Skocz do zawartości

Honda CB500 (cb500s)


Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się ale jak Asia też sprzedaje to bierz jej ..super sprzęt ....warto ....wiem bo znam .... :icon_rolleyes: i Asię i jej CB :icon_mrgreen:

Edytowane przez Maxv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod temat! mozliwe ze i moja pojdzie na sprezdaz bo cos mi sie fazerek zaczyna podobac... :icon_mrgreen: Ale poki co przez zime jeszcze troche sie pobawie z moim malenstwem :icon_rolleyes: a pozniej dam znaka na 4um...

Pzdr - Cotlet!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogladalem jeszcze gdzies w necie Kawasaki R5. Kawka ma ladniejsze zegary :wink: Ale jesli bym mial wybierac miedzy kawka a hondzia to ktory polecacie? Juz zostawmy wyglad bo wiadomo ze to sa 2 najpiekniejsze motory (lat 90 :) ) Ale chodzi o kwestie finansów, czyli koszty eksploatacji (w ktorego trzeba wiecej ladowac?). No i ktory z nich jest bardziej niezawodny? ;) pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiesz... każda Hondzia jest super :)

 

Noz tym to bym sie absolutnie nie zgodzil.

Co najmniej kika modeli w ciagu ostatnich 20 lat ma rozne, mniej lub bardziej powazne problemy.

A CB o ile silnikowo jest b.dobra to z prowadzeniem i hamulcami nie ma porownania do tanszego GSa.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wychamować uwierz mi ......zależy od techniki jazdy i myslenia podczas niej ....mam oplot stalowy i dużo daje ....zreszta jest to 500- tka a nie jakićs ścigać gdzie wywiniesz 220 km/h i stajesz demba ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców masz słusznego, ale nie wiem co z prowadzeniem Hondy jest nie tak??

 

Glownie z powodu tego nieszczesnego zawieszenia tylnego Hondzia wiele traci na komforcie jazdy ,jak i na prowadzeniu ,wyobraż sobie co by sie stało jakby ci 100kg chlopa siadlo na tylne siedzenie ;) masakra ,a ja w Sevence mam ustawione tylne zawieszenie na trzecim ząbku(w cb500 miałem na piątym) i nie raz wiozłem cieższego pana odemnie i nie ma szans o jakiś nieprawidłowosciach czy dobijaniu .

Poczciwy Stukpuk nie ma problemow z dobijaniem z tyłu jak równierz ma wieksza tarczę cham.z przodu i z tyłu wszystkie modele mają tarcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak... mnie ten temat nie dotyczy dlatego nie wiedziałam o czym mówisz ;) Moja Hondzia nawet mnie nie czuje na sobie ;) ale fakt... jak jeździmy oboje to musimy przestawiać tył na najwyżej, bo inaczej dobija

Edytowane przez AsiekHonda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji tematu zawieszenia tylnego zapytam: jak to coś regulować w cb500?

muszę troche odpuścić bo przy 120km/h tak jakby wcale z tyłu nie było amortyzatorów i sprężyn tylko sztywny beton.

a co ciekawe to wydaje mi sie że nawet przy jeździe z plecaczkiem za twarda ta zawiecha.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no prosze...co kraj to obyczaj. My tu dyskutujemy o za miękkim zawieszeniu w cb a przyszedł kolega i on ma za twardo ;)

 

Na amortyzatorach tylnych jest sprężyna, a spręzyna na dole trzyma sie na takich ząbkach, trzeba je przekręcić odpowiednim do tego kluczem, który zapewne masz, w etui pod siedzeniem ;)

 

tylko nie pamiętam w którą strone....chyba, niżej spręzyna to miękko, wyżej to twardo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tam gdzie sprezyna bedzie najbardziej odpuszczona, czyli na najnizszym zabku amortyzator bedzie najbardziej miekki.

Przestawiajac sprezyne na wyzszy zabek dodajesz jej naprezenia wstepnego i utwardzasz amortyzator.

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...