Skocz do zawartości

KLR 650C - nie pali.


jmk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

KLR 650 wersja C - postał w garażu 5 dni i się sam zepsuł i to akurat kiedy właśnie przed chwilą ząłożyłem mu nowego gumiaka na tył... :icon_mrgreen:

 

objaw po przekręceniu kluczyka na ON (włączenie zapłonu) nie święcą się dwie kontrolki: temp. płynu i Neutral, które to zawsze się zapalały przed uruchomieniem motoru. Światła, podświetlenie prędkościomierza, kierunki, św. STOP działają., oczywiście rozrusznik nie działa. Wcześniej nie miałem żadnych problemów z rozruchem, po prostu postał skubany parę dni i się zepsuł, sam. :icon_mrgreen:

 

 

wiadomo, że najpierw warto sprawdzić bezpieczniki (niestety nie wiem, które to to i gdzie tego szukać w wersji C - jakby ktoś wiedział to byłym rad :biggrin: )

 

no ale pewnie i tak nie będzie to bezpiecznik, tylko... jakiś moduł więc też zapytuję: gdzie go szukać i jak go sprawdzić...

 

ew. kto zna jakichś moto mechaniorów w okolicach Przemyśla-Rzeszowa - powróciłem po latach do moto, niejako przypadkiem, a że wcześniej miałem tylko Hondy to i z mechanikami nic mnie nie łączyło.. :icon_twisted:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yo!

 

klr to nie prom kosmiczny - poszukaj to znajdziesz bezpieczniki. z elektroniki (a wlasciwie to z elektryki) jest tam jedynie tranzystorowy modu sterujacy zaplonem. gdybys sobie nie poradzil odezwij sie na maila lub gg:

 

[email protected]

 

gg. 6200322

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna ustalona.

 

dla potomnych pozwolę sobie wyjaśnić co było odpowiedzialne za unieruchomienie mojej zielono-fioletowej gadziny...

 

Otóż po sprawdzeniu tryliardów najbardziej absurdalnych możliwych przyczyn awarii (stacyjka, starter lockout switch, side stand switch) zapytałem Nitomen'a (jednego z dwóch znanych mi obrońców dobrego imienia KLR-ów :lalag: ) i w jednym zdaniu postawił diagnozę:

czujnik Neutrala przy skrzyni biegów. Przytknąłem go do masy i moto ożyło. :buttrock:

 

btw. w USA ten tzw. Neutral Switch do KLR 650 kosztuje 8$, napisałem przed chwilą zamówienie do mcsonline.pl i ciekaw jestem, czy zmieszczę się w równowartości 40$... :icon_rolleyes:

 

Adam M. & szynszyll dzięki za odzew :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...