Skocz do zawartości

regulacja zaworów


Gość leon77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co ma szukanie gmp do regulacji luzu i jaki wpływ ma ustawienie wału na poprawność regulacji?? mozesz jjank wytłumaczyć jakoś to co zes wymyslił?

w gmp po suwie wydechu nie ustawisz luzów bo dzwigienki juz zaczynają napierac na zawory

 

aha, ja niczego "rzem" nie wymyślał, poczytaj sobie np. tutaj:

http://serwisy.gazeta.pl/motocykle/1,56423,3175470.html

 

mam serwisówki do kilkunastu motocykli i w kazdej jest jasno napisane, że luzy ustawia się w gmp po suwie sprężania<czyli przed suwem pracy>

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/526e47cb6dbbef98.html

Edytowane przez jjank
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy widać wałek przez korki? Chyba raczej nie za zbytnio ;) A poza tym skoro w manualu jest napisane jak cos nalezy robić to ja tak robię, a przynajmniej sie staram. Odpalanie kopajką dr 650 ze zle ustawionymi zaworami to sport ekstremalny wiec lepiej się do tego przyłozyc ;)

 

Piotr Dudek zawsze był przeciwnikiem patentów i rześby wiec powinien mi przyznac rację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyll dzięki za konkretną podpowiedź, tak myślałem, że nie trzeba zdejmować pokrywki,ale nie byłem pewien

co do pana moderatora to również dziękuję, chociaż kultura i kompetencja wyraźnie kuleją

 

Niby gdzie ???

Dominik napisal jak jest - jezeli jestes kompletnym dyletantem to lepiej skorzystac z serwisu, bo nawet robiac ta prosta regulacje mozna kilka rzeczy spieprzyc. No i nie widze w jego odpowiedzi zadnego braku kultury i kompetencji.

Jak jestes zielony w temacie i koniecznie chcesz to robic samemu, to wlasnie zaczal bym od zdjecia pokrywy bo wowczas zarowno ustawienie krzywek jest widoczne jak i do srub regulacji dostep jest o wiele lepszy.

A jezeli chodzi o to co mozna spieprzyc to napisz jakie wg ciebie odczucie przesuwania listka szczelinomierza podpowiada osiagniecie dobrego luzu i jak regulowac po 2 zawory ssace i wydechowe jednym szczelinomierzem zeby wynik byl jednakowy dla obu ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawory wyregulowane, sam się nie podejmowałem tej roboty zrobił to prywatnie gość, który się na tym zna. Już wiem, że są tam dwie zaślepki nad zaworami i przy odrobinie gimnastyki da się zrobić bez ściągania dekla. Dzięki wszystkim za zainteresowanie oraz krytykę

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby gdzie ???

Dominik napisal jak jest - jezeli jestes kompletnym dyletantem to lepiej skorzystac z serwisu, bo nawet robiac ta prosta regulacje mozna kilka rzeczy spieprzyc. No i nie widze w jego odpowiedzi zadnego braku kultury i kompetencji.

Popieram w 100%.

Jak jestes zielony w temacie i koniecznie chcesz to robic samemu, to wlasnie zaczal bym od zdjecia pokrywy bo wowczas zarowno ustawienie krzywek jest widoczne jak i do srub regulacji dostep jest o wiele lepszy.

W DR 650 zdejmując pokrywę nie ustawimy zaworów, bo pokrywa jest jednocześnie górnymi półpanewkami wałka rozrządu :bigrazz:

Znam to z autopsji.

Co nie zmienia oczywiście wartości edukacyjnej zdjęcia pokrywy :buttrock:

Pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez sebazaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...