Skocz do zawartości

jakie buty Daytona czy Diadora


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was !!

 

Potrzebuje pomocy w doborze butów.

 

Mam 2 faworytów: czy Daytona ClubMan http://www.motornet.pl/opis.php?id=10&pkat...=1&ttow=Clubman

 

czy Diadora 2 Fit: http://www.webton.pl/sklep/gooral12/index....l&szczegol=4298

 

pomocy, jestem w kropce. W tych Diadorach bede wygladal jak cybork. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Daytony sa super. Sam się zastanawiam czy takich nie łyknąc. ;) Zreszta Diadora to firma zdaje sie włoska. Z tego co przeglądałem listy na forum to sa problemy z gwarancją u włochów, sa bardzo ospali w zalatwieniu naprawy, gwarancji itp. Pisał cos o tym (o włochach) Dominik Szymański zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem styczność z tymi firmami zarówno Daytona jaki i Diadora.

Ja osobiście radziłbym Diadora ze względu na to że mają ochraniacze i wzmocnienia

polecałbym tu modele Diadora Race Veratex 620zł Diadora Evolution 690zł.

Model Evolution kupiłem mojej dziewczynie (ja dałem za moje 305zł :buttrock: w tym samym sklepie) tak więc mam z nimi styk na codzień i mam dobra opinię.

Co do Daytony to kupił je z Allegro mój kumpel narzeka że są to takie zwykłe szmatki bez wzmocnień itp. Jeśli zdecydujesz się na tą firmę to uwaga na rozmiary (firma z USA jakoś dziwnie wypadają z rozmiarówką) lepiej przymierzyć by mieć pewność lub dogadać się przed zakupem co do ewentualnej wymiany. Kumpel wymieniał, kupował je od dystrybutora w Polsce który oczywiście rozmiaru 41 nie posiadał od ręki tylko ściągł gdy ten okazał się za mały to oczywiście 42 też trzeba było ściągać w sumie czekał na buty około 1,5 misiąca. Dodam że z wymainą nie było najmniejszych problemów w pełni zaufany sprzedawca. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam butów Diadory, ale mam prawie identyczne Daytony (Flash, tzn. nie mają tylko ślizgacza)... Nie zgodzę się z Marco, to nie są zwykłe szmatki i mają wszelkie wzmocnienia :

 

- na goleń,

- na kostkę

- na stope

 

Do tego mają regulowaną szerokośc w łydce... :buttrock:

 

I mają jedną fajną zaletę. Jesli o nie dbasz, to są NIEPRZEMAKALNE - jechałem w nich z Rzeszowa do Tokaju

(ponad 3 gdziny) w deszczu i momentami naprawdę nieźle dawało.... i nie przemokły (chyba jako jedyne z naszej wycieczki). Nie mają goretexu, ale to nie szkodzi. Są wygodne w chodzeniu, rozpinasz je i spokojnie chodzisz - łaziłem w nich przy 40 stopniowym upale... i nogi mi nie zakwitły!;) Jedyna wada, jak powiedziała moja była, jest taka że nie wyglądają tak bajerancko jak te np. Daidory... Sprawdziły się też "w praniu" jak złapałem szlifa... trochę się skóra pościerała na bucie, ale kostka i stopa w ogóle nie ucierpiały.... Osobiście polecam te buty.

 

PS. A jeśli już miałbym wydac 900 zł (jeśli to jest cena Diadory) to wybrał bym jakieś Daytony z Goretexem... np. jakieś GTX-y

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buty ktore mam to model ROAD STAR GTX sprawuja sie naprawde super, moge jedynie potwierdzic to wszystko co Maniek opisal wczesniej. Cena w Louis to 239 euro, ja kupilem je na jakiejs promocji ponizej dwustu euro. Cena w Polsce z tego linku jest bardzo ok zwlaszcza, ze euro drogie. Pozdr Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Proponuję rozważenie włoskich butów Sidi.

Najtańsze sportowe B-One za 775 zł: http://www.rapid-motocykle.pl/index.php?wtf=4&mod=4 lub droższe Verbetry za 925 zł http://www.rapid-motocykle.pl/index.php?wtf=4&mod=2

Za te modele gwarantuję słowem.

Potem są jeszcze 3 wyższe i jeszcze lepsze modele, ale w cenach powyżej 1000 zł.

Aha, właśnie kupiłem też włoskie buty sportowe, ale... Dainese. Bo dostałem naprawdę dobrą cenę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model ClubMan z daytona ma ślizgacze, a Flash ich nie ma, tak wiec wnioskuje ze fash sa bardziej wygodne w chodzeniu, bo przeciez czasami trzeba przejsc sie do sklepu jak to bywa w turystyce. Jak sprawuja sie ClubMany, czy nie sa nie wygodne w chodzeniu ??

 

Biorac turystyke pod uwage to jakie mam wybrac model ClubMan czy Flash ??

Jak sie chodzi w tych i w tych - pytanie do uzytkowników tych modeli !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o ślizgacze, to w chodzeniu raczej nie przeszkadzają... Poza tym możesz je odkręcić. Ja mma Flash bo Clubmana w Motomanii nie mieli w moim rozmiarze. A wolałbym ze ślizgaczem. Dominika spytaj dlaczego... ;)

 

Co do SIDI, gdy kupowałem buty od Kędziora (on to mi sprzedawał) to zastanawiałem sie nad SIDI ale... odradził mi. Pokazał, że SIDI (te sportowiejsze) mają takie śmieszne plastiki na wewnętrznej kostce które jak w zakrętach "łazisz dupą po moto" potrafią się zaczepić o osłony podnóżka...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Tak, teraz dystrybutorem tych marek jest Motor Fan. Niedługo wszystkie towary na sklepie przeceniają o 50% i dlatego zastanawiam się nad zakupem butów firmy Diadora - konkretnie myślę nad modelem Veratex, choć nie wiem czy jest jeszcze dostępny. Ogólnie to szukam jakiś sportowo-tyrystycznych butów.

 

Odświeżam temat w nadziei na nowe, świerze opinie ;)

 

Co myślicie na temat tej firmy? Może macie takie butki, albo słyszeliście coś o nich :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...