Skocz do zawartości

Modele polskich motocykli


Bartek.M
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakiś czas temu oglądałem w tv reportaż o kolekcjonerze zabawek z Krakowa. Człowiek zbiera zabawki od ponad 30 lat i chciałby stworzyć muzeum aby je prezentować, jednakże rajcy miejscy nie widzą potrzeby tworzenia takiego przybytku. Tyle o nim, podczas filmu prezentowano część zbiorów tego pasjonata i wśród nich moją uwagę przykuł model WFM-ki Osy. Tu pojawia się moje pytanie czy w PRL-u faktycznie produkowano takowe modele a jeśli tak to czy tylko była to Osa czy także inne motocykle? Szukałem w necie jakichś informacji na ten temat ale na nic nie natrafiłem. Model wyglądał na porządnie zbudowaną replikę a nie nędzną namiastkę. Może to czyjaś wariacja na temat ale wyglądało to na wierne odwzorowanie oryginału. Pozdro Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ose z 1960 roku to juz jest druga edycja z silnikiem nie wfm-ki tzw.wersja eksportowa.tak budowano je w polsce ,oczywiscie na dokumentacji chyba francuskiej/ogolny poglad/rozwiazania juz polskie polscy inzynierowie polska mysl konstrukcyjna.jezeli ciekawi cie ten temat to moge ci podeslac wiele dokumentow,projektow,itd. na e-mail a najlepiej jak bedziesz kiedys w tarnowie to wpadnij obejrzysz oryginalna ose 175.mam tez oryginal wsk125 tzw.dwuramka z 1963r.juz odbudowana w 100%.tak nawiasem mowiac niesamowite kopyto.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...