Skocz do zawartości

Pechowy manewr skrętu w lewo


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli wierzysz w swoją niewinność-nie poddawaj się!

Przydałaby się opinia niezależnego biegłego (jeśli takowej jeszcze nie posiadasz). Wiadomo, są to koszty, ale przynajmniej dowiesz się czy jest o co kruszyć kopie.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że nie byłeś na rozprawie więc jesteś trochę sam sobie winien. Masz jeszcze szansę to wygrać. Odwołaj się tylko masz na to określony czas. W międzyczasie dajesz ogłoszenie do gazety w poszukiwaniu świadka, musisz mieć na to potwierdzenie dla sądu. Świadek się zgłasza i idziecie do sądu na rozprawę, jest duża szansa że tamten się nie stawi skoro poprzednio mu się nie chciało. Z założenia sądy powielają opinię policji jeżeli nie mają nowych nowych dowodów. Musisz dostarczyć te dowody.

 

W b. wielu przypadkach sądy nie zapraszają stron na rozprawę. Tyson, jak było w tym przypadku? Dostałeś powiadomienie?

 

Na rozprawie nie byłem bo nie zostałem nawet poinformowany o jej terminie..., na odwołanie mam 7 dni od dziś...

 

No właśnie. Tak więc, pisz jak najszybciej odwołanie.

<seryjna kolekcjonerka>

 

Moja małpa wie jak naprawdę ze mną jest

Patrzy w oczy tak, jakby znała mnie od lat

Kiedy jest mi źle, opowiada różne dziwne historie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może nie odebrałeś poleconego? Dla sądu jest to i tak dostarczenie.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załatwienie tego na świadka nie ponosi żadnych kosztów. Poza ogłoszeniem. Odwołanie też nie. Jak wolisz robić moto za własną kasę to ok.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegły nie jest ci potrzebny. Są darmowe porady prawne. Ale to twój problem i twoja kasa.

Volksdeutsche – określenie stosowane w pierwszej połowie XX wieku wobec osób pochodzenia niemieckiego, niezamieszkujących Niemiec, którzy nie posiadali niemieckiego ani austriackiego obywatelstwa.

icon2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowa porada prawna podnosi na duchu i nastawia optymistycznie do tematu i nic poza tym. A biegły jest potrzebny do zweryfikowania dowodów na których oparł się wniosek policji i do udowodnienia, że nie wywiązali się ze swoich/służbowych obowiązków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisanie odwołania też pikuś ale powołanie biegłego, porada prawna itp. może kosztować.

 

Tyson ja wiem, ze w Polsce nie jest latwo z kasa, ale moze chociaz dowiedz sie jakie to byly by koszty i na spokojnie zastanow sie czy dasz rade finansowo. Teraz zapewne po otrzymaniu wyroku Twoja wiara w sprawiedliwosc mocno spadla, ale masz 7 dni na odwolanie, wiec chociaz to przemysl jak ochloniesz.

 

Pzdr

 

 

baner.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak wygląda całość pisma, ale:

- przydałoby się pisemne uzasadnienie wyroku, jeśli go nie ma

- pisałbym z miejsca sprzeciw, korzystając np. ze wzorów zamieszczonych na forum.prawnikow.pl oraz ewentualnie pomocy której tam udzielają, w oparciu tylko i wyłącznie o zapisy kodeksu ruchu drogowego (od kiedy to przepuszcza się tych z tyłu?! tiry też muszą, czy to jakaś specjalna interpretacja dla motocykli?)

- całe to gadanie o kosztach nie wiem, czemu ma służyć. do napisania sprzeciwu prawnik nie jest Ci potrzebny, a w tym trybie (maksymalnie uproszczonym) postępowania jestem praktycznie pewny, że sąd nie powoływał biegłego - ergo jest szansa zażądać ekspertyzy w trakcie postępowania

 

jak na razie sąd po prostu "klepnął" w swoim najszybszym trybie policyjny protokół. a Ty masz prawo do obrony i na Twoim miejscu nie rezygnowałbym z niego tak łatwo. napisanie sprzeciwu nie zajmie wiele czasu, można to zrobić samemu - sąd ma obowiązek go przyjąć i wyznaczyć rozprawę... pewnie za 1-3 miesięcy, zależy od obłożenia. a do tego czasu możesz się obryć z przepisów i spokojnie sam obronić. cała sprawa potrwa kilka miesięcy, do tego czasu pewnie nawet jeśli teraz nie masz kasy, sytuacja może się zmieni

takie jest moje zdanie. ludzie często nie znają swoich praw, albo liczą że coś się "samo załatwi" i dupy się im ruszyć nie chce, a potem wyklinają "niesprawiedliwość" sądów :P

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przespałem się z tematem i napiszę odwołanie.

 

Czy w odwołaniu powinienem poruszyć temat zmiany kwalifikacji zdarzenia z kolizji na wypadek z uwagi na fakt, że 4 tyg. miałem gips i 6 tyg. L4?

 

Jak powinno wyglądać to odwołanie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...