Skocz do zawartości

wezwanie do zapłaty OC za motor którego nie mam!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Tak na wstępie jestem mamą forumowicza,(czytam wasze forum często)więc z góry przepraszam jeżeli to co napiszę będzie mało czytelne.Dziś dostałam wezwanie do uiszczenia zapłaty OC i NW (wygasła poprzednia umowa)za motor marki Yamaha FZS 600,na polisie widnieją moje dane,nr.tejże polisy,dotychczasowe zniżki+kontynuacja(dodam iż w PZU mam ubezpieczony samochód).Nigdy nie byłam właścicielką żadnego motoru(za wyjątkiem dwóch enduraków syna,polisy były wtedy na mnie).Nigdy wcześniej nie dostawałam żadnych pism dotyczących tego motoru.Dodam też że nie zgubiłam dowodu osobistego,ani żadnych innych dokumentów z moimi pełnymi danymi.Ponieważ dziś dany oddział z którego pismo przyszło już nie pracował,zadzwoniłam na infolinię,ale tam nic nie umieli mi wyjaśnić,gdyż nie mają wglądu do tej polisy.Ciekawa jestem waszego zdania na ten temat.A i jeszcze jedno pytanie:czy ktoś pokazując dowód rejestracyjny z innymi danymi niż moje może zawrzeć na mnie polisę OC?Pozdrawiam ciekawska mama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

droga jest tylko jedna: w oddziale pzu, który przysłał wezwanie, zapoznać się z oryginałem polisy

ewentualnie - w braku czasu - odpisać na wezwanie iż wymieniony pojazd nie jest i nie był nigdy Pani własnością, a z związku z tym nie posiada Pani polisy o opłacenie której wzywają; dla wyjaśnienia sprawy prosi Pani o przesłanie kserokopii ww. wbrew pozorom pzu też można powiedzieć, żeby sobie poszli do wszystkich diabłów, tylko trzeba mieć podstawę

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos trafi na kretyna-agenta to wszystko jest mozliwe.

 

a jesli nie jestes i nie bylas nigdy wlascicielka tego motocykla, to jest banalnie do wyprostowania - tak jak jeszua napisal -z tym, ze mozesz isc do dowolnego oddzialu pzu wyjasnic ta sprawe - kazdy oddzial bedzie mial wglad w ta polise.

(bo wznowienia polis przychodza z centrali)

Edytowane przez Chri$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yo!

 

Myslisz, ze mozna zawrzec polise OC poprzez inna osobe?

Ze jak... Ukradl mamie dowod, wypisal sobie upowaznienie i sam je podpisal nazwiskiem mamy?

Jest to mozliwe?

 

Pzdr

 

 

jest to mozliwe tak jak i wiele innych rzeczy jest mozliwe, wystarczy tylko na 'elastycznego" agenta trafic, nasz klient nasz per pan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.Syna mam jednego,przekrętu nie robił(niedawno 18-nastkę skończył i nie może bez zgody rodziców nic rejestrować na siebie to tak na marginesie)Do PZU dziś dzwoniłam,ale muszą wyciągnąć poprzednią polisę z archiwum,a to potrwa ok.tygodnia.Uruchomiłam brata(pracuje w policji)i co się okazało:blachy pochodzą z Ursynowa,dowód rejestracyjny jest na mnie(jakim cudem tego nie wie),polisa widocznie też była na mnie,ale ciekawostka:pojazd figurujący pod tym nr.rejestracyjnym co był podany na polisie,okazuje się być skuterem marki aprillia rally 50(taki sprzedaliśmy w zeszłym roku i fakt nie wyrejestrowałam go).Pytam zatem skąd na polisie Yamaha o poj.600.Aha i koszt rocznej polisy wyniósł 79zł,a za skuterek było coś ok50-ciu zł.No nic za tydzień mam nadzieję wszystko wyjaśnić,wtedy dam znać jak sprawa się skończyła.Pozdrawiam Ania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc blad na zasadzie ruznicy tablic skutery i motocykle dostaja te same blachy tylko innych rozmiarow i moglo im sie cos pomylic w pzu a pozatym nowy wlasciciel skutera nie koniecznie musial go wyrejestrowac wiec moze stad bierze sie problem...

Romet Z 125 ----> Suzuki SV 650 S K1 -----> Honda VTR 1000 F 97 :D

https://www.facebook.com/WozniakLukaszFotonotek

 

Fotografia Motoryzacyjna i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze to byc blad na zasadzie ruznicy tablic skutery i motocykle dostaja te same blachy tylko innych rozmiarow i moglo im sie cos pomylic w pzu a pozatym nowy wlasciciel skutera nie koniecznie musial go wyrejestrowac wiec moze stad bierze sie problem...

 

Ja miałem taki przypadek. Moja Honda ma taką samą tablicę jak jakiś skuter i przyszło mi OC z moimi numerami, a z innymi danymi właściciela i marką pojazdu. Po prostu pomieszali dane.

Mają tam niezły burdel, większy niż w "Archeo". :biggrin:

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PZU są jaja, w zeszłym roku sprzedałem ojcu auto które na nowo zarejestrował, ubezpieczył i w moim imieniu złożył wypowiedzienie polisy. I co robi PZU ? Przysyła pogróżki do mnei że polisa się kończy i że ją przedłużą. Okazało się że według PZU wypowiedzienie złożone przez ojca w rozumieniu PZU nie zostało złożone skutecznie, ojciec tak sie wkurzył że poszedł do nich jeszcze raz i powiedział im co o tym mysli - na szczęście skutecznie :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PZU są jaja, w zeszłym roku sprzedałem ojcu auto które na nowo zarejestrował, ubezpieczył i w moim imieniu złożył wypowiedzienie polisy. I co robi PZU ? Przysyła pogróżki do mnei że polisa się kończy i że ją przedłużą. Okazało się że według PZU wypowiedzienie złożone przez ojca w rozumieniu PZU nie zostało złożone skutecznie, ojciec tak sie wkurzył że poszedł do nich jeszcze raz i powiedział im co o tym mysli - na szczęście skutecznie :biggrin:

 

 

to i tak nic, ja mialem taka sytuacje w allianz, sprzedałem motocykl, zgłosilem, pozniej dostalem polise do oplacenia, wezwania do zaplaty, ponaglenia, telefony-oczywiscie wszystko wyjasnialem, lacznie z zaniesieniem tego wypowiedzenia do ajenta allianz ale skonczylo sie na sprawie w sadzie, ktora na drugim posiedzeniu allianz przegral(na szczescie mialem kwity), gdybym ich nie mial(czasem ludzie wyrzucaja takie rzeczy) to musialbym placic jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukasz1221

Miałem podobną sytuacje, mianowicie we wrzesniu 2008 kupiłem moja Honde, była opłacona tylko jedna rata za OC w Warcie, pozostało jeszcze 3. Oczywiście nie opłacałem tego, tylko nastepnego dnia po zarejestrowaniu (3 dni po kupnie) zakupiłem OC w PZU, ponieważ mam złe doświadczenia z Wartą, dlatego wole być w PZU. 2 tygodnie temu przyszło mi do zapłaty właśnie te 3 pozostałem raty... Niestety nie wiedziałem, że ja muszę zgłosić rezygnację z OC w Warcie, myślałem że to dzieję się automatycznie, jesli poprzedni własciciel wyrejestruje pojazd. Wezwanie do zapłty oczywiśceie przychodzi na moje dane, ale na rejestracje poprzedniego właściciela (myślałem, że tu z prawnikami znajdziemy haczyk, bo wkońcu motocykl 3 dni po kupnie miał już rejestracje SWD , a pismo przychodzi ciągle na SJZ, ale jednak prawnik powiedział że to nie gra żadnej roli) . Jeździłem po prawnikach, byłem w Warcie w Wodzisławiu (wredne babsko, troche tam usłyszała na siebie :icon_rolleyes: ) , no ale nic, nic nie da się zrobić, jedyna możlwość to opłacić należność i nic więcej. Napisałem jeszcze pismo do Warty z prośbą o umożenie zapłaty, ale wątpie, aby coś z tego było, jedynie małe nadzieje są... Po prostu miałem przez okres od wrzesnia 2008 - czerwca 2009 podwójne ubezpieczenie, ale co najlepsze - w razie wypadku i starania się o zwrot ubezpieczenia prawdopodobnie nie dostałbym ani grosza ani z OC w Warcie, ani z OC w PZU...

 

Polskie realia...

 

 

Pozdrawiam

Łukasz1221

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...