Skocz do zawartości

Spadek predkości i przspieszenia


Lazi11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Sory że wyskakuje tutaj miedzy ścigami i krosami ze skuterem :icon_biggrin:

 

Posiadam skuter Piaggio Zip50, dotarłem go, i śmigal przez jakiś tydzień po 70 km/h i więcej. Na począdku jego moc jak na 50 była zdumiewająca -dosłownie palił gume na asfalcie, bez problemu stawiał na jedno koło. Skuter oczywiście rozblokowany po pewnym czasie zaczą traciś na prędkośći i przyspieszeniu. Teraz nie rozpedza sie powyżej 50 km/h a zwinąć nie chce nawet na trawniku. Sprzegło działa dobrze, nie slizga.

Fabrycznie nowy i rozblokowany skuter taj marki wyciaga 75 km/h.

 

Co może powodować tak wielką utratę na mocy, prędkości i przyspieszeniu???

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za te uogólnienia.

 

Więc tak obroty są wysokie, gdzieś takie jak dawniej.

Po pewnym czasie czyli po jakichś 500 km - miesiąc.

Przytarty raczej nie był bo oleju zawsze leje mu jeszzce z zapasem.

Objawy... hmm Tak jak wczesniej pisałem skuter nie rozwija prędkości jest bardziej mułowaty. Regulowałem gaźnik ale to i tak nic nie daje- dalej zamula.

Nie wiem co jeszzce może być nie tak.

To se stao dość nagle po pierwczych 100 km od założenia cylindra.

Dostrzegłem że prędkość zaczeła z biegiem kilometrów spadać i spada do teraz także róznica wynośi 20 km/h jak nic, a na skuter 20km/h to baaardzo dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pogrzebałem w nim troche i doszedłem do wniosku że źle są zgrane gaźnik i filtr powietrza.

Kurde bardzo ciężko jest to optymalnie ustawić. Filtr musi mieć idealną przepuszczalność powietrza, ani za małą ani za dużą, a po nasaczeniu go olejem zbyt mało powietrza przepuszcza (filtr jest nieoryginalny).

Musze kupić nowy.

 

Bardzo dieki za pomoc

A tak apropo złego dotarcia -docierałem metodą MotoMana :D wiec troche jazdy spokojnej troche ostrej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to 2T czy 4T? W 2T jezeli zalozysz nieoryginalny filtr np. Stozkowy, ktory za duzo powietrza daje to stracisz na mocy. Mialem Gilere Stalker 2T i po zdjeciu filtra lub zmiany na stoze duzo wolniej jezdzil i przyspieszal nie dalo sie jezdzic. Podobnie jak u ciebie zamiast 70 bylo 45, a wystartu nie mial. W 4T u kumpla bylo juz inaczej. Troche zyskal na mocy, ale nie wiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to silnik 2T. Sprzęgło nie ślizga na pewno , sprawdzałem.

A co do tego filtra to tu jest ten pies pogrzebany. Robiłem dzis wiele kombinacji gąbek i włuknin ale nie uzyskałem filtra ktory by pracował w optymalny sposób.

Nie kozystam ze stożkowego filtra.

Dobijajace jest to że raz dostaje za mało powietrza a raz zbyt dużo. Bardzo cieżko jest to ustawić.

W prawdzie raz udało mi się uzyskać ten efekt ale po namoczenu gąbki olejem wszystko znów zdechło.

@Pstryk

Gilera a zip maja praktycznie te same silniki :)

I u mnie z tą predkoscia jest tak samo.

Jeszzce miałem nadzieję że będzie lepiej jak zrzuce blokade na króćcu ssącym. Ale kurde żeby go rozblokować musiałem się uporac z 5mm stalową blachą. 2 dni to robiłem prawie wiertarke spaliłem i jeszzce nie ma efektu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest kolor zobaczcie na zdjeciu. Moim zdaniem jest ok.

Trochę nagaru sie pojawiło ale to w skutek oleju którego leje nadmiar ze względu na docieranie :D

http://img166.imageshack.us/img166/7544/sdc15806.jpg

Edytowane przez Lazi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świece sobie z auta wsadziłem :D

Ale chodzi tak jak na oryginalnej wiec chyba ciepłota sie zgadza.

Dzisiaj znów rozebrałem silnik po raz wtórny by jeszcze sie czegoś doczepić ale tylko ten filter mnie niepokoi. poza nim i luzem na korbowodzie jest ok xD

Edytowane przez Lazi11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...