Skocz do zawartości

Opony po raz setny...


Rekomendowane odpowiedzi

Trwałość a przyczepność to zazwyczaj dwie cechy, które się znoszą a nie idą w parze. Chodzi natomiast o to, że Angel GT jest z tego co wiem wersją Angel ST dedykowaną do cięższych motocykli. 600 RR takim motocyklem na pewno nie jest. Bardziej chodzi tu o sprzęty takie jak np. duży bandit, vfr1200 lub k1300s

 

Pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak nie jest. GT jest nowszą (i ponoć lepszą) wersją opony ST. Natomiast do cięższych motocykli zakłada się Angel GT w specyfikacji "A". Podobnie jest z oponami Mtzeler Z8 - maja one wiele specyfikacji - do lekkich motocykli optymalna jest opona z oznaczeniem "M" z przodu i "O" z tyłu.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeździłem na Angelach ST i GT ( motocykl ciężkawy - BMW K1300GT), zdecydowanie lepsza wersja GT .

Teraz jeżdżę na Metzelerach Z8 ( BMW K1600GT) w specyfikacji M+C .

Oznaczenie Metzelera są zgoła inne niż podane przez kolegę, "O" oznacza dwie mieszanki gumy na oponie , "M" do cięższych maszyn .

Wyszła, na razie w teorii, bo nie do dostania, Metzeler Z01 w specyfikacji HWM ( Heavy Weight Motorbike), wersja standardowa jest do dostania.

Na bazie moich wieloletnich doświadczeń mi najbardziej odpowiada Metzeler . :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, Metzeler nie robi mieszanek gumy, przynajmniej tak mowil mi gosc od Metzeler'a

 

Yuby,

 

to nie jest kwestia co kto poleca tylko na jakich gumach masz prawo jezdzic - co masz wpisane w papiery i co producent dopuscil do uzytku :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ks-Rider, zwracam honor, mój angielski nie jest doskonały .

 

http://www.metzeler.com/minisite/metzeler-motorcycle-tyre-guide-2016/#17/z

 

Co oznacza, że wierzę bardziej inżynierom niż filozofom, przynajmniej w dziedzinie techniki :) :) .

Za własne pieniądze się o tym przekonałem :banghead: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie zawsze trzeba doszukiwac sie teori spiskowach.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do turystyki Z8 , no chyba, ze ma byc long range to Z6 lub Angel ST

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z8 wytrzymały u mnie 8 tys km i do wymiany , bardziej wytrzymałe o podobnych właściwościach jezdnych Angel GT, ale sprzedałem moto i nie wiem ile więcej bym nakręcił , obie rewelacyjne . Teraz mam Pirelli Scorpion Trail i zamierzam założyć trail 2, świetna oponka do średniego gieesa i podobnych sprzętów .Jednak świetne właściwości jezdne na suchym i mokrym skutkują szybszym zużyciem i po 5 kk przednia jest max jeszcze na 3 kk .

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na Angelach ST i GT ( motocykl ciężkawy - BMW K1300GT), zdecydowanie lepsza wersja GT .

Teraz jeżdżę na Metzelerach Z8 ( BMW K1600GT) w specyfikacji M+C .

Oznaczenie Metzelera są zgoła inne niż podane przez kolegę, "O" oznacza dwie mieszanki gumy na oponie , "M" do cięższych maszyn .

Wyszła, na razie w teorii, bo nie do dostania, Metzeler Z01 w specyfikacji HWM ( Heavy Weight Motorbike), wersja standardowa jest do dostania.

Na bazie moich wieloletnich doświadczeń mi najbardziej odpowiada Metzeler . :biggrin:

Czekam na HWM będzie dostępna w następnym tygodniu, do ciężkich z Z8 to O lub C. Z8 po 8k ma jeszcze 2 mm, a przód też 2 ale po 18k. Drugą Z8 przebiłem po 700 km i nadawała się do wrzucenia.

 

Tapnięte z zet jedynki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuce swoje 3 grosze, byly sezony, ze robilem po 25 tys,km, takze kilka kompletow opon sie zuzylo. Mialem Z8, Angele, Pilot Power2 i 3, rozne Bridgestony, ale najbardziej chwale sobie i przy nich zostaje, Dunlop Roadsmart 2, bardzo trwale i dobre na mokrym, do turystyki polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...