Skocz do zawartości

Ochraniacze na kolana - jakich uzywacie?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Właśnie...a po co buty enduro mają blache na czubie?

 

Głównie chronią czubek podeszwy przed uszkodzeniem o kamień, korzeń i inne ostre przedmioty, które "zabiera" się stopą podczas jazdy, głównie w zakrętach. O tym, że to ma sens niech świadczy fakt, iż nieraz takie blachy wyrywało się z buta. A więc zagrożenie było - blacha pomogła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie same axo jak filu ale nie jestem z nich za bardzo zadowolony po tym jak się w nich wywalilem w zakręcie na sypkim piachu. ten ochraniacz zamiast ochrnic moj piszczel, zsunął sie w dół nogi i skutecznie uniemożliwił mi wyjście spod motoru ponieważ zaczepił się chyba o podnóżek pasażera. Noge miałem rozciętą na siedem szwów, a gorący olej kapał mi na tą rane :buttrock: . w koncu jakoś sie spod niego wydostałem i mialem szczescie bo zaraz jechał koles na wr 250 i by mnie na pewno nie zauwazyl na tym zakręcie.

A i musze zaznaczyc ze wtedy nie mialem jeszcze butów które by pewnie zapobiegły zsunięciu się ochraniacza. Zauważyłem ze sporo osób nosi ochraniacze nie zakładając butów (filu ;) ) i chciałem ich ostrzec ze w takim przypadku te cohraniacze nic im nie dadzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze sporo osób nosi ochraniacze nie zakładając butów (filu ;) ) i chciałem ich ostrzec ze w takim przypadku te cohraniacze nic im nie dadzą.

 

jak sie śmiga w krótkich spodenkach i samych ochraniaczach to pewnie, że Ci nic nie dadzą :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są krótkie spodenki tylko wieśniacko podwinięte sztruksy ;) . Poza tym kiedy wstawiałem to zdjęcie to napisałem pod nim że nie miałem wtedy jeszcze butów itd, teraz juz mam buty i ZAWSZE w nich jeżdże. To zdjęcie ktore pokazałes jest stare (przed tą glebą którą opisywałem) i wtedy jeszcze myślalem ze coś mi dadzą podczas wywrotki. Z resztą buty kupiłem od razu po tej dużej glebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JZauważyłem ze sporo osób nosi ochraniacze nie zakładając butów (filu ;) ) i chciałem ich ostrzec ze w takim przypadku te cohraniacze nic im nie dadzą.

tzn. jak? boso jezdza? :buttrock:

 

Pozdrawiam

 

też racja, przecież ochraniacz chroniwyłącznie kolana, od ochrony piszczela masz buta, przynajmniej w większości przypadków :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też racja, przecież ochraniacz chroniwyłącznie kolana, od ochrony piszczela masz buta, przynajmniej w większości przypadków  :roll:

No tez mi sie tak wydaje, po to sa te wzmocnienia na piszczelach w butach cross/enduro. Ochraniacz owszem zachodzi na piszczel, ale chyba tylko po to aby but trzymal go na miejscu.

 

Wracajac do tematu ktory zaczalem, poprobowalem roznych kombinacji z moimi Ufokami. Zalozone na spodnie - wogole nie ograniczaja ruchu, jednak nie sa one wtedy zbyt stabilne, mimo zawiasu przy mocnym zgieciu nogi zaczynaja odstawac od uda i wydaje mi sie ze dosc latwo moga spasc z kolana przy wywrotce.

 

Zalozone pod spodnie - ograniczaja ruch dosc znacznie. Jednak sa idealnie utrzymywane w pozycji.

 

Najlepszym rozwiazaniem jest zalozenie ich pod spodnie, jednak zeby nie ograniczaly ruchu trzeba im dac troche luzu wypuszczajac spodnie z butow troche bardziej niz zwykle. Wtedy komfort jest dosc dobry. Nie jest tak wygodnie jak z ochraniaczami na spodniach, ale nie przeszkadzaja one podczas standardowych pozycji wykorzystywanych w jezdzie terenowej i nie ma mozliwosci zsuniecia sie ich z kolana po upadku.

 

Sorki, jezeli dla kogos to bylo oczywiste, jednak glownie o to chodzilo mi w poscie i skoro nikt tego nie napisal to ja postanowilem skrobnac, oswiecony weekendowymi testami ;)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kumpel co jeździ w motocrossie ma nakolanniki za ok 2500zł :flesje: jakies amerykańskie super, ale dla mnie to przesada troche :) wole zatankować motor :(

Ale orteza to nie zwykły ochraniacz tylko szyna zabezpieczająca staw kolanowy przed skręceniem. Myśle że na zdrowiu nie ma co oszczędzać, a pozatym ile może kosztować rehabilitacja po ewentualnym urazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...