Skocz do zawartości

Ochraniacze na kolana - jakich uzywacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ochraniacze zakladacie na kolana do terenowych szalenstw (firma, model)?

 

Pytam bo chcialbym sie dowiedziec cos o waszych doznaniach komfortu lub dyskomfortu wynikajacego z uzywania tego typu ochraniaczy.

Ja na jesieni zaopatrzylem sie w UFO-ki (wg strony producenta "Professional knee/shin guards") i sam nie wiem co o nich myslec. Z jednej strony absolutnie rewelacyjnie wykonane, solidne, wytrzymale, no i co najwazniejsze - przegubowe. Umozliwiaja swobodne zginanie nogi w kolanie. No wlasnie... tu jak dla mnie jest pewien minus. Zakres dzialania przegubu jest oczywiscie ograniczony i miesci sie w zakresie od wyprostowanej nogi do zgietej o 90 stopni w kolanie. Czasem jednak jest koniecznosc wiekszego ugiecia nogi , np w czasie wsiadania na moto lub podczas bardzo dalekiego przesuwania ciala w strone baku (w wyczynowych moto nawet nad ten bak). Szczerze mowiac troche mnie to denerwuje, bo ochraniacze ubrane pod crossowe spodnie ciagna wtedy i ograniczaja swobode ruchu.

 

Jak to wyglada u was?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaah oj słabek słąbek, jasne ze na zawiasie ograniczają ruch, to tak jak w gipsie prawie nie da sie jeździć !! hehehe zawias jest po to że nie czujesz ze masz ochraniasz bo sie ugina i jest super, sam takie kupie ufo 2004 na podwójnym zawiasie pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jeżdżę w nakolannikach McCax. Łamane w przegubie jeden raz.

Plus - doskołała ochrona piszczeli i kolan (duży rozmiar).

Minus - obcieranie wierzchnich part ud po dłuższej jeździe (duży rozmiar).

Doszło do tego, że w zadowach obwiązuję ochraniacze wokół ud taśmą samoprzylepną. Podczas zawodów jest OK. Natomiat po - sami wiecie, pełna depilacja ud. Ujjjjććć jako to boli...

Chyba jednak muszę znaleźć inny model.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
ja używam ochraniaczy UFO

:arrow:  http://www.bielbike.com.pl/sklep/shopimage...nakolanniki.jpg

 

czy zawias mocno ogranicza ruch kolana :?:  :roll:

 

Mam identyczne McCax, tyle że bardziej masywne - opis czytaj wyżej.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z żywotnościa tych butow i czy nie bedą za obciachowe na coś innego niż enduro?? mysle czy sie sprawdzą na streecie czy szlifierce... 8O chce właśnie połączyc 2 w jednym ,widziałem że kurierzy w londynie urzywają tego modelu...

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Szramer, musisz kupić model enduro bez blach na czubkach. Większość producentów wypuszcza modele z taką podeszwą. Zwykle używają je kolesie od Supermoto, ale dwóch moich przyjaciół śmiało jeździ w takich butach na enduro. A po błocie zakładają je na swoje LC8 Adventure.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...