Skocz do zawartości

DZIWNIE PRZEBITA OPONA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM

w oponę wbił mi się gwózdz pod dużym kontem , wyciągnołem go i psikłem na przebite miejsce płynem do mycia szyb w celu sprawdzenia czy ucieka powietrze , bańki się robiły jedna po drugiej , wqur....em się bo nowe gumy niedawno założyłem i Łagów a tu dupa blada .

Z złości zostawiłem moto w garażu nic nie robiąc ,następnego dnia rano idę z myślą demontażu koła a tu ???? 2,5 bara ,z niedowierzaniem biorę drugi ciśnieniomierz i to samo , pompuje koło do 4 bar(do sprawdzenia) ,a z przebitego miejsca nic nie ucieka .

co jest grane bo nie wiem co o tym myśleć .

 

Łagów zaliczony 220km i cisnienie po powrocie takie same jak przed wyjazdem 2,8bara.

 

DZIWNE WCZORAJ UCIEKALO A DZIŚ GIT ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami bywa tak że gwóźdź wbije sie w karkas i wtedy jest taki efekt jaki opisałeś, potocznie mówiąc powietrze schodzi ze sznurków. zrób test, spuść powietrze do zera następnego dnia napompuj i znowu powinno przez chwile schodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pewności zakołkuj i powinno być dobrze

 

no nie wiem bo gwózdz wbity był pod dużym kontem był tak wbity że to co wystawało to wyglądało jak by leżał na oponie także kołek nie wchodzi tu w gre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opone można kołkować jeżeli uszkodzenie jest bliskie prostopadłemu do bieżnika :bigrazz: co do szybkiej jazdy: gwóźdź ma to do siebie że jak przechodzi przes karkas to "wślizguje" sie między sznurki/druty nie uszkadzając ich , dużo większe spustoszenie w karkasie powoduje frezowanie dziury pod kołek :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyprzedziłeś mnie z tematem :icon_mrgreen: Mi tak samo parę dni temu jakiś metalowy paproch wbił się w tylna oponę. Wyciągnąłem obcy element, polałem to miejsce wodą i pokazały się małe bąbelki. Po tygodniu, o dziwo, ciśnieniomierz na stacji benzynowej pokazywał takie samo ciśnienie jak po poprzednim pompowaniu koła.

Jak na razie śmigam na tej oponie i nie widać po niej nic niepokojącego. Jednak tak czy siak oponę pasowało by zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...