Skocz do zawartości

jak nauczyc sie jezdzic na jednym kolku


Bekon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam 1300 i nie umiem stawać na koło. raz: bo po co dwa: bo się boję :D

:D No jeden rozsądny..

:D Chęć panowania nad moto to jedno a głupota to drugie :) . A z tą się nie dyskutuje. Mówię o tym że kolesie dają na gumę na ulicach miast między innymi użytkownikami ruchu. Na torze np w Poznaniu albo na imprezach motocyklowych gdzie byłyby zamknięte i wydzielone miejsca proszę bardzo.[glow=blue:4044cc6498][/glow:4044cc6498]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bede zmieniał na GSXR 600 z 01 roku o ile moj sprzet spodoba sie człowiekowi i jego spodoba się mnie, bedę informował o moich postępach :D :) Z tego co wyczytałem na forum to własnie taki motocykl powinien najbardzie odpowiadac charakterystyce jazdy jaką zamierzam jeździć

 

dzięki POZD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje zx6r i to podstawa mojim zdaniem na gumce jezdzic

 

Po co ?

W mojim miescie jak przejedzie jakis plastik moze byc nawet honda cbr600 z 88 roku to kazdy mowi wow.

Wiec jak bym przejechal na gumce na mojim zx6r :) to:

1. Dzieci 0-13 lat mialy by mnie za boga :D

2. 14-40 lat mowili by do mnie przechuj i palcami wytykali

3. 40-50 lat - po co niszczys sprzet a jak by tak upadł ?

4. 50-99 lat A niech spier** a nie bedzie mi tu hałasu robil na ulicy

 

A jak panowie stawiacie to jedziecie na stojąco na motorku czy na siedzaca ? Jak latwiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

cala technika dla tych co nie chca tego robic na stojaca polega na tym

jedziemy sobie tak np na poczatek 30km [mowie tak jak ja to zaczynalem ;d] naciskamy lekko sprzeglo tak zeby zrobic jedynie uslizg [to to, co jak mamy przy ruszaniu - moto zaczyna jechac, ale nie jedzie normalnie ;o] i wtedy szybko wkrecamy moto hmm na poczatek 3tys. obrotow [jednak to tez zalezy od sprzeta] w tym momencie odchylamy sie do tylu, podciagamy do gory kierownice i jednoczescnie puszczamy sprzeglo nie zdejmujac obrotow,wszystko nalezy zrobic bardzo szybko, jak juz to zrobimy to ciagniemy moto do konca obrotow gazem i wtedy przejezdzamy dosc dlugo na tylnim kole, jednak nisko, aby zwiekszyc wysokosc musimy stopniowo przy uslizgu sprzegla zwiekszac obroty, jednak polecam zaczynac od 3tys., kolejna sprawa jest zmiana biegu aby jeszcze dalej przejechac, tutaj to sie jest maly zonk, bo nielze mozna zniszczyc skrzynie, jednak duzo osob tak robi i im sie jeszcze nic nie popsulo ;] jak juz mamy obroty przed czerwona kreska szybko i energicznie poprostu wrzucamy kolejny bieg, jednak z tymi biegami to tylko teoria, bo sam jeszcze tego nie umiem

 

jednak jezdzic na kole to nie taka sztuka, innym problemem jest co zrobic jak moto nam za wysoko pujdzie, otoz w 4suwach wystarczy odjac gazu i moto hamuje silnikiem, jednak w dwusuwie nie mozna hamowac silnikiem, trzeba w tym przypadku nie odpuszczac gazu i nacisnac dosc energicznie[jednak nie blokowac kola] tylni hamulec, w zaleznosci od wysokosci z jakiej chcemy zejsc, to tak naciskamy hamulec ;]

 

jezeli mamy 4suw to jak naprawde juz "nakrywamy" sie moto, tez mozna pomoc hamulcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka , a probowal ktos moto 50ccm stawiac na kolo bo wlasnie usiluje bo sprzeta mam na chodzie i to jest tak: jade sobie z 10 km na godzine na 1 biegu odchylam sie do tylu i ostro odkrecam gaz i kolo idzie w gore ale ciezko jest potem jechac.2 sposob to taki: stoje sobie opieram nogi na ziemi, wkrecam silnik na wysokie obroty klade szybko nogi na podnozki i strzelam ze sprzegla ale to nie jest bezpieczne juz raz sie nakrylem ale naszczescie na bok:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje zx6r i to podstawa mojim zdaniem na gumce jezdzic

 

Po co ?

W mojim miescie jak przejedzie jakis plastik moze byc nawet honda cbr600 z 88 roku to kazdy mowi wow.

Wiec jak bym przejechal na gumce na mojim zx6r :) to:

1. Dzieci 0-13 lat mialy by mnie za boga :)

2. 14-40 lat mowili by do mnie przechuj i palcami wytykali

3. 40-50 lat - po co niszczys sprzet a jak by tak upadł ?

4. 50-99 lat A niech spier** a nie bedzie mi tu hałasu robil na ulicy

 

A jak panowie stawiacie to jedziecie na stojąco na motorku czy na siedzaca ? Jak latwiej ?

 

jak slysze gdy ktos tak mowi to wydaje mi sie ze ma jakies kompleksy i chce sie dowartosciowac jazda na gumie...nie powiem ze to nie jest fajne...ale robi sie to chyba glownie dla wlasnej przyjemnosci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Wreszcie TROCHE opanowałem jazde na GUMie (ETZ 150)!

Na poczatku było ciezko no ale TRENINg czyni mistrza!!!!

POzdrawiam Veteranos!

:mrgreen:

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuje zx6r i to podstawa mojim zdaniem na gumce jezdzic

 

Po co ?

W mojim miescie jak przejedzie jakis plastik moze byc nawet honda cbr600 z 88 roku to kazdy mowi wow.

Wiec jak bym przejechal na gumce na mojim zx6r ;) to:

1. Dzieci 0-13 lat mialy by mnie za boga :(

2. 14-40 lat mowili by do mnie przechuj i palcami wytykali

3. 40-50 lat - po co niszczys sprzet a jak by tak upadł ?

4. 50-99 lat A niech spier** a nie bedzie mi tu hałasu robil na ulicy

 

A jak panowie stawiacie to jedziecie na stojąco na motorku czy na siedzaca ? Jak latwiej ?

 

jak slysze gdy ktos tak mowi to wydaje mi sie ze ma jakies kompleksy i chce sie dowartosciowac jazda na gumie...nie powiem ze to nie jest fajne...ale robi sie to chyba glownie dla wlasnej przyjemnosci...

 

 

Kompleksy ? moze czytając forum zaduzo myslisz i blednie wnioskujesz. Napisalem to w pol dla jaj - nie wiem jak inni ale ja nie mysle co napisac tylko pisze tak jak bym odpowiedzial ustnie i wisi mi to. To co to za przyjemnosc dla ciebie ze jedziesz sobie sam i nikt nie widzi i na gumie - najlepiej jak laski idą patrza sie i wtedy stawiasz - pewnie zaraz ktos napisz ze to szpanerstwo i on tego nie popiera ale jak ktos czuje klimat to wie o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi bez roznicy czy sie patrza czy nie, chociaz np raz spalilem laka przed szkola bo dla kumpla pokazywalem ze sie da:d ale tak efektownie bez kitu, duzo dymu, ja bylem w pozycji stojacej na asfalcie przy moto i krecilem koleczka ;] no to widzialo to sporo osob a ze mam mala szkole to zara wwszyscy plotkowali, naszczesce nauczyciele nie widzieli bo by przewalone bylo, ale kolega juz wiecej nie powie ze moje moto ma mniej mocy niz jego etka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
nie wiem jak inni ale ja nie mysle co napisac tylko pisze tak jak bym odpowiedzial ustnie i wisi mi to.

 

A, to tu akurat mocno się różnimy... Myślę (o, udało mi się!), że większość forumowiczów jednak myśli, zanim coś napisze. Bo ot tego jest głowa generalnie (pozaz tym od jedzenia i innych czynności ;) )

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...