 2 okazje w najbliższym czasie do spotkania i ewentualnego omówienia wycieczki w realu (Otwarcie Sezonu i 1-3 maja).

wlasnie...zostalo najgorsze - uzgodnic terminy,ekipe... no wlsnie co do spotkania w realu.. w Warszawie bede w piatek, mozemy sie wtedy sie styknac gdzies i pogadac,omowic szczegoly. szczerze to mam nadzieje ze ekipa nie bedzie wieksza od 10motocykli - bo w sumie to spora grupa bedzie...ale DAMY RADE?! DAMY!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw czy diamono bedzie "robic" za przewodnika?

 

hmmm "robic" za przewodnika ja moge..ale lepiej to zrobi moj kumpel Kostek,ktory bardzo dobrze prowadzi wycieczki...i opowiada rozne historie o Lwowie...

 

To moze być ciekawy wypad na rozpoczęcie sezonu

 

a co do tego..to napewno bedzie ciekawy...a jak bedziecie mieli jeszcze sily po calym dniu zwiedzania..to mozemy zrobic tzw maraton po pubuch i klubach :mrgreen:

 

a wiec KTO CHCE JECHAC DO LWOWA zdlaszajcie sie i zostawcie jakies namiary na siebie.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie się tam wybierał to niech zahaczy o Tomaszów Lubeslki, to jest po drodze do przejścia w Hrebennem.

oj nie boj sie. napewno cie "zahaczymy" bo jak sam napisales to jest po drodze. mysle,ze spotkamy sie wszyscy w Lublinie i juz z tego punktu ruszymy na Lwow :flesje: napewno bedziemy przejezdzac przez Tomaszow Lubelski i Zamosc.a wiec y tych punktach tez moze ktos sie dolaczyc...pozniej jedziemy przez Hrebenne a stad to juz jakies 90km do Lwowa.a tam program rozrywkowy juz sobie wybierzemy.. jeszcze sie spytam ile kosztuje pokoj w Hotelu...no moze ktos zechce ....(detalna cene bede wiedziala w poniedzialek, a takze cene za paliwo).. w sumie mozemy pozwiedzac Lwow na motocyklach...to jeszcze zobaczymy...dla poczatku musimy zebrac ekipe i ustalic terminy..

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fajna propozycja!

Milo by bylo pozwiedzac Lwow i okolice., ale mam jedna watpliwosc, czy Twoja mama nie straci cierpliwosci od ilosci chetnych przewijajacych sie przez Twoje mieszkanko (nie mowiac juz o garazu kumpla, bo zakladam, ze tam zamet nie bedzie tak wielki, jak w domku)? Pozdrowionka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

echhhh moja mama juz jest przyzwyczajona do czegos takiego.... oprocz tego, n awszelki wypadek moge zalatwic hotel u umiearkowanych cenach i dobrych warunkach zycia....

 

a kumpel.... on sam jest motocyklista i jest w klubie,wiec z tym nie ma problemu....

musze tylko wiedziec ILE bedzie OSOB i ile bedzie MOTOCYKLI.... a reszta juz sie dopasuje..

mysle ze najlepiej bedzie sie spotkac w Piaskach(blisko 25 km od Lublina w strone Hrebennego) jezeli wypali ten wyjazd...

 

PROSZE SIE ZGLASZAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...